Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek, kosiarka w góry.

Miszogun 10 Lut 2016 23:17 1260 4
  • #1 10 Lut 2016 23:17
    Miszogun
    Poziom 7  

Mam działkę w górach. Droga jest powyżej, do działki prowadzi zjazd, który sam zrobiłem. Jest zbyt wąski na to, żeby zjechała ciężarówka więc w ubiegłym roku praktycznie cały transport taczką. Około 60 ton na drogę i inne takie transporty. Wydawało mi się, że ulżę sobie, kupując używany traktorek - kosiarkę, ale zacząłem mieć wątpliwości. Chodzi np. o hamulec ręczny. Jakoś go w tym sprzęcie nie widzę, a jak jest to jakiś dziwny patent z kluczką na pasek napędu. A przydałoby się, żeby trochę postał w czasie załadunku na stromym. Druga sprawa to jak szybko można zdjąć i założyć kosisko, bo do transportu jest raczej zbędne, a skoro już jest to czemu go trzy razy w roku nie wykorzystać? Trzecia sprawa-traktorki, mają trzy rodzaje przeniesienia napędu-skrzynia mechaniczna, przekładnia hydrokinetyczna albo wariator. Myślę, że do moich celów najlepszą byłaby skrzynia mechaniczna, ale może się mylę. Chętnie też przeczytam wszystkie posty mające wybić mi ten pomysł z głowy z różnych powodów, byle pisali je ludzie, którzy mają jakieś doświadczenie z traktorkami. Na razie to tyle.

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2016 10:39
    zagorski-tomasz
    Poziom 9  

Wszystko zależy o jakim nachyleniu masz ten podjazd i jakiej jest długości ale mimo to skrzynia hydrostatyczna jest lepsza od manualnych firmy odchodzą powoli i zostaja tylko maszyny tańsze z manualem

0
  • #3 13 Lut 2016 11:18
    Miszogun
    Poziom 7  

Podjazd ma długość 18 metrów, różnica poziomów to około 4 metry. Trochę się obawiam że przekładnia hydrokinetyczna tego typu jakie są w traktorkach będzie mielić w miejscu i w końcu padnie. Najlepszy byłby quad przeprawowy ale różnica w cenie kolosalna. Dziękuję za odpowiedź

0
  • #4 28 Lut 2016 07:43
    zagorski-tomasz
    Poziom 9  

Porządny sprzęt ze skrzynią hydrostatyczną da w zupełności radę,tu ma się jednostką napędową jak kupisz byle co to nie licz na spełnienie oczekiwań

0
  • #5 28 Lut 2016 13:10
    Miszogun
    Poziom 7  

zagorski-tomasz napisał:
    Porządny sprzęt ze skrzynią hydrostatyczną da w zupełności radę,tu ma się jednostką napędową jak kupisz byle co to nie licz na spełnienie oczekiwań

Podjechać na pewno da radę, problem ze zjechaniem. A to właśnie zjeżdżać będę z obciążeniem. Skrzynia hydrostatyczna nie daje hamowania silnikiem, a hamulce w traktorkach są raczej symboliczne. Wprawdzie będę robił przyczepkę z hamulcem najazdowym, ale liczę że załaduję na nią jakieś 400-500 kg. Inna sprawa że na górki musi być silnik z pompą oleju, a taki w połączeniu ze skrzynią manualną to rzadkość. Dziękuję za odpowiedź.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo