Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson L365 - Drukuje paski na kolorze

adekbp 10 Lut 2016 12:51 3495 2
 • #1 10 Lut 2016 12:51
  adekbp
  Poziom 8  

  Witam, jak w temacie, posiadam drukarkę atramentową Epson L365, dzisiaj puściłem kolorową stronę w kolorze, ok 98% pokrycia, i wyszło coś takiego jak w załączniku. Regularne paski wszerz kartki, co może być tego przyczyną, i czy gwarancja producenta obejmuję naprawę tej części? Wiem że w drukarkach są czasami takie części których gwarancja nie obejmuje. Drukarkę mam od listopada 2015, razem zrobiła niecałe 500 stron, staram się regularnie jej używać, co najmniej 2 razy w tygodniu. Po dokładniejszym przejrzeniu, zauważyłem że drukarka zostawia paski na czerni, kolor wygląda chyba ok, zresztą stwierdzicie to sobie na skanach. Tusze oryginalne Epsona. Wykonałem standardowe czynności z zakładki "konserwacja" tzn: test dysz, i czyszczenie głowicy - niestety skutek taki sam, nic się nie zmieniło.
  W załącznikach dodaję, przykładowe obrazki na których widać "paski", oraz wynik testu po czyszczeniu głowicy, i teście dysz.

  0 2
 • #2 28 Sie 2016 02:00
  kobe248
  Poziom 1  

  Witam, mam ten sam problem. Czy udało Ci się w jakiś sposób rozwiązać problem ?

  0
 • #3 28 Sie 2016 09:12
  1atkjacz
  Poziom 10  

  Na załączonym teście widać ewidentnie, że masz zatkane 2 dysze czarnego koloru (przerwy w ukośnych liniach). Nie wiem jak jest z żółtym, bo jakość skanu jest marna. Udrażnianie zatkanych dysz domowym sposobem to jak walka z wiatrakami. Bez specjalistycznego sprzętu skutki zazwyczaj są marne. Możesz pomoczyć trochę dysze w ciepłej wodzie, a następnie odessać tusz jeśli masz oczywiście jakiś zestaw do napełniania naboi. Są firmy które zajmują się tym zawodowo, ale nie korzystałem nigdy z ich usług i nie wiem jak to wygląda cenowo i jakościowo.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo