Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2010 rok, benzyna - nie otwiera się tylna klapa bagażnika

art_56 10 Lut 2016 21:37 2187 0
    art_56
    Poziom 10  
    Fiat Grande Punto, benzyna, rocznik 2010: nie można otworzyć klapy bagażnika z pilota ani ręcznie przyciskiem na klapie.
    W tym aucie nie ma linki do otwierania klapy bagażnika. Klapa otwierana jest pilotem lub ręcznie, przyciskiem na zewnątrz klapy, po wcześniejszym otwarciu centralnego zamka.
    Z otwarciem klapy poradziłem sobie ze środka przez położenie oparcia tylnej kanapy i ręcznie trzeba przycisnąć specjalny przycisk przy zamku klapy, który znajduje się po lewej stronie zamka patrząc od strony bagażnika. Jest to przycisk na zamku, z boku. Należy go przycisnąć i klapa się otworzy.
    Po otwarciu klapy zdemontowałem zamek odkręcając dwie nakrętki na klucz 10 i cały zamek miałem na zewnątrz.
    Wypiąłem wtyczkę z zamka w której okazało się że jeden z czterech pinów był skorodowany i odpadł.
    Po delikatnym zdemontowaniu plastykowej osłony zamka /tu uwaga, trzeba to zrobić bardzo delikatnie żeby nie połamać plastykowych zaczepów obudowy/ i otwarciu wewnątrz okazało się że jest konieczność wymiany skorodowanego jednego styku i wyczyszczeniu z korozji pozostałych trzech pinów.
    Po zregenerowaniu styków złożyłem zamek i zabudowałem ponownie do klapy. Okazało się że działa i nie było potrzeby wymiany zamka na nowy.