Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Punto 2010 rok, benzyna - nie otwiera się tylna klapa bagażnika

art_56 10 Feb 2016 21:37 2931 0
    art_56
    Level 11  
    Fiat Grande Punto, benzyna, rocznik 2010: nie można otworzyć klapy bagażnika z pilota ani ręcznie przyciskiem na klapie.
    W tym aucie nie ma linki do otwierania klapy bagażnika. Klapa otwierana jest pilotem lub ręcznie, przyciskiem na zewnątrz klapy, po wcześniejszym otwarciu centralnego zamka.
    Z otwarciem klapy poradziłem sobie ze środka przez położenie oparcia tylnej kanapy i ręcznie trzeba przycisnąć specjalny przycisk przy zamku klapy, który znajduje się po lewej stronie zamka patrząc od strony bagażnika. Jest to przycisk na zamku, z boku. Należy go przycisnąć i klapa się otworzy.
    Po otwarciu klapy zdemontowałem zamek odkręcając dwie nakrętki na klucz 10 i cały zamek miałem na zewnątrz.
    Wypiąłem wtyczkę z zamka w której okazało się że jeden z czterech pinów był skorodowany i odpadł.
    Po delikatnym zdemontowaniu plastykowej osłony zamka /tu uwaga, trzeba to zrobić bardzo delikatnie żeby nie połamać plastykowych zaczepów obudowy/ i otwarciu wewnątrz okazało się że jest konieczność wymiany skorodowanego jednego styku i wyczyszczeniu z korozji pozostałych trzech pinów.
    Po zregenerowaniu styków złożyłem zamek i zabudowałem ponownie do klapy. Okazało się że działa i nie było potrzeby wymiany zamka na nowy.