Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rdio GOPLANA - Ukręcony ,urwane przewody potencjometru głsności.

11 Lut 2016 16:07 1356 3
  • Poziom 2  
    Witam Szanownych kolegów .Jestem amatorem jeśli idzie o elektronikę. Mam troszkę czasu i postanowiłem odnowić pamiątkowe radio żony.W jej dzieciństwie to była zabawka ukręcili potencjometr ,no i klawisze nie odbijały . Wiec tak klawisze już sprawne , wszystkie lampy świeca ( posiadam komplet zapasowych ) słychać buczenie transformatora, no i brak podłączenia do potencjometru ,gdybym wiedział gdzie co przylutować , niestety czytać schematów nie potrafię. Gdybym miał fotografie gdzie co jest polutowane zrobił bym analogicznie .W ten sposób naprawiłem swoje radio Stolica i Relax,miałem to szczęście ze sąsiedzi maja takie same i wypożyczyłem na wzór .Rdio GOPLANA - Ukręcony ,urwane przewody potencjometru głsności.20160127_1..911.jpg Download (2.48 MB)
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Na zdjęciu schemat radioodbiornika. Potencjometr jest obwiedziony linią. Średnie wyprowadzenie potencjometra na kontakt 27. Prawe wyprowadzenie potencjometra na kontakt 25, a lewe wyprowadzenie na masę. Rdio GOPLANA - Ukręcony ,urwane przewody potencjometru głsności. Rdio GOPLANA - Ukręcony ,urwane przewody potencjometru głsności.
  • Poziom 2  
    Pięknie dziękuje .Teraz do dzieł . Paweł amator .

ps.Ja mogę jedynie z modelarstwa redukcyjnego (kartonowego ,25 lat dłubania w tym temacie )coś podpowiedzieć doradzić itd

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

No i ożyło.Odbiera sobie .Raz jeszcze dziękuję.