Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 zestaw głośnomówiący z 2003r czy obsłuży nowy telefon ??

Maciek212 09 Lut 2016 20:11 1017 1
  • #1 09 Lut 2016 20:11
    Maciek212
    Poziom 1  

Witam
    Kupiłem Mazdę 6 z 2003r która ma oryginalne zamontowany zestaw głośnomówiący (mikrofon w zegarach, antena na szybie czołowej, centralka za schowkiem, głośnik w nogach pasażera, podłączenie pod radio oraz uchwyt do telefonu). Niestety adapter jest do prehistorycznego Siemensa MT50. Centralka za schowkiem nie ma żadnych znaków firmowych tylko symbol E1 021367 oraz na odwrocie SN:TL V2 003144. Tutaj pojawia się moje pytania czy jak kupie adapter do współczesnego tel (ajfon, samsung czy cokolwiek współczesnego) to czy ta centralka obsłuży to czy nie ??
    Pozdrawiam

I druga sprawa czy są gdzieś do zdobycia adaptery na współczesne telefony żeby miały taką końcówkę która pasuje do tej centralki ??

• #2 10 Lut 2016 19:28
    OlekMTG
    Poziom 34  

Po pierwsze trzeba zacząć od tego, iż w dobie BT to nowe telefony raczej nie mają opcji obsługi zestawu głośnomówiącego po kablu. Teoretycznie można by coś pokombinować próbując podłączyć zestaw do telefonu przez złącze jack tak aby imitował słuchawki, ale moim zdaniem to nie warte zachodu. Ja bym polecał pójść w drugą stronę - zakupić jakąś nowoczesną centralkę z BT, znaleźć schemat centralki i okablowania w samochodzie , następnie tak to podłączyć żeby wykorzystać mikrofon i głośnik z samochodu. Będzie spokój na lata.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson