Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klawiatura - gdy np. dwa przyciski na raz

19 Cze 2005 22:01 6281 7
  • Poziom 21  
    Problem dotyczy głownie działania przycisków klawiatury w grach i programach, chodzi o to ze np. klawisze strzalek nie pracuja poprawnie gdy sa wcisniete na raz, dziala tak naprawde tylko ten wcisniety jako pierwszy. Stwarza to problemy w grach kiedy np jadac prosto musimy skrecic. Nie wiem czy problem lezy po stronie klawiatury (tracer, turbo-media KB-9801R+) po stronie ustawien portu, systemu(win98se) czy płyty głownej :? Jesli ktos ma jakies pomysły dziekuje za odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Problem leży po stronie klawiatury. Klawiatury - w zależności od producenta i modelu - mają różne konstrukcje matrycy klawiszy. Nie jest to w żaden sposób udokumentowane. Pozostaje Ci skontaktowanie sie z użytkownikami gier i dowiedzenie się, jakich klawiatur używają.
  • Poziom 12  
    problem występuje w większości klawiatur i to na różnych przyciskach i w róznych kombinacjach, kiedyś miałem taki problem i jedynym wyjściem było ustawienie w grze innych klawiszy lub kupno nowej klawiatury. w modelu samsung'a sdk1900 problem występował na 3 klawiszach: jednocześnie wciśniętych 2 strzałkach + dowolny z reszty klawiatury. obecnie używam a4tech'a kbs720 i zwiesza się na 4 klawiszach ( na raz wciśnięte 3 strzałki + np. ctrl) ale mnie to nie przeszkadza, raczej nie wykorzystuje się 3 strzałek na raz.

przed kupnem nowej klawiatury poproś sprzedawcę o podłączenie jej do kompa i sprawdź czy będzie się blokować
  • Poziom 26  
    A spróbuj zmienić ustawienia klawiatury w BIOSIE na 1000ms zwłoki oraz aby przesyłał po 30 znaków na sekunde. Przynajmniej nei będzie pikać przy trzymaniu dłuższym klawiszy. A moze się poprawi.
  • Poziom 26  
    Problem tez może lezeć w IRQ Holder. Jakieś urządzenie w kompie dzieli te same przerwanie IRQ wraz z klawiaturą. To rzadka przypadłość, ale skoro twierdzisz, ze z każdą klawiatura tak się dzieje to być moze masz juz rozwiązanie. Radziłbym przypatrzeć się przerwaniom w kompie.
  • Poziom 21  
    Nie twierdze nigdzie ze to z kazda klawiatura tak sie dzieje nie sprawdzalem z innymi, bo nie mam narazie mozliwosci, a co do ustawien biosu to chyba nie mam mozliwosci zmiany takich ustawien :-(
    wiec sprobuje cos jeszcze pokombinowac. Swoja drogo pamietam ze kiedys tak nie bylo porzy jakiejs tam grze i wogole w roznych. teraz we wszystkich a wlasciwie nic nie zmienialem. klawiatura to model multimedialny ze sredniej polki raczej, instalowalem juz sterowniki od nowa ale to na nic. Nic sie nie zmienilo. problem przerywan jak to dokladnie sprawdzic porownywac pokolei wszystkie wartosci dla kazdego irq?
    Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Moja odpowiedź po częsci dotyczyła także kolegi gregul, dlatego padła tu sugestia sprawdzenia IRQ.

:arrow: Medeis

Z tego co przypominam sobie na temat Win98 to masz w menedżerze urządzeń mozliwość wyswietlenia swoich urządzeń według spsobu podłaczenia (zakresy adresów i przerwań). Domyślnie wyświetlają się urządzenia pogrupowane w klasy urządzeń, ale w tym samym oknie w górnej jego częsci masz możliwość przełaczania na inny widok.
    Najpierw upewnij sie jakie przerwanie zostało przyznane klawiaturze, a potem poszukuj tam specyficznych ciągów "IRQ Holder" i przyjrzyj się, czy któreś z urządzeń PCI nie korzysta z tego samego co klawiatura. W większosci przypadków wiele urządzeń dzieli te same przerwania, jednak odbywa sie to bezkonfliktowo. Czasami zdarza się niestety, że konflikt następuje przy specyficznym sprzęcie i/lub niedopracowanym sterowniku któregoś z podzespołów. Wybadaj swój sprzęt.
  • Poziom 21  
    Przejazalem to wszystko i wlasciwie nic nie znalazlem wydaje mi sie ze wszystko gra. Wczoraj jeszcze raz wgralem sterowniki od nowa i po pierwszym uruchomieniu chodziła znacznie lepiej, tzn. tez sie zacinala ale znacznie rzadziej, tylko czasami. Jednak juz dzisiaj wszystko wrocilo do normy :-? załaczm obrazki moze cos zle rozumiem ale wyglada na to ze wszystko jest ok.[/img]