Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Lenovo TAB A10-70 - wirus - nie pomaga hard reset

andore 10 Feb 2016 17:02 6759 12
 • #1
  andore
  Level 8  
  Sytuacja wygląda tak:
  Tablet nowy, kupiony kilka dni temu w EURO RTV, zafoliowany (nie ze zwrotu). Ktoś zajął się jego "ustawianiem" i na moje oko ściągnął skądś z sieci (nie z Google Play) Skypa i razem z nim jakiś syf. Przywracanie do ustawień fabrycznych nie pomaga.

  Podejrzane (wg mnie) apki, których nie powinno być:
  One Key Lock, pyszne.pl, hot video, beauty video, 360 security, 360 booster, UC Browser HD, APUS, PornClub, Midnight Girl.
  Co chwilę jakaś apka chce się odpalić w trybie admina, coś doinstalować i pyta o zgodę. Czasem tablet ma też problem z dotykiem (nie działa) albo to poprostu przywieszenie i po chwili sam się resetuje.

  Po uruchomieniu trybu awaryjnego, w ustawieniach aplikacji, na liście pobranych (chociaż nic nie było pobierane, bo przed chwilą tablet odpalony był po raz pierwszy po hard resecie), oprócz tego co wymieniłam wyżej, znajduje się: Skype, txtr ebooks, SYNCit HD, Norton Mobile, Navigate, Kingsoft Office, Evernote, AccuWeather oraz dziwny dodatego "com.android.khj". Pornclub podobnie jak BeautyVideo pokazuje się jako "apka" fabryczna. Jeśli chodzi o usuwanie ikonek z plupitu, to niektórych z tych aplikacji nie da się usunąć (nie pojawia się przy nich x). Cześć tych aplikacji widnieje na pulpicie ale po kliknięciu, pytają o instalację.

  Oprócz tego przy korzystaniu z Chrome'a, co jakiś czas mam hijacking na jakąś reklamową stronę. Aplikacje wyrzucają mi popupy, że może bym zagrała albo obejrzała sobie jakieś porno.

  Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
  Dzięki
 • #3
  andore
  Level 8  
  Dzięki.
  Widzę że tablet jest z listopada 2015, a wersja pasma podstawowego z marca 2015.
  Zastanawiam się czy to faktycznie był jakiś syf ściągnięty z internetu zaraz po zakupie czy jednak nie był to problem przyniesiony ze sklepu. Ten firmware traktuje w systemie tablet jak telefon - tam gdzie powinno być np. "informacje o tablecie" są "informacje o telefonie".

  Czy taki/podobny problem był już opisywany przez użytkowników na forum?

  Chcę zaktualizować firmware, ale nie mogę zainstalować sterowników do tego badziewia. Ręce opadają. Powalczę jeszcze jutro ale jak to nic nie da, to zasugeruję właścicielowi oddanie tabletu z powrotem do sklepu.
 • #4
  nutergsm
  Moderator of GSM
 • #5
  KrzysztofK
  Level 21  
  Czy udało się rozwiązać problem?
  Trafił do mnie tablet świeżo odebrany z naprawy. Okazało się, że ma zainstalowane takie same aplikacje jak te wymienione powyżej. Przywracanie do ustawień fabrycznych nie przynosi żadnego rozwiązania. Ciągle są apki, które pokazują rozebrane panie. Czy ktoś ma jakiś sposób na rozwiązanie problemu?
 • #6
  nutergsm
  Moderator of GSM
 • #7
  KrzysztofK
  Level 21  
  Tablet, który trafił do mnie do naprawy to lenovo b6000-h. Temat dotyczy Lenovo TAB A10-70, a podpiąłem się pod niego, bo dotyczy tego samego problemu. Miałem nadzieję, że problem został łatwo rozwiązany.
 • #9
  Janci
  Level 9  
  Spróbuj usunąć według tego poradnika:Link
  U mnie pomogło.
 • #10
  KrzysztofK
  Level 21  
  Niestety nie mogę połączyć się przez iRoot. Komputer pod Windowsem widzi tablet, jednak przez program iRoot brak połączenia.
 • #11
  Janci
  Level 9  
  Ściągnij sobie wersję iRoot na androida, przekopiuj na urządzenie i zainstaluj. Uruchom program i zrootuj. W trakcie rootowania tablet musi mieć dostęp do internetu.
  Jeśli nie pomoże to spróbuj Framarootem.
 • #13
  andore
  Level 8  
  Finalnie tablet trafił do serwisu, bo nic nie pomagało. Wrócił goły, tak jak powinien - do tej pory wszystko działa.