Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-65W857C i LG DVX 492H - Brak dźwięku przez HDMI

Przemas00 09 Lut 2016 19:36 690 7
  • #1 09 Lut 2016 19:36
    Przemas00
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałbym uzyskać dźwięk na TV z oglądanych filmów na DVD poprzez kabel HDMI 1.4. Proszę o pomoc co zmienić w ustawieniach lub co robię źle, że nie uzyskuję dźwięku. Podłączenie jak na obrazku i identyczne wejścia w moich urządzeniach

Jest to instrukcja od mojego odtwarzacza DVD

0 7
  • #2 09 Lut 2016 20:36
    japycz321
    Poziom 24  

Tutaj nie bardzo masz co robić źle.... Sprawdziłeś zmiane w DVD tych opcji wymienionych w instrukcji? nie masz ściszonej albo wyciszonej regulacji głośności w odtwarzaczu?

0
  • #3 10 Lut 2016 13:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Przemas00 napisał:
    Proszę o pomoc co zmienić w ustawieniach lub co robię źle

By to wiedzieć, podaj jak i do czego, jakiego portu w tv to podłączyłeś, jakie nastawy w playerze i co ustawione w tv?.

Oczywiście mam nadzieję, że podłączałeś to wszystko przy wyłączonych z zasilania sprzętach?.

0
  • #4 10 Lut 2016 16:12
    Przemas00
    Poziom 2  

Dziękuję za zainteresowanie:)
    Wyciszonego głosu w dvd nie mam. Przez kabel AV dźwięk pojawia się na TV. Po podłączeniu kabla HDMI jak i również przy kablu COMPONENT brak dźwięku. Sprawdzone 2 kable HDMI.

Pierwsze moje podłączenie kabla HDMI było przy włożonych wtyczkach do zasilania. Później na odłączonych urządzeniach.
    HDMI podłączane do gniazd w tv HDMI IN: 1 MHL ,2,3,4 ARC , a w dvd do HDMI output

ustawienia w dvd

ustawienia w tv

Dodam, że tryb dzwięku i zródło dzwięku HDMI były zmieniane na wszystkie mozliwe opcje. Ustawienia fabryczne również nic nie pomogły.

1
  • #5 11 Lut 2016 14:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Opcję MPEG w DVD kolega może ustawić na "Wyłączone". Wg specyfikacji telewizor nie obsługuje tego formatu lub zmienić na PCM.
    Czy zmiana ustawienia Dolby Digital na PCM przyniosła jakieś rezultaty?
    Dla celów rozwiązania problemu wyłączyłbym czasowo opcję DTS.

Czy przy odtwarzaniu płyty DVD kolega wybiera dźwięk Dolby Digital z menu płyty?

0
  • #6 12 Lut 2016 16:12
    Przemas00
    Poziom 2  

Opcje:
    DolbyDigital: PCM
    DTS: wył
    MPEG: bitstream lub PCM ( innej opcji nie ma)
    Nadal brak dźwięku:(
    Oryginalny film na DVD z dolby digital i niestety brak dzwieku.

P.S Mam rozumieć, że przy filmie, który nie będzie posiadał formatu DolbyDigital to przez kabel HDMI żadnego dźwięku nie będzie?

0
  • Pomocny post
    #7 13 Lut 2016 09:49
    Polon_us
    Poziom 40  

Przemas00 napisał:
    P.S Mam rozumieć, że przy filmie, który nie będzie posiadał formatu DolbyDigital to przez kabel HDMI żadnego dźwięku nie będzie?

Tak źle nie będzie.

Czy kolega próbował lub ma inne urządzenie podłączone do tego telewizora poprzez przewód HDMI?

Czy jest jakiś istotny powód, aby ten dżwięk szedł do telewizora po kablu HDMI?

Moim zdaniem, w takiej sytuacji - dźwięk z telewizora - to nie ma znaczenia czy HDMI czy wejście analogowe. Dźwięk jest mizerny tak czy siak, czy ze źródła cyfrowego czy analogowego.

0
  • #8 15 Lut 2016 21:16
    Przemas00
    Poziom 2  

Podłączyłem konsole przez kabel HDMI, dźwięk i obraz jest. Tylko dlaczego tego dźwięku nie ma z dvd ? Masz kolego rację, szkoda już na to czasu, podłącze to analogowo i bedzie git:)
    Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo