Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart TV 32" do 2000PLN.

balonika3 09 Lut 2016 20:54 1032 22
  • #1 09 Lut 2016 20:54
    balonika3
    Poziom 36  

Witam. Szukam TV, jak w temacie. Sprawa wygląda tak:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m².
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok. 2m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku TV - 45°-60°.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 28".
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-Fi i przeglądanie Internetu, nie tylko zainstalowane aplikacje, jak YouTube, FB, czy Tweeter; mile widziane odtwarzanie filmów z pendrive'a.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablowy, na razie analog, później cyfrowy (podobno musi być DVB-C i MPEG-4).
    10 .Jakie urządzenia? Chyba żadne, ewentualnie DVD.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Kilka godzin, a w weekend cały dzień.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Pierun wie.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy (raczej starsze), jakiś mecz, wiadomości, no i bajki.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie planuję konsoli.
    16. Preferencje co do marki? Pierun wie.
    17. Preferencje co do wielkości? 32" (wnęka ma szerokość 80cm).
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Skomplikowana obsługa, zawiłe programowanie itp.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tak i tak.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000PLN.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi.

Czym różni się Smart TV z Androidem i bez niego? Nie chcę mieć wyłącznie narzuconych aplikacji (jakiś TVN Player, VOD, czy YouTube). Chcę móc wejść np. na elektrodę (o ile to w ogóle możliwe).

Co sądzicie o PHILIPS LED 32PFH5500/88?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

0 22
  • Pomocny post
    #2 09 Lut 2016 21:26
    Svetherus
    Poziom 28  

Smart TV bez androida daje Ci aplikacje tylko te, które producent Ci zainstaluje.
    Smart TV z androidem daje Ci możliwość znacznie większej ilości tychże - ale jak to w życiu, nie ma nic za darmo i są problemy z jego stabilnością działania.

Przeglądarkę internetową masz wszędzie więc to nie problem. Z pendrive czy HDD odtworzysz też wszędzie - czasem jest problem z formatem pliku jaki otwierasz.

Ja bym się zastanowił, czy nie lepiej wziąć sony 32w705c. Będzie miał najlepszy obraz i unikniesz problemów z androidem.

1
  • Pomocny post
    #3 10 Lut 2016 00:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips ma bardzo dobry obraz ale i daje ogromne możliwości multimedialne.
    Stabilność normalna nawet przy najnowszych filmach w jakości 1080p.
    A jakość rewelacja.
    Filmów samych masz tysiące i po polsku.
    Android podobnie jak w smartfonach jest i będzie aktualizowany.
    A nie stabilny Android mają Ci ... co nie mają do czynienia z Androidem.
    Nawet nie mają bladego pojęcia jak się go instaluje, jakie wtyczki są niezbędne do jakich czynności.
    Zapytaj proszę i tak nie dostaniesz odpowiedzi które wtyczki nie mają stabilności !
    Szkoda że wchodzi 32" bo kwota wystarczy na 40" a do filmów im więcej tym większy komfort dla zdrowia.

0
  • #4 10 Lut 2016 16:45
    balonika3
    Poziom 36  

LOCOLOCO napisał:
    Filmów samych masz tysiące i po polsku.
    No właśnie są i niekoniecznie na YouTube. Chcę mieć możliwość oglądać je tak, jak na komputerze. Rozumiem, że taka możliwość jest niezależna od posiadania Androida? A jest wówczas jakaś przeglądarka, w której odpalę Google i znajdę dowolną stronę? I czy w/w telewizor odtwarza filmy wymagające Flash Player?
    Na razie skłaniam się ku temu Philipsowi, ale wolę dopytać. No i czy jest MPEG-4? Bo DVB-C widzę, że jest. Aha - dlaczego wspomniany wyżej Sony ma ponad dwukrotnie większy pobór mocy, choć ma słabsze głośniki?
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Lut 2016 16:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest, jest ....

0
  • #6 10 Lut 2016 20:33
    balonika3
    Poziom 36  

LOCOLOCO napisał:
    Jest, jest ....
    Jest wszystko, o co pytałem? A co z tą mocą?

Edit: Co sądzicie o tych z tego linku?
    http://www.mediaexpert.pl/telewizory-led/?cen...tr[10565][g2349]=Tak&filtr[14408][405469]=Tak

Brak Androida to tylko brak dostępu do sklepu Play, czy jeszcze jakieś ograniczenia?

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

No i Zonk! Tutaj same negatywne oceny, wręcz masakra. Zgłupiałem totalnie...

0
  • #7 11 Lut 2016 03:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli ktoś wgrywa co leci to tak ma.
    Jeśli do do samochodu będzie wlewał cokolwiek na stacji tak będzie jechał.
    Masz dostęp do KODI, wgrywasz wtyczki jakie sobie życzysz i masz kombajn multimedialny.
    Moc w 32" jest podobna!

0
  • #8 11 Lut 2016 09:57
    balonika3
    Poziom 36  

Tutaj jest temat o tym telewizorze i wtyczkach. Wyjaśnij sprawę, no tam tego nie zrobiłeś. Poza tym wiele osób narzeka na działanie tego telewizora już po przyniesieniu ze sklepu, więc nie o wtyczki chyba chodzi.

Mógłbyś odnieść się do innych telewizorów z mojego linku w poprzednim poście?
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #9 11 Lut 2016 11:02
    zkepczynski
    Poziom 10  

Samsung 32J6300 - matryca 120hz ale zakrzywiony ekran nie każdemu pasuje, tizen
    http://www.tvtest.pl/test-samsung-32j6300/

LG 32LF650v ma 3d i chyba 120hz matrycę, webos 2.0, dobre kąty, direct led

Sony 32W705C ze względu na input lag szczególnie polecany dla graczy
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kdl-32w705c-test.html

Panasonic 32CS600 markowy średniak bez większych wad, prosty smart, za to cena poniżej 1400zł

0
  • #10 11 Lut 2016 13:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie opisuję wszystkich wtyczek bo nie mam na to czasu . Wtyczek jest kilkaset i najpierw trzeba ustalić które są dobre, które lepiej obrabiają sygnał, które dają lepszą rozdzielczość.
    To potrzeba kilkadziesiąt dni po 8 godzin dziennie aby sprawdzić co dana wtyczka daje i czy nie zakłóca innych. Nie gniewaj się ale sam to możesz też zrobić.

Jeśli chcesz tylko ekran, Twój wybór. Ale jeśli chcesz np kilkanaście tysięcy najnowszych w jakości Hd po polsku to warto pomyśleć o telewizorze z Androidem.

0
  • #11 11 Lut 2016 13:45
    balonika3
    Poziom 36  

Raz piszesz, że ludzie wgrywają złe wtyczki, to narzekają. Teraz twierdzisz, żeby wgrywać samemu (ale niewiadomo co, bo nie powiesz). Wybacz, ale dyskusja z Tobą jest bez sensu. Nie chcesz uczciwie podpowiedzieć, to nie pisz nic.

0
  • #13 11 Lut 2016 23:52
    balonika3
    Poziom 36  

Ale bywają też problemy z połączeniem Wi-Fi i niespodziewanymi restartami telewizora.

0
  • #14 13 Lut 2016 18:05
    balonika3
    Poziom 36  

Odwiedziłem dzisiaj kilka sklepów z TV. Okazało się, że Android w telewizorze nie jest do niczego potrzebny, a wręcz jest zarazą. To nie działa tak, jak powinno i tyle - takie jest zdanie większości sprzedawców. Wybrałem Samsunga UE32J5200, który ma pełny dostęp do Internetu i stwierdziłem, że niczego więcej nie trzeba. Jest możliwość oglądania wszelakich filmów, jakie są dostępne w sieci, a o to mi chodziło. Jakość obrazu pierwsza klasa. Tylko ten dźwięk, ale to jest wada chyba wszystkich tych "wyprasowanych" telewizorów - brak pudła. Odsłuchałem kilkanaście - nawet te największe i wszędzie jest dźwięk, jak pisk myszy. Trzeba się przyzwyczaić, albo dokupić jakieś zewnętrzne pudło.

0
  • #15 14 Lut 2016 01:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale jak byłeś u tych sprzedawców w sprawie Androida to oczywiście pokazali Ci jak się wiesza tak ?

0
  • #16 14 Lut 2016 11:59
    balonika3
    Poziom 36  

Nie, ale większość powiedziała to, co napisałem. Narazie Ty jesteś jedyną osobą, która chwali Androida w telewizorze.

0
  • #17 14 Lut 2016 13:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mają dokładnie takie same pojęcie jak TY.
    Oni nigdy go nie włączali i nawet nie mają pojęcia jak to uruchomić. I powtarzają bzdury jakie wyczytali udając mądrych. Zajdź jeszcze raz i poproś niech Ci pokażą.
    I nich Ci powiedzą jakie wtyczki są dobre.
    I gwarantuję Ci że mają ZERO pojęcia !

0
  • #18 14 Lut 2016 14:14
    Svetherus
    Poziom 28  

tylko ty umiesz obsługiwać Androida... wiemy... but wait - przecież napisałeś, że go nie używasz... hmmm...

1
  • #19 14 Lut 2016 14:50
    balonika3
    Poziom 36  

LOCOLOCO napisał:
    Mają dokładnie takie same pojęcie jak TY.
    Oni nigdy go nie włączali i nawet nie mają pojęcia jak to uruchomić. I powtarzają bzdury jakie wyczytali udając mądrych. Zajdź jeszcze raz i poproś niech Ci pokażą.
    I nich Ci powiedzą jakie wtyczki są dobre.
    I gwarantuję Ci że mają ZERO pojęcia !
    Owszem, ale sam wiesz, że tylko Ty potrafisz go obsługiwać i jest to Twoją słodką tajemnicą, więc pożytek z niego dla reszty świata żaden.

0
  • #20 14 Lut 2016 22:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Po co gadać, idź poproś aby odpowiedzieli na TWoje pytania.
    Nic więcej
    To nic trudnego.
    Oni nie mają bladego pojęcia o tym więc bredzą głupoty abyś nie zapytał.
    Okaże się że i tak wiesz więcej od nich.

Svetheras jedynie podjudza, bo ma takie samo pojęcie jak oni !

0
  • #21 15 Lut 2016 10:17
    Svetherus
    Poziom 28  

Z pewnością za to nie mam problemów z pisownią.

Co zaś tyczy się sprawy. Nikt nie mówi (przynajmniej ja nie) że Android w TV to kiła mogiła i do niczego się nie nadaje. Ale z drugiej strony ty przedstawiasz Androida jako cud miód malina, system idealny. I wszyscy mają poważne wątpliwości (eufemizm) co do Twojego obiektywizmu.

Zwłaszcza, że przedstawiałeś go jako cud miód malina nawet wtedy, gdy TV wyłączał się sam (już to poprawili) gdy sypało się 3d itd... Więc nie masz co się dziwić. A gdy do tego dojdzie fakt krytykowania wszystkich innych TV (przede wszystkim Panasonica) co robisz jako jedyny - żadne inne testy tego nie potwierdzają oprócz Twoich - które były ustawione pod konkretny efekt; gdy do tego dojdzie żenujący merytorycznie test TCLa - który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością opisaną w innych testach to dochodzimy do dwóch możliwych wniosków:

1) Jesteś geniuszem, który odkrył prawdę niedostępną nikomu innemu w całych internetach

2) Jesteś zwykłą bazarową przekupą, która w imię wyniku handlowego zatraciła wszelki rozsądek.

Ot co.

1
  • #22 15 Lut 2016 14:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najlepszą obroną jest atak.
    Nie widziałem na oczy a wiem. Teraz opluję i jakoś będzie...

TCL - opis użytkownika:
    Mam TCL U58S7806S i Panasa 65AX800. TCL odtwarza HEVC z DVB-T (1080) i z satelity (4K) wbudowanym dekoderem bez problemu, Panas niestety nie. TCL odtwarza pliki HEVC, których Panas nie otworzy. Panas chyba w ogóle nie czyta plików mkv.

Panas ma za to tryb 3D i Displayport. Gry w 2160p 60Hz na 65 calowym ekranie wyglądają oblędnie.

TCL to lepszy telewizor. Panasonic to lepszy monitor do PC.

Mam dysk USB który czyta TCL a Panas nie potrafi (NTFS). Panas nie otwiera dysku 4TB przez USB.

Panas w połączeniu z Nvidia Shield TV może odtworzyć pliki ale nie otworzy sygnału z satelity w 4K.

Żeby na Panasie mieć Netflix nie można wybrać regionu Polska tylko np. Francja.

Odtwarzacz dysków USB w TCL lepiej obsługuje katalogi niż Panas.

I'm dłużej mam Panasa tym bardziej podoba mi się TCL...

Przy materiale o kiepskim bitrate i rozdzielczości ani jeden ani drugi cudów nie robi. Przy dobrej jakości materiale obraz na obu jest świetny. Czy warto brać Panasa za dwa razy większą kwotę? Do oglądania TV, Netflix'a, YouTube i plików na pewno nie. Do PC na pewno tak, jeśli karta graficzna w PC nie ma HDMI 2.0.

Oba mają sporo wad. Jak ktoś nie może się doczekać na tanie Oledy to Tab S Samsunga pierwszej generacji pomimo, że nie ma rozdzielczości 4K tylko 1440p bije jakością obrazu oba LEDy i można go znaleźć za "grosze". Niestety nie ma sprzętowego dekodowania HEVC ani materiałów 4K więc odpada oglądanie na nim sporej części dostępnych materiałów ale YouTube, Netflix, KODI będą działały świetnie.

TCL robi zaskakująco D O B R E telewizory za pół ceny (a cena ta ciągle powoli spada).

==============================

0
  • #23 02 Kwi 2016 19:00
    balonika3
    Poziom 36  

Zakupiłem Samsunga UE32J5200. Jestem zadowolony.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo