Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W168 - Świecące się kontrolki Mercedes A klasa W168 1,6 benzyna

11 Lut 2016 14:29 4878 3
  • Poziom 9  
    Wietnam
    Pojawił się problem w moim samochodzie . Mercedes A klasa W 168 rok produkcji 1998. Zacznę od samego początku przeszukałem już kilkakrotnie wszelkie dostępne fora przeczytałem kilkadziesiąt postów i doszedłem do wniosku, że mimo wielu porad nikt dokładnie nie określił sposobu rozwiązania problemu.
    Usterka problem polega na tym że w trakcie jazdy w sposób nieprzewidywalny, nie regularne zapalają się na krótką chwilę lub na dłużej wszystkie kontrolki na moim liczniku. Wyczytałem że może to być spowodowane różnymi dolegliwościami, Ale w zasadzie nigdzie nie otrzymałem odpowiedzi ,jak to naprawić. Wszystkie przypuszczenia że jest to Kostka stacyjki czy zimny lut gdzieś wewnątrz licznika są przyczyną tego niedomagania nie są poparte potwierdzeniem naprawy . Żaden z forumowiczów nie opisał samego procesu naprawy ,a nawet nie zamknął tematu . Być może , ktoś przerabiał już ten problem i ma wiedzę i doświadczenie jak w domowych warunkach usunąć te awaria.
    Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do autoryzowanej stacji obsługi gdzie pan elektryk w mgnieniu oka lub za chwil kilka usuń mnie te usterkę skasuje kilka stówek i wszyscy będziemy zadowoleni. Wiem rownież ,że samowolne grzebanie zbyt głęboko w elektronice tego auta może doprowadzić do większych problemów. Mam w tym doświadczenie i to nie małe ,poprzednia awaria wentylatora chłodnicy skończyła się naprawa zdalnego otwierania. Przytoczę tu słowa pana elektryka
    " Bohaterem we własnym (domu) aucie to już pan był teraz pozwoli pan ze naprawie to co się udało panu zepsuć "
    Proszę wiec jeżeli któryś z kolegów już przerobił temat zapalających się kontrolek niech pomoże .
    Dziękuje z góry
    Piotr
  • Poziom 39  
    Wszystkie dosłowanie kontrolki się zapalają?
    Czy tylko te co palą się razem z zapłonem?
  • Poziom 15  
    Jesli te co z zapłnem to stacyjka , jesli wiecej to instalacja lub licznik
  • Poziom 14  
    Podbijam bo mam taki sam problem.

Wie ktoś czy w tym modelu po liftingowym, w liczniku jest też immo (jak w VW) ? Czy też można zamontować używany licznik o tych samych numerach oczywiscie i będzie to działać ?