Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Most - bezprzewodowe połączenie kamery i rejestratora

glider33 10 Lut 2016 14:53 609 11
  • #1 10 Lut 2016 14:53
    glider33
    Poziom 17  

pawel.commandos napisał:

Jak byś się pokusił o ubiquiti M5 to posiada ono 2 porty rj45. I przepuszcza zasilanie, z portu do portu. więc bez dodatkowego swicha, jedynie zmieniając zasilacz na mocniejszy załatwisz wszystko w całkiem prosty sposób.

Podłącze się do tematu, bo mam do podłączenia bezprzewodowo kamerę IP Hikvision, a w temacie mostów radiowych jestem zielony.

Czy żeby podpiąć kamerę, która jest oddalona o 500 metrów od rejestratora, trzeba zakupić 2 takie urządzenia ?

http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_ubiqu...sAUlrB79T92sJmhnA&sig2=0EG5UVAuDNyC2PC1_jHa1g

Czy anteny muszą się koniecznie widzieć? Pytam bo mam kilka drzew po drodze.

Moderowany przez sharp:

Proszę nie dopisywać się z własnym problemem do cudzych tematów.

• #2 10 Lut 2016 15:39
    pawel.commandos
    Poziom 16  

glider33 napisał:
    pawel.commandos napisał:

Jak byś się pokusił o ubiquiti M5 to posiada ono 2 porty rj45. I przepuszcza zasilanie, z portu do portu. więc bez dodatkowego swicha, jedynie zmieniając zasilacz na mocniejszy załatwisz wszystko w całkiem prosty sposób.

Podłącze się do tematu, bo mam do podłączenia bezprzewodowo kamerę IP Hikvision, a w temacie mostów radiowych jestem zielony.

Czy żeby podpiąć kamerę, która jest oddalona o 500 metrów od rejestratora, trzeba zakupić 2 takie urządzenia ?

http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_ubiqu...sAUlrB79T92sJmhnA&sig2=0EG5UVAuDNyC2PC1_jHa1g

Czy anteny muszą się koniecznie widzieć? Pytam bo mam kilka drzew po drodze.

Musisz mieć 2 urządzenia. Jedno musi nadawać (być AP) a drugie musi się połączyć (stacja, klient). Przy braku widoczności możesz mieć problem z linkiem, szczególnie gdy wybrałeś urządzenia LOCO czyli mniejsze wersje o mniejszym zysku energetycznym.

http://www.anteny24.pl/ubnt-pbe-m5-300-powerb...-sieci-bezprzewodowej-do-montazu-zewnetrznego

prędzej 2x to

• Pomocny post
    #3 10 Lut 2016 18:13
    dominikki
    Poziom 9  

Powerbeam to przesada. Chyba że chcesz się spiąć na dystansie liczonym w kilometrach. 2x loco na małej odległości będzie ok. Pojedyncze drzewa na linii anten im nie zaszkodzą. Robię kilka instalacji internetu dziennie tylko i wyłącznie na ubiquiti więc coś o tym wiem. Tylko pamiętaj aby zachować gwarancję na sprzęt. W czasie burz potrafi radio szlak trafić.

• Pomocny post
    #4 10 Lut 2016 19:02
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Przy 500m metrach w otwartej przestrzeni dwa Nanostation wystarczą, niestety nikt nie da ci gwarancji na te drzewa bo to okaże się po zamontowaniu sprzętu jaki mają wpływ na poziom sygnału.

• #5 10 Lut 2016 19:25
    glider33
    Poziom 17  

dominikki napisał:
    Powerbeam to przesada. Chyba że chcesz się spiąć na dystansie liczonym w kilometrach. 2x loco na małej odległości będzie ok. Pojedyncze drzewa na linii anten im nie zaszkodzą. Robię kilka instalacji internetu dziennie tylko i wyłącznie na ubiquiti więc coś o tym wiem. Tylko pamiętaj aby zachować gwarancję na sprzęt. W czasie burz potrafi radio szlak trafić.

Czy gwarancja obejmuje uszkodzenia spowodowane przez burzę ?

Jak wygląda konfiguracja loco ? Skomplikowane to ? Można gdzieś znaleźć w necie instrukcję obsługi ?

No i gdzie takie cuda najtaniej kupić ? ;)

• #6 10 Lut 2016 19:28
    jimasek

glider33 napisał:

Bardzo w to wątpię.

glider33 napisał:
    Jak wygląda konfiguracja loco ? Skomplikowane to ? Można gdzieś znaleźć w necie instrukcję obsługi ?

Konfiguracja urządzeń jako APWDS i StacjaWDS poszukaj w internecie jest mnóstwo tutoriali (poradników).

• #7 10 Lut 2016 19:36
    sosarek
    Poziom 43  

glider33 napisał:

Pretensje wtedy składać w biurze podawczym Stwórcy ;)
    glider33 napisał:
    No i gdzie takie cuda najtaniej kupić ?

Poszukać - Delta, Dipol, alle...

• #9 10 Lut 2016 19:41
    jimasek

Ta konfiguracja (AP i Stacja), most nie musi być całkowicie przezroczysty a w podłączeniu kamera rejestrator jest to ważne.

• #10 10 Lut 2016 20:06
    glider33
    Poziom 17  

jimasek napisał:
    Ta konfiguracja (AP i Stacja), most nie musi być całkowicie przezroczysty a w podłączeniu kamera rejestrator jest to ważne.

To jakiej konfiguracji mam szukać dla połączenie kamera IP - rejestrator IP ?

• Pomocny post
    #11 10 Lut 2016 20:09
    dominikki
    Poziom 9  

glider33 napisał:
    dominikki napisał:

No i gdzie takie cuda najtaniej kupić ? ;)

Zdziwicie się ale w przypadku uwalonego radia nie mamy problemów z gwarancją. Gorzej jak pójdzie spięcie po prądzie. Wtedy lipa. Co do konfiguracji to jak będziesz miał antenki odezwij się. Przygotuję ci konkretne configi i podpowiem jak je wgrać.

Moderowany przez jimasek:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety.

• Pomocny post
    #12 11 Lut 2016 09:37
    pawel.commandos
    Poziom 16  

dominikki napisał:

Wolę kupić power beam i zdjąć moc niż loco. Porównaj cenę tego i tego zestawu.

Poza tym ja już wiem co znaczy wg klienta ''pojedyncze drzewa''

EDIT

LOCO znalazłem właśnie w cenie 330 zł
    POWERBEAM w cenie 370

Poza tym, drzewa rosną

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo