Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup pralki Bosch lub Gorenje

10 Feb 2016 18:23 2883 11
  • Level 9  
    Witam,
    wiem, że temat wielkorotnie wałkowany. Potrzebuje kupić nową pralkę. Chętnie Gorenje albo Bosch. Interesuje mnie taka z wiekszym wsadem. Chiałbym jednak taką, w której łożyska dadzą się łatwo wymienić tzn. bez rozcinania zewnętrznego bębna i tym podobnych atrakcji. W moich pralkach łożyska to rzecz, która się wysypuje najcześciej. Wiem, że je przeładowujemy. Proszę o podpowiedź fachowców jaki model wybrać.
  • Level 9  
    @hobbyelektronik jeśli faktycznie ma rozbierany zbiornik to wydaje sie być dobrym wyborem.

Dodano po 4 [minuty]:

@Ula_Niew. wygląda dobrze ale informacja o możliwości wymiany łozysk jest dla mnie bardzo ważna. spróbuję sie gdzies dowiedzieć.
  • Level 10  
    bosch Model WAE2041TPL ta seria ma cała możliwość wymiany samych łożysk dodatkowo można kupić z jeszcze większym bębnem i nie dopuszczać wtedy do przeładowania (wodę i tak waży) u mnie sprawdza się rewelacyjnie od dłuższego czasu cicha i ma dużo przydatnych funkcji
  • Level 9  
    Witam,
    ja powracam do tematu. Ostatnio swoją starą pralkę jeszcze reanimowałem, ale teraz to już czas na zmianę. Tylko, że zdaje się modele zasugerowane to już modele schodzące. Widzę, że można jeszcze dostać WAE20260PL lub WAE20492PL. Czy ona też ma rozbieralny bęben? Czy coś wiecie na temat nowych modeli Boscha? I jeszcze jedno. Czy cała seria WAE20... ma rozbierane bębny?
    Z góry dzięki.
  • Level 16  
    druzol wrote:
    Witam,
    ja powracam do tematu. Ostatnio swoją starą pralkę jeszcze reanimowałem, ale teraz to już czas na zmianę. Tylko, że zdaje się modele zasugerowane to już modele schodzące. Widzę, że można jeszcze dostać WAE20260PL lub WAE20492PL. Czy ona też ma rozbieralny bęben? Czy coś wiecie na temat nowych modeli Boscha? I jeszcze jedno. Czy cała seria WAE20... ma rozbierane bębny?
    Z góry dzięki.

Stary Model to 2013/4rok WAE20260PL, WAE20492PL...
    Nowa model 2015/6 rok
    WAT24340PL 8kg
    tu WAN20140PL 7kg polecam
    WLK24240PL 6kg
    WLG24261PL 5kg 45cm
  • Level 9  
    a możecie potwierdzić rozbieralność bębna w WAT24340PL i WAN20140PL? ta 8 kg mnie nęci :D
  • Level 16  
    druzol wrote:
    a możecie potwierdzić rozbieralność bębna w WAT24340PL i WAN20140PL? ta 8 kg mnie nęci :D

WAT24340PL seria 6 i 8kg, program ActiveWater Plus, łożysk klejony z bęben.
    WAN20140PL seria 4 i 7kg, program ActiveWater ale bez-Plus, a to łozysk bębna niewiem.
    rozne a cena hmm +100 dobra wez to sobie WAT24340PL. :)
  • Level 29  
    Może pod uwagę w wyborze weź LG i nie zastanawiaj się nad wymianą łożysk ,żadne urządzenie nie jest wieczne ale ich gwarancje na 10 lat w niektórych modelach chyba wystarczające .Osobista 6 rok pracuje bez problemu praktycznie codzienne dopieranie mundurków roboczych.
  • Level 16  
    kajron wrote:
    Może pod uwagę w wyborze weź LG i nie zastanawiaj się nad wymianą łożysk ,żadne urządzenie nie jest wieczne ale ich gwarancje na 10 lat w niektórych modelach chyba wystarczające .Osobista 6 rok pracuje bez problemu praktycznie codzienne dopieranie mundurków roboczych.

firmy każda LG-Samsung, Bosch-Siemens, Electrolux-AEG to tylko silnik elektryczny z gwarancje na 10 lat!
  • Level 29  
    Zespół napędowy to nie tylko silnik ,jeśli z bezpośrednim napędem Direct Driver to urządzenia te zostały objęte 10 letnią gwarancją, wersje 6 Motion Direct Drive podobno niemieckie stowarzyszenie naukowo-techniczne certyfikuje na 22 lata niezawodnej pracy.
  • Level 9  
    Ze względu na rozbierany bęben wybrałem jednak Bosch serii WAE. Jestem zadowolony.