Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jackson - brak modulacji

09 Lut 2016 21:52 996 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie posiadam President Jackson , czarna maska , Mam problem z modulacja , odbior jest ok , po nacisnieciu cebuli nosna na urzadzeniu zewnetrznym sie pokazuje ok 12 W w AM probuje mowic do mikrofonu i niestety nic nie slychac w drugim cb , zostawiajac przycisk bipp jest slyszalny , (wiec koncowka mocy jest ok ? ) przelaczylem tez na USB ale niestety to samo zadnego wychylu wskazowki w urzaddzeniu zwnetrznym no i beep slychac , wymienilem juz IC 4 BA 715 podwojny operacyjny zadnych zmian , wymieniny zostal tez modulator AN512 i tez nic .............Help , gdzie jeszcze szukac ???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witamy nowego kolegę :D .

1NT157 Grzegorz napisał:
    po nacisnieciu cebuli nosna na urzadzeniu zewnetrznym sie pokazuje ok 12 W w AM

Cebula to chyba mikrofon? Zmień lepiej na mikrofon.

Urządzenie zewnętrzne to chyba miernik SWR (reflektometr z funkcją pomiaru mocy)? Jak źle myślę to mnie popraw.

Mówisz że masz 12W w AM.

1NT157 Grzegorz napisał:
    probuje mowic do mikrofonu i niestety nic nie slychac w drugim cb , zostawiajac przycisk bipp jest slyszalny

Czyli modulator AM kolego jest ok.

1NT157 Grzegorz napisał:
    przelaczylem tez na USB ale niestety to samo zadnego wychylu wskazowki w urzaddzeniu zwnetrznym no i beep slychac

To też jest ok. bo musisz wiedzieć że nośna w SSB pokazuje się dopiero podczas modulacji. BEEP takową daje.

Napisz jaki mikrofon podłączasz i z jaką wkładką.

Szukaj usterki w samym mikrofonie.

Szczerze mówiąc nie jest źle :D .
  • Poziom 2  
    Dzięki przyjacielu, mikrofon oryginalny president z wkładką dynamiczną 500 ohm, jak go przetestować? Ohmomierzem wkladka nie ma żadnej wartości , czyli to on ? Super ze istnieje to forum i internet, pytal bym przez radio ale nie dziala :-D
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wkładki dynamiczne lubią się uszkodzić na skutek upadku, jak miernik nie pokazuje nic to wkładka do wymiany.
  • Poziom 2  
    Dziękuję , super idę za chwile kombinowac , mam mic alana stary zerkne tylko czy połączenie takie same , 73 :-D

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Fantastycznie , rzeczywiscie , wkladka byla uszkodzona , przelutowalem druga z Alana starego i dziala , a ja tyle rzeczy wymienilem , bedze zapasowe :-D , mam tez wkladke dynamiczna 200ohm ciekawe czy by pasowala , czy ryzykuje spaleniem jakiejs czesci ??

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam KRISS 51 , teraz zobaczylem super , dzieki za powitanie i dziekuje za przyjecie :-D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1NT157 Grzegorz napisał:
    mam tez wkladke dynamiczna 200ohm ciekawe czy by pasowala , czy ryzykuje spaleniem jakiejs czesci ??

Niczego nie spalisz. Jedynie może być nieco mniej modulacji. Spróbować nie zaszkodzi.
  • Poziom 2  
    Dzieki , jeszcze raz powiem , moze sie powtorze ale bardzo sie ciesze ze jest takie forum i sympatyczne osoby jak Wy :-D ........73 i 55 Pozdrawiam .