Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z dyskiem wd wdc-1200BPVT

11 Lut 2016 04:00 801 7
  • Poziom 9  
    Jak w temacie. W chwili obecnej nie mogę zainstalować żadnego windowsa na tym dysku. W7 zatrzymuje się na rozpakowywaniu plików koło 90%.
    XP raz udało m się odpalić instalację xp sp3 było już instalowanie sprzętu 34 minuty. I Wywaliło bluescreena. Inne obrazy co pobrałem z xp Mini itp. Ne mogą sformatować utworzonej nowej surowej partycji . Wywala błąd że coś tam, coś tam. Nie pamiętam już dokładne.
    Raz wczoraj udało mi się zainstalować Vistę Ultimate 32 Bity. I działała ona w miarę przyzwoicie. Potem zaczęły się problemy, bo wifi mi nie działało i kombinowałem ze sterownikami. To samo było przy próbie zainstalowania opery przez ie. Coś z jakimiś uprawnieniami. Dziwne bo progarmy z drugiej partycji instalowałem normalnie i nic nie wyskakiwało.
    W końcu doszło do tego że moje kombinacje ze sterownikami pozbawiły mnie dzwięku w systemie. I zacząłem odinstalowywać wszystkie sterowniki co instalowałem przy pomocy SlimDriver.
    Skończyło się to zwiechą totalną systemu.
    Zdenerwowałęm się. Chciałem spowrotem wgrać linuxa mint cynamona.
    Bo wcześnej tylko ten system ze wszystkich m się instalował i działał jako tako stabilne.
    Zainstalował się niby poprawnie. A po reboocie cały czas z podłączonym pendrivem pod usb. Wywalało mi grub rescue. Zadne komendy i poradniki z internetu nie pomogły mi odpalić spowrotem linuxa.
    Dopiero bootowalny pendrive z boot repair disc jakoś poskładał to wszystko. I znowu mogę normalnie bootować systemy z pendrive. Już nie wyskakuje grub rescue.
    Dodam że na początku jak dostałem tego laptopa to była tu 7 home basic 64 bity.
    Laptop wywalał błędy typu error read from disc.
    ctrl+alt+del to restart system tp.
    Dlatego wtedy potem od razu chciałem przeinstalować 7 ultimate 32 bity z bootowalnego pendrive.
    Bawiłem się w instalację windowsa. Bo linux, to dla mnie jeszcze czarna magia jest, wszystkiego nie ogarniam.
    I większosc gier co chciałbym pograć na tym zabytku (Fable,MGS 2) nie odpalała mi przez emulator wine pod mintem.
    Ktoś pomoże mi ogarnąć ten dysk?
    Tak żeby był dało radę zainstalować windowsa nawet xp i pozbyć się tych błędów?
    Na koniec dodam że wykonałem trzy rzeczy jeszcze. Bo szukałem rozwiązania w internecie na własną rękę.
    Scan w mhdd. O dziwo mimo tego że w mincie mi pokazywało 3 bad sectory. W mhdd nie wykryło żadnego, z tego co pamiętam.
    Opcję erase. Oraz scan pamięci ram półtorej godziny w memtest
    I obydwie kosci 1GB są chyba sprawne. Bo póki co na drugim slocie ram w laptopie nie uruchamiałem tego testu jeszcze.
    Da się jeszcze uratować ten dysk póki co?
    Czy już rozglądać się za nowym? Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 43  
    Memtest na minimum 2 godziny i podaj wynik. Podaj wynik skanowania w MHDD i SMART dysku. Podejrzany jest jednak dysk i pamięć. Podaj konfigurację całego komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza.
  • Poziom 9  
    helmud7543 napisał:
    Memtest na minimum 2 godziny i podaj wynik. Podaj wynik skanowania w MHDD i SMART dysku. Podejrzany jest jednak dysk i pamięć. Podaj konfigurację całego komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza.

Konfiguracja dokładna mówisz?
    Zaraz spiszę i wrzucę. tylko z góry piszę że jaki tam zasilacz wbudowany w laptop jest nie wiem. Mam tylko oryginalną ładowarkę do niego.
    Parametry Laptopa:
    Procesor Pentiu Dual CPU T2330 1.6GHz
    CD-ROM ATAPI HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N
    Dysk WDC WD1200BPVT-22JJ5T0

Size: 120.1GB
    LBA Mode Supported
    Block Mode 16 Sectors
    PIO Mode 4
    Async DMA MultiWord DMA-2
    Ultra DMA Ultra DMA-6
    S.M.A.R.T Supported
    System Bios Version 203
    VGA BIOS Version 009.012.001.027.A13000.000
    EC BIOS Version 1000B40001

Grafika to ATI Radeon X2300 128MB

Rsztę danych podam jak zrobię skan mhdd
  • Poziom 43  
    Kurajmo napisał:
    Konfiguracja dokładna mówisz?

Tak, mówimy. Rozpisałeś się, jednak ani memtesta, ani SMART nie uświadczysz.
  • Poziom 43  
    Jeśli to laptop to wystarczy marka i model samego komputera. Zasilacz laptopa nie ma bezpośredniego wpływu na stabilność komputera, ani też na kondycję dysku, myślałem że masz stacjonarny. Pozostałe testy oczywiście trzeba zrobić.
  • Poziom 9  
    Przepraszam że tak długo się nie odzywałem. Ale miałem trochę na głowie.
    Tutaj są parametry mojego laptopa.
    http://www.pcworld.com/product/1339551/asus-f5vl-b1-notebook.html

Jutro wieczorem zrobię scan dysku mhdd i pamięci ram.
    Tylko muszę znalezc gdzie na pendrive, mhdd zapisuje screenshooty.
    Bo mam ultimate boot cd z tym programem i ubuntu na bootowalnym pendrive.
    Także do usłyszenia. I dzięki jeszcze raz wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
  • Poziom 9  
    Laptopa już sprzedałem. Ale mam identyczny problem z nowym pc stacjonarnym Dell Precision 380
    Specyfikacja to:
    -Procesor Pentium D 3.0 GHz
    -RAM 4 kosci 1GB ddr2
    -Grafika Nvidia Quadro FX1400 128MB
    -Dwa dyski twarde 120GB i 150GB

Udało mi się jakoś wgrać win 7 najpierw instalacja Windows Vista Home 32 BIT, a potem opcja uaktualnienie
    Ale jest jeden problem.
    Jak chcę coś zainstalować pobranego przez ie ten co jest w 7 standardowy. Np operę z ich oficialnej strony. To po akceptacji warunków itp. I próbie instalacji wywala przerywa mi ją. Jakiś błąd wywala.
    IE chrome nawet pobrać nie mogę, bo wyskakuje że strona nie jest zaufana itp.
    To samo co miałem na tej viscie bez sp żadnego od razu po swieżej instalacji.
    Udało mi się wgrać jedynie sp1 na tą vistę i od razu zaktualizowałem do win 7.
    Bo każda próba czystej instalacji win 7 kończy się zawiechą instalatora na 89/90%.
    Tak można czekać i czekać w nieskończonośc. To samo co na tamtym laptopie miałem Asusa....
    Masakra. Ja już nie wiem jak wgrać normalnie na świeżo czystą 7. XP mi od razu wywala bluescreen na tym niebieskim ekranie instalatora gdzie się partycje formatuje.
    Ktoś ma jakieś pomysły?
    Będę wdzięczny za każdy który naprowadzi mnie na trop naprawy tego błędu instalacji programów itp. Z góry dziękuję
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż wyniki z tych samych testów co powyżej napisano.