Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek FPS w grach po formacie komputera.

11 Lut 2016 14:07 1533 10
  • Poziom 5  
    Witam
    Jeśli napisałem to w złym temacie to z góry przepraszam i proszę o przenieśienie.
    Ostatnio w związku z nagromadzeniem różnego rodzaju syfu na laptopie sformatowałem go i zaintalowałem ponownie system Win 7 x64 Professional
    Po formacie jednak odczułem znaczne spadki FPS w grach (wszystkich bez wyjątku)
    Sterowniki graficzne mam najnowsze ( karty graf. to zintegrowana Intel HD 4000 i Nvidia 710m) sterowniki płyty głównej też chyba aktualne (ściągałem ze stron producenta). Strona DriverAgent.com pokazała mi 5 nieaktualnych sterowników:
    Karty sieciowe: Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
    Kontrolery dźwięku, wideo i gier: Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio
    Urządzenia systemowe: Intel(R) Management Engine Interface
    Pozostałe 2 to coś z bluetooth i mysz zgodna z ps/2.
    Czy spadek FPS moze byc spowodowany któryms z tych sterowników? i ewntualnie gdzie mogę pobrać ich aktualizacje?
    (Pełna specyfikacja: Intel i3 3120m, 6gb ram, wymienione karty graf. i system)
  • PCBway
  • Poziom 19  
    Żaden nie ma wpływu na wydajność, bez dokładnych informacji o różnicach mozemy conajwyżej gdybać.

Combo IntelHD4000 + Nvidia710m najlepiej się czuje ze sterownikami od producenta laptopa.
  • PCBway
  • Poziom 43  
    Czy gra korzysta ze zintegrowanego układu czy dedykowanego? Który jest używany? Zachowałeś odpowiednią kolejność instalacji sterowników w laptopie?
  • Poziom 5  
    Bardzo proszę o pomoc. Przed chwilą zainstalowalem jakieś aktualizację z Windows Update i teraz przy starcie systemu (w sensie po uruchomieniu pulpitu) od razu pojawia się błąd aplikacji (0xc0000005 aplikacja nie została właściwie uruchomiona) przy każdym programie ( gry, przeglądarka, aplikacje typu steam). Przywracanie systemu do stanu sprzed aktualizacji nie pomogło. A co do pytań zadanych przez was to wszystko jest ustawione na wydajność ( gry są ustawione na nvidie). Też myślałem że pewnie nie zachowałem kolejności, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jakiej kolejności je instalować?
  • Poziom 43  
    RoundHere napisał:
    Też myślałem że pewnie nie zachowałem kolejności, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jakiej kolejności je instalować?

- chipset - po instalacji zawsze restart
    - audio
    - LAN
    - karta grafiki Intel HD
    - karta grafiki nvidia 710M
  • Poziom 5  
    Czy moglibyscie polecić mi jakieś stery do chipsetu ew LAN i audio? Po prostu sformatuje jeszcze raz komputer
  • Poziom 43  
    RoundHere napisał:
    moglibyscie polecić mi jakieś stery do chipsetu ew LAN i audio?

A te ze strony acera/asusa czy cokolwiek tam posiadasz?
  • Poziom 5  
    Laptop to Samsung.
  • Poziom 5  
    Format zrobiony, sterowniki zainstalowane zgodnie z kolejnością mimo tego problem z FPS dalej wystepuje (mimo tego, że po zainstalowaniu wszystkiego odpaliłem jedną z gier i było bardzo fajnie, ale wystarczyło abym wyłączył komputer i znowu spadki...) czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 5  
    Problem chyba na razie rozwiązany. Przeskanowałem komputer programem malwarebytes anti-malware i wszystko wróciło do normy. Jak widać proste rozwiązania są najlepsze ;D
  • Poziom 5  
    Ehhh napisałem że problem chyba rozwiązany ale najwyraźniej tak nie jest. Jak już pisałem przeskanowałem komputer programem MBAM i antywirusem Baidu Antyvirus które znalazły jakieś śmieci usunęły je i wszystko było w porządku do czasu aż wyłączyłem komputer, po ponownym włączeniu problem wrócił. Przykładowo w grze Counter Strike GO było 100-120fps, The Forest ok 30fps na najniższych ustawieniach, po włączeniu spadły o jakieś 50% (CS 50-60, Forest 10-15). Nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, proszę o wskazówki.