Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektromagnes DC - zasilacz

seeejtan 11 Feb 2016 10:04 1272 7
    seeejtan
    Level 7  
    Mam problem z zasileniem elektromagnesów.
    Planowałem zrobić to za pomocą prostownika sterowanego typu DCS (ABB) ale okazuję się, że prądy wyjściowe są praktycznie równe prądom wejściowym układu - co w moim przypadku jest niedopuszczalne. Cały układ 4 sekcje elektromagnesów daje za duży prąd na wejściu.

Parametry jednej sekcji elektromagnesu 170V/90A DC.

Kojarzy ktoś jakiś "zasilacz", który najlepiej by się do tego nadawał? Każda sekcja musi mieć swoje źródło zasilania.
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Prosimy o więcej informacji,model marka tych elektromagnesów. Wydaje się mi że bez transformatora się nie obejdzie. Ale bez dodatkowych informacji trudno wyrokować.
    seeejtan
    Level 7  
    Elektromagnes jest wykonywany pod to konkretne wykonanie, więc nie ma konkretnego modelu/typu.
    Cztery elektromagnesy są tutaj stosowane do prostowania blach, czyli ich praca jest niemal identyczna jak w przypadku elektromagnesów do przenoszenia np. złomu.
    Sterowanie siłą przyciągania elektromagnesów ma się odbywać poprzez zmianę wartości prądu - kilka konkretnych wartości.
    Wartości max zasilania dla pracy ciągłej to 90A, 170V. DC oczywiście.

Zastanawiam się właśnie nad tym czy istnieje inne rozwiązanie niż układ trafo - prostownik.

Co ciekawe prostownik zwykłej spawarki inwertorowej ma podobne parametry pracy :)
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    seeejtan wrote:
    Co ciekawe prostownik zwykłej spawarki inwertorowej ma podobne parametry pracy

A co na to sprawność spawarki . Czyli odpada inwertorowa.
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Jeśli 15,3kW jest dla pracy ciągłej jednej sekcji to całość pobiera 61kW.
    Czemu prostownik sterowany nie reguluje prądu u Ciebie?
    seeejtan
    Level 7  
    Jak najbardziej reguluje.
    Problem jest z tym, że prąd wejściowy przekształtnika tyrystorowego jest prawie równy prądowi zasilającemu elektromagnes.
    Ja przyłączam do sieci 4 takie elektromagnesy i gdy pracują one na max to 4x90A = 360A. Na obiekcie jest dostępna tylko sieć 3x400V AC, 5x16mm2, zabezpieczona 3x80A.
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Masz moc przyłącza 55kW a chcesz podłączyć 61kW.
    seeejtan
    Level 7  
    Nie udało się znaleźć rozwiązania.