Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W168 - Świecące się kontrolki Mercedes A klasa W168 1,6 benzyna

11 Feb 2016 14:29 6747 3
  • Level 9  
    Wietnam
    Pojawił się problem w moim samochodzie . Mercedes A klasa W 168 rok produkcji 1998. Zacznę od samego początku przeszukałem już kilkakrotnie wszelkie dostępne fora przeczytałem kilkadziesiąt postów i doszedłem do wniosku, że mimo wielu porad nikt dokładnie nie określił sposobu rozwiązania problemu.
    Usterka problem polega na tym że w trakcie jazdy w sposób nieprzewidywalny, nie regularne zapalają się na krótką chwilę lub na dłużej wszystkie kontrolki na moim liczniku. Wyczytałem że może to być spowodowane różnymi dolegliwościami, Ale w zasadzie nigdzie nie otrzymałem odpowiedzi ,jak to naprawić. Wszystkie przypuszczenia że jest to Kostka stacyjki czy zimny lut gdzieś wewnątrz licznika są przyczyną tego niedomagania nie są poparte potwierdzeniem naprawy . Żaden z forumowiczów nie opisał samego procesu naprawy ,a nawet nie zamknął tematu . Być może , ktoś przerabiał już ten problem i ma wiedzę i doświadczenie jak w domowych warunkach usunąć te awaria.
    Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby udanie się do autoryzowanej stacji obsługi gdzie pan elektryk w mgnieniu oka lub za chwil kilka usuń mnie te usterkę skasuje kilka stówek i wszyscy będziemy zadowoleni. Wiem rownież ,że samowolne grzebanie zbyt głęboko w elektronice tego auta może doprowadzić do większych problemów. Mam w tym doświadczenie i to nie małe ,poprzednia awaria wentylatora chłodnicy skończyła się naprawa zdalnego otwierania. Przytoczę tu słowa pana elektryka
    " Bohaterem we własnym (domu) aucie to już pan był teraz pozwoli pan ze naprawie to co się udało panu zepsuć "
    Proszę wiec jeżeli któryś z kolegów już przerobił temat zapalających się kontrolek niech pomoże .
    Dziękuje z góry
    Piotr
  • Level 41  
    Wszystkie dosłowanie kontrolki się zapalają?
    Czy tylko te co palą się razem z zapłonem?
  • Level 20  
    Jesli te co z zapłnem to stacyjka , jesli wiecej to instalacja lub licznik
  • Level 14  
    Podbijam bo mam taki sam problem.

Wie ktoś czy w tym modelu po liftingowym, w liczniku jest też immo (jak w VW) ? Czy też można zamontować używany licznik o tych samych numerach oczywiscie i będzie to działać ?