Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transformatory - pracujące równolegle a strata ich energii

zaptos 10 Feb 2016 13:33 768 2
 • #1
  zaptos
  Level 2  
  Witam,
  Składam do was użytkownicy prośbę o zweryfikowanie prawidłowości obliczeń zadania dotyczącego pracy równoległej dwóch transformatorów. Mój prowadzący na godzinach przyjęć wydziera się o nieprawidłowości nie tłumacząc istoty sprawy.
  Treść zadania jest nastepująca:
  Określ optymalną moc graniczna, przy której powinno nastąpić załączenie do pracy kolejnego transformatora w cyklu załączeń TR2=>TR1 gdzie TR2=1000 kVA i TR1=800 KVA przy jednoczesnym osiągnięciu najmniejszych strat energii w układzie pracujących równolegle transformatorów, przy podanej charakterystyce obciążenia stacji GPZ
  W załączniku dodaję część wykonaną przeze mnie.

  Pozdrawiam
 • #2
  Maciej Raniś
  Level 16  
  Być może prowadzący życzy sobie, byś wykonał zadanie jakąś inną metodą, np wykorzystując "ekonomiczną zasadę transformacji" - w załączniku przykładowe zadanko z trzema transformatorami 500MVA.
 • #3
  zaptos
  Level 2  
  Próbowałem tą metodą. Mam z założenia wyjść dotyczącego strat energii. Zwłaszcza że dostałem charakterystykę GPZ jak zmienia się obciążenie maksymalne w skali roku. Przeglądałem książkę Tadeusza Kahla "Sieci elektroenergetyczne" i nic póki co nie przyszło mi na myśl.