Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion ZT1000 - Explorer wariuje

John Cena 10 Lut 2016 19:30 447 7
  • #1 10 Lut 2016 19:30
    John Cena
    Poziom 6  

Witam.
    Ma pewny problem z którym poradzić sobie nie moge.
    Po zainstalowaniu jakieś 4,5 dni systemu Windows Xp, oraz dodatki SP2 i SP3 plus aktualizacje, wszystko było ok aż do dziś.
    Włączam lapka tzn system po ekranu powitalnego wszystko się ładuje na pasku start ikonki, i po dosłownie 30 sekundach robi się czysty ekran tzn sama tapeta bez ikon i bez startu tak przez minutę i po minucie się pojawiają ikonki oraz nie pełnymi ikonkami na pasku start po za głośnikiem i łączem internetowym, albo bywa też tak że po ponownym uruchomieniu pasek startu się nie pokazuje całkowicie jest ukryty.
    Kolejna sprawa że kopiuj i wklej nie reaguje.
    Następnie jak chcę przesunąć ikonę gdziekolwiek i jakąkolwiek to się w ogóle nie chcą przesunąć tylko gdy chce przesunąć to robi się jak by kółeczko z kreską ukośną w środku kółeczka, nie wiem czy ktoś z was to widział.
    Ok to spróbowałem przeskanować programem FRST co w załączniku podaje wam do sprawdzenia co u mnie siedzi i co do zlikwidowania.
    Następnie pobrałem program Dr.Web.CureIt, i gdy chce go zainstalować czy uruchomić to po minucie ginie instalator sam całkowicie się usuwa.
    Więc piszę do was w sprawie pomocy bo nie wiem jak temu zaradzić by system funkcjonował normalnie prawidłowo a nie z brakami.
    Więc proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2016 19:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pewnie Cie zaskocze, ale gdziekolwiek i jakakolwiek pisze sie razem, za to w ogóle juz nie.

To infekcja plikow wykonywalnych (exe) Sality.
    Uzyj pare razy http://media.kaspersky.com/utilities/VirusUtilities/EN/salitykiller.exe az nie bedzie wykrywal infekcji.

Nastepnie Cureit: http://download.drweb.co.jp/pub/drweb/cureit/setup.exe

Po wszystkim zamiesc nowe logi z FRST ale widzac w jakim stanie jest system nie licz na za wiele.

0
  • #3 10 Lut 2016 20:29
    John Cena
    Poziom 6  

Nie wiem co jest ale linki które podałeś nie działają.
    Sality link wogóle sie nie otwiera.
    CureIt pobiera do 750kb i się zatrzymuje.
    Próbowałem z różnych przeglądarek.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lut 2016 20:32
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Pobierz na innym komputerze.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Lut 2016 20:35
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pobierz stad: https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=453009
    Cureit musisz pobrac na innym komputerze lub zrobic to dopiero po uzyciu salitykiller i usunieciu infekcji.

PS. W OGOLE, nie wogole, przeciez to podstawowe wyrazy, moze warto umiec je napisac poprawnie?

0
  • #6 10 Lut 2016 21:31
    John Cena
    Poziom 6  

Dziękuję wam.
    Pomógł Sality Killer.
    Pobrałem programy na smartfonie.
    Jeszcze chciałem zapytać jaki polecacie dobry AntyVir dla słabego lapka mającego 240Mb ram i procesorem 1133Mhz?
    Bo ogólnie go nie posiadam.
    Po niżej podaje Logi z FRST
    PS. Przepraszam za błędy.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Lut 2016 21:48
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sciagnij, rozpakuj i uruchom: http://www.fixitpc.pl/picasso/download/malware/sality_regkeys.zip

Fixlist.txt dla FRST:
    Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — co miesiąc.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
    Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — logowanie.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""
    HKLM\...\Policies\Explorer: [NoInternetOpenWith] 1
    HKU\S-1-5-18\...\Policies\system: [DisableTaskMgr] 1
    HKU\S-1-5-18\...\Policies\system: [DisableRegistryTools] 1
    AlternateShell:
    S3 AppMgmt; C:\WINDOWS\system32\svchost.exe [14336 2008-04-14] (Microsoft Corporation)
    EmptyTemp:

Wykonaj skan przy pomocy cureit oraz mbam.

Na takim komputerze nie warto instalowac antywirusa.

0
  • #8 10 Lut 2016 22:21
    John Cena
    Poziom 6  

Dziekuje za pomoc.
    Wszystko zrobiłem jak trzeba.
    Pozdrawiam

0