Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ethernet ENC28J60 - Inne oznaczenie pinów - nie wiem jak podłączyć

10 Lut 2016 11:01 918 5
  • Poziom 14  
    Zakupiłem ostatnio do arduino moduł ethernetu na chipie
    ENC28J60 . Niestety wyprowadzenia pinów mają całkiem inne oznaczenia niż na modułach opisanych w necie . Nie wiem jak to spiąć z arduino . Może ktoś pomoże .Oto zdjęcie modułu .
    Ethernet ENC28J60 - Inne oznaczenie pinów - nie wiem jak podłączyć
  • PCBwayPCBway
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 14  
    Samuraj napisał:
    Na zdjęciu widać jak są opisane piny. Proponuje ściągnąć pdf do układu i porównać z tym co jest na złączu.

Ale układ jest dokładnie taki sam jak ten w innych wersjach modułów . Nazwy wyprowadzeń układu znalazłem już wczoraj , lecz ścieżki drukowane na module są tak schowane że nie mogę dojść która nóżka układu do którego wyjścia na pinie prowadzi . A boję się przyłożyć miernik z ciągłością obwodu aby to zmierzyć by nie uwalić układu . To nie jest tak że kupiłem i zaraz piszę że nie idzie . Spędziłem wczoraj kilka godzin na szukaniu i nie udało mi się trafić na opis podłączenia takiego modułu . Chodzi przede wszystkim o brak pinu SI i 3,3 V .
  • Poziom 35  
    maniolx napisał:
    A boję się przyłożyć miernik z ciągłością obwodu aby to zmierzyć by nie uwalić układu .
    W ten sposób nie zepsujesz układu.
    SI to 7 nóżka, miernik w rękę i sprawdzić do którego pina jest podpięty. Co do zasilania to bym sprawdził czy nie ma tam gdzieś stabilizatora. Na wyprowadzeniach masz napisane 5V a z tego co wiem układ zasilany jest napięciem 3.3V
    Należało by sprawdzić jak podłączona jest 2 nóżka układu. Po drugiej stronie nie ma stabilizatora :?:
  • Pomocny post
    Specjalista - Mikrokontrolery
    Link

I pierwszy z brzegu!

Link
  • Poziom 14  
    michalko12 napisał:
    Link

I pierwszy z brzegu!

Link

Nie wiem co wpisałeś w wyszukiwarce że to znalazłeś, lecz ja wpisywałem "arduino podłączenie modułu Ethernet" , "Ethernet ENC28J60" i spędziłem naprawdę parę dobrych godzin na szukaniu znaczenia pinów na mojej płytce . Niemniej dziękuję za linki .