Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie plików między dwoma komputerami

10 Lut 2016 22:57 1905 4
  • Poziom 5  
    Witam. Mam taki problem. Otóż posiadam dwa komputery, a w zasadzie PC i laptopa. Obydwa sprzęty podłączone są do jednej sieci lokalnej. Komputery widzą się nawzajem, mają poprawnie ustawione Udostępnianie plików (w moim przypadku całych dysków twardych). Problem polega na tym, iż nie zawsze, ale w znacznej większości podczas gdy chcę przeglądać pliki z drugiego komputera pojawia się komunikat: Wprowadzanie poświadczeń sieciowych. Nie zawsze się to pojawia, jest to loteria. I teraz mam pytanie. Jak mogę to wyeliminować? Bym mógł spokojnie przeglądać pliki z PC na laptopie i w drugą stronę? Laptop jak i PC mają Windowsa 10.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 5  
    askr napisał:
    Ustaw takie same nazwy użytkowników i hasła na obydwóch komputerach.

Na laptopie nie ma hasła założonego, natomiast na PC jest pin. Takie same nazwy użytkowników i haseł niestety odpada, gdyż laptop nie jest w 100% mój, lecz współdzielę go
  • Specjalista Sieci, Internet
    Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Menedżer poświadczeń - i tutaj wprowadź to na stałe, albo skasuj to co tam jest i utwórz poświadczenia na nowo.
  • Poziom 5  
    Już sobie poradziłem. Dla ludzi mających z tym problem. Ja zrobiłem tak:
    1. Usunąłem starą grupę domową
    2. Na PC założyłem nową grupę domową i nadałem jej pełny dostęp
    3. Dodałem laptopa do grupy domowej
    4. Poprzez "Zarządzanie komputerem" a następnie "Foldery udostępnione" dodałem dyski do udostępniania zaznaczając pełny dostęp do nich
    5. I w zasadzie to tyle, bo zaczęło działać :)