Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat HD6000 przestaje reagować po podłączeniu dysku

marti_ns 09 Feb 2016 21:52 1755 4
Computer Controls
    marti_ns
    Level 16  
    Mam Seagate Barracuda 7200.7 ST340014A 40GB i http://allegro.pl/adapter-usb-ide-3-5-2-5-sata-ata-dysk-hdd-i5501716055.html

Dotychczas używałem tego zestawu podłączonego do TV LG42ln570s z modułem Cam i działało bez problemu.

a teraz mam HD6000. Dysk wykrywa, formatuje i działa, ale po chwili (kilka minut) dekoder przestaje reagować,

po wciśnięciu klawisza na pilocie mruga kropka na wyświetlaczu dekodera.

dekoder wraca dożycia po odłączeniu dysku.

soft najnowszy 3.82.1.20.

czy ktoś mi powie co to może być??

Dodam że dysk chce wykorzystywać tylko do PVR (pause i cofanie) nie mam zamiaru nagrywać audycji
  • Computer Controls
  • Helpful post
    Jakub Urban
    Level 18  
    Witam!
    Podłącz normalny dysk z dzisiejszych czasów,a nie 40GB szrot z elektrośmieci.
    Dyski IDE NIE NADAJĄ się do zapisu HD i koniec.Są zbyt wolne.Poza tym w instrukcji dekodera jak byk pisze,że nie nadają się pendrive(a taki stary szmelc ma pojemność jak dzisiejsze pendrive.).
    Dla przykładu podam,że podłączyłem stary dysk z nagrywarki HDD do nboxa 2849st i wyskoczył komunikat,że dysk jest zbyt wolny,po czym tuner się zawiesił.
    Sam mam HD 5500s i dysk od dekodera NC+(taki czarny klocek-kupiłem nowy w lombardzie)-ZERO PROBLEMÓW!!!!
    Poszukaj dysku SATA 2,5" od jakiegoś laptopa,kup chińską obudowę za 30zł i śmiga.A ten staroć do recyklingu.A na laptopowym dysku oszczędzisz na zasilaczu,bo zasilanie idzie z dekodera.
  • Computer Controls
    marti_ns
    Level 16  
    Czyli po wymianie dysku na szybszy powinien działać i wg ciebie problemy są spowodowane długim czasem dostępu do dysku?
    User removed account
    User removed account  
    marti_ns
    Level 16  
    Dzięki michał2002 że wniosłeś do dyskusji swoja wiedzę. Jak masz jeszcze jakieś elokwentne odpowiedzi to od razu podaruje Ci te punkty :)

Mnie intryguje to że dysk wykrywa, informuje że może działać po formatowaniu, działa, mogę zatrzymywać cofać, itp.

Jednak po kilku minutach dekoder przestaje odpowiadać. Co do prędkości zapisu ten sam dysk służył jako Time Machine w Moim LG przez ponad rok i nie było problemów...

Czy tylko dyski Polsatu działają z tymi dekoderami?? Soft 3.82.1.20 miał dodać możliwość stosowania swoich dysków:

http://icyfrowypolsat.pl/nowe-oprogramowanie-dla-dekodera-hd6000/

Quote:
    25 marca 2015 r. na dekodery HD 6000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.
    Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 3.82.1.20.
    Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:
    – Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI
    – Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,
    – „Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,
    – Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)
    – Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie – „Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…”.
    – Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)
    UWAGA
    Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.
    Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania. Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.
    Jak zaktualizować oprogramowanie:
    Aby zaktualizować oprogramowanie – w każdym z powyższych dekoderów należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

----------------------------------

Edit:

Dzięki Jakub za podpowiedź, za twoja rada sprawdziłem na Samsung HD250HJ (Sata 8MB Cache) i działa bez problemu. Czyli wina była po stronie mało wydajnego dysku.

Wielkie dzięki. Rozwiązane