Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seeeduino Cloud - platforma deweloperska z Arduino i modułem WiFi Dragino HE

farmerro 10 Lut 2016 22:09 1695 0
 • Seeeduino Cloud - platforma deweloperska z Arduino i modułem WiFi Dragino HE
  Seeeduino Cloud - platforma deweloperska z Arduino i modułem WiFi Dragino HE
  Seeeduino Cloud to zgodna z Arduino płytka deweloperska wyposażona w moduł WiFi i mikrokontroler ATmega32u4.

  Platforma wykorzystuje Dragino HE - moduł WiFi IoT z zaimplementowanym systemem OpenWrt Linux. Dragino HE jest kompatybilne z WiFi 802.11bgn (2.4GHz) i oferuje przepustowość połączeń dochodzącą do 150Mb/s. Moduł oparty został o chipset Atheros AR9331 z CPU taktowanym zegarem 400MHz. Układ dysponuje interfejsami Ethernet, USB, UART i multipleksowanymi portami GPIO. Urządzenie wyposażono w 64MB pamięci RAM oraz 16MB Flash.

  Seeduino Cloud to właściwie połączenie Arduino Leonardo i modułu Dragino HE. Połączenie obu urządzeń umożliwia łatwe wywoływanie poleceń systemu Linux przez platformę Arduino i korzystanie z interfejsów Ethernet oraz WiFi. Płytka jest kompatybilna z nie produkowanym już Arduino Yun oraz biblioteką Yun Bridge służącą do obsługi połączeń sieciowych i przetwarzania składni protokołu HTTP. Moduł może być programowany standardowo przez kabel USB, przy użyciu Arduino IDE lub przez połączenie WiFi bez konieczności bezpośredniego dostępu do urządzenia - nowe Arduino IDE 1.5.4 umożliwia wykrycie płytki przyłączonej do lokalnej sieci WiFi.
  Platforma zasilana jest napięciem 6-20V i udostępnia 14 cyfrowych pinów I/O, 7 kanałów PWM oraz 6 wejść analogowych (plus 6 multipleksowanych na pinach cyfrowych). Na płycie umieszczono również port USB typu A.

  Cena płytki to około $70.00 USD.

  Źródło:
  https://www.adafruit.com/products/3034
  http://www.seeedstudio.com/wiki/Seeeduino_Cloud

  Fajne! Ranking DIY