Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Atmovit VK INT 250/1 - F. 20 Zadziałał ogranicznik przegrzewu

11 Lut 2016 10:46 927 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    Proszę o pomoc w wyjaśnieniu przyczyny wyłączania kotła. Dzieje się tak codziennie, nawet kilka razy. Wiem jak go uruchomić, ale chodzi mi o znalezienie przyczyny. Wg instrukcji serwisowej
    "Czujnik temperatury NTC na zasilaniu nie został prawidłowo przyłączony. Kocioł nie wyłącza się"
    Gdzie jest ten czujnik? Może coś się poluzowało? Tutaj instrukcja serwisowa.
  • Specjalista elektryk
    Piszesz o ograniczniku przegrzewu styk 6 i 8 str 13 instrukcji którą podałeś
    W czasie prawidłowej pracy wypnij ten czujnik z płyty, upewnisz się, że właśnie o ten czujnik chodzi, po przewodach dojdziesz do tego elementu.
    Będziesz miał dwie możliwości - albo czujnik wadliwy wraz z jego połączeniem albo uszkodzone wejście płyty, chyba, że 3cia możliwość czujnik prawidłowo wyłącza - wysoka temperatura ?
  • Poziom 8  
    Chyba chodzi o 3. przypadek. Podejrzewam, że pompa ładująca zasobnik dożyła swoich dni i dzisiaj ją wymieniłem (bardzo głośno pracowała - terkotała). Prawdopodobnie miała problem z ruszeniem po przełączeniu kotła na ładowanie zasobnika i kocioł się przegrzewał. Sprawdzę, czy wymiana pompy rozwiązała problem i dam znać.
  • Poziom 8  
    Wymiana pompy rozwiązała problem.