Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson L365 - Drukuje paski na kolorze

10 Lut 2016 12:51 10059 4
 • Poziom 8  
  Witam, jak w temacie, posiadam drukarkę atramentową Epson L365, dzisiaj puściłem kolorową stronę w kolorze, ok 98% pokrycia, i wyszło coś takiego jak w załączniku. Regularne paski wszerz kartki, co może być tego przyczyną, i czy gwarancja producenta obejmuję naprawę tej części? Wiem że w drukarkach są czasami takie części których gwarancja nie obejmuje. Drukarkę mam od listopada 2015, razem zrobiła niecałe 500 stron, staram się regularnie jej używać, co najmniej 2 razy w tygodniu. Po dokładniejszym przejrzeniu, zauważyłem że drukarka zostawia paski na czerni, kolor wygląda chyba ok, zresztą stwierdzicie to sobie na skanach. Tusze oryginalne Epsona. Wykonałem standardowe czynności z zakładki "konserwacja" tzn: test dysz, i czyszczenie głowicy - niestety skutek taki sam, nic się nie zmieniło.
  W załącznikach dodaję, przykładowe obrazki na których widać "paski", oraz wynik testu po czyszczeniu głowicy, i teście dysz.
 • Poziom 1  
  Witam, mam ten sam problem. Czy udało Ci się w jakiś sposób rozwiązać problem ?
 • Poziom 11  
  Na załączonym teście widać ewidentnie, że masz zatkane 2 dysze czarnego koloru (przerwy w ukośnych liniach). Nie wiem jak jest z żółtym, bo jakość skanu jest marna. Udrażnianie zatkanych dysz domowym sposobem to jak walka z wiatrakami. Bez specjalistycznego sprzętu skutki zazwyczaj są marne. Możesz pomoczyć trochę dysze w ciepłej wodzie, a następnie odessać tusz jeśli masz oczywiście jakiś zestaw do napełniania naboi. Są firmy które zajmują się tym zawodowo, ale nie korzystałem nigdy z ich usług i nie wiem jak to wygląda cenowo i jakościowo.
 • Poziom 26  
  Mam ten model i taki sam problem z paskami.
  Ja radzę sobie tak że po pojawieniu się pasków czyszczę głowicę
  chusteczką nasączoną alkoholem izopropylowym.
  Trzeba włączyć drukarkę i poczekać aż głowica wyjedzie na środek po czym wyłączyć
  kabel 230V.
  Wtedy można podłożyć złożoną na kilka razy chusteczkę pod głowicę i przesuwając nią w lewo i prawo czyścić aż chustka przestanie się brudzić.
  Grubość chustki dobieramy tak żeby było czuć lekki opór.
  Po tej operacji robię jeszcze czyszczenie dysz.
  U mnie ten sposób działa za każdym razem.
 • Poziom 24  
  A czy wykonywałeś wyrównywanie głowicy drukującej, w zakładce konserwacja jest???
  Ja miałem dużo mniejsze przerwy ale po tym zabiegu paski ustąpiły.