Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć?

karmel48 10 Feb 2016 17:13 7890 5
 • #1
  karmel48
  Level 15  
  Witam,
  Zerwała mi się linka od otwierania maski W Renault Megane Scenic I 1999 r. 1.9DTI. Znalazłem pancerz tuż na zderzakiem, złapałem kombinerkami i próbowałem otworzyć maskę, lecz okazało się że linka urwała się tuż przy masce. Ściągnąłem atrapę i wygląda to tak jak na zdjęciu. Jak sprawdzam ręką to nawet nie wiem za co bym musiał pociągnąć. Ma ktoś pomysł jak to bezinwazyjnie otworzyć?
  Z góry dziękuję, Kamil
  Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć?
  Wdzięczny bym był za zdjęcia jak to wygląda po otwarciu maski.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  KapitanSTS
  Level 25  
  Znalazłem na innym forum

  "Trzeba otworzyć maskę. potrzebny jest klucz nasadowy 13 na przedłużce dość długiej . Gdy spojrzy się pod znaczkiem renaulta w szparę miedzy maska a zderzakiem widać jest dwie śruby. Należy na rogu maski podnieść ile się da ręką maskę i wsunąć klucz, a następnie odkręcić dwie śruby mocujące zamek. Wówczas maska będzie otwarta.
  Teraz wystarczy kupić linkę rowerowa dłuższą od naszej . Należy zwrócić uwagę na początek linki . trzeba kupić taka żeby miała takie samo zakończenie jak przy naszej( czyli mała kuleczka). Z drugiego końca trzeba oszlifować końcówkę żeby można było wysunąć ją z pancerza i wsunąć do drugiego. Następnie linkę smarujemy smarem i wsuwamy w pancerz od strony dźwigni otwierania maski . ( oczywiście usuwamy stara linkę Wink ) gdy występują problemy z wsunięciem nowej linki najlepiej jest wyciągnąć całkowicie pancerz linki,wyprostować go i wsunąć linkę, a następnie zamontować go z powrotem na swoje miejsce. gdy mamy już przewleczona linkę i zamocowaną przy dźwigni mocujemy drugi koniec przy zamku maski. "
 • #3
  karmel48
  Level 15  
  Czytałem ten wątek, lecz u mnie nie ma żadnych śrub 13. W ogóle nie ma żadnych śrub oprócz mocowania atrapy. U mnie przy mechaniźmie został sam pancerz. Możliwe że te śruby są pod atrapą, a tej nie ściągnę bo śruby są pewnie też od góry pod maską.
  Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć? Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć?
 • #4
  KapitanSTS
  Level 25  
  To jest zdjęcie zamka u góry przy masce?
 • #5
  karmel48
  Level 15  
  Nie, to są zdjęcia patrząc w poziomie na mechanizm. Ale patrząc od dołu do góry w stronę maski nie widać żadnych śrub.
 • #6
  karmel48
  Level 15  
  Byłem w warsztacie gdzie 3 miesiące temu wymieniali linkę w moim samochodzie jak urwała się linka. Ponoć zdjęli jakoś atrapę, odkręcili 2 śruby na klucz 13 i wtedy otworzyli zamek, mówili że lekko ten zamek uszkodzili i że nie chcą się podejmować drugi raz tej roboty.
  Jednak patrząc z mojej strony po wypchaniu kratki walczyłem z otwarciem zamka jakieś 5h, nawet podważałem śrubą M5 zaczep który ciągnie linkę i było słychać że sprężyna chodziła ale zamek się nie otworzył. Atrapy też się nie czepiłem bo przecież 2 śruby są u góry po maską, zdecydowałem się na uszkodzenie zamka i potraktowanie go młotkiem i przecinakiem, po 1,5h odpuścił, wykręciłem zamek, założyłem oryginalną używkę, dokupiłem linkę rowerową za 5 zł, lekko przerobiłem i założyłem dodatkowo linkę awaryjną w przypadku powtórzenia takiej historii. Taki zamek jest w scenicu 1 przed liftem z 1999 r. oraz w tych po lifcie, w jednym z 1997 r. zamek był inny. Myślę że w przypadku sprawnego zamka jest szansa na otwarcie po wypchaniu tej kratki, ale trochę to może potrwać i można się pokaleczyć. Ja miałem 3-misięczną oryginalną linkę więc wina była zamka.

  Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć? Ranault Megane Scenic I 1999 r - Urwana linka otwarcia maski - jak otworzyć?
  *zdjęcia zapożyczone z internetu.