Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka zainstalowana, niewidoczna w "urządzenia i drukarki"

11 Lut 2016 16:33 4524 16
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Drukarka zainstalowana i można na niej drukować (screen).
    Nie jest widoczna w panelu sterowania, nie można zmienić jej ustawień.
    System MS Windows 8.1 (nie Pro).
    Model drukarki na screenie, ale nie ma to znaczenia - ten sam problem dotyczy drukarki sieciowej.

Uprzedzam - bufor wydruku restartowałem, nie pomogło.
  • Poziom 10  
    Generalnie, ja bym rozłączył wszystko, usunąŁ zainstalowane sterowniki (jeśli to sterowniki hp, a nie ms), restart komputera. ŚciągnąŁ najnowsze sterowniki z strony producenta i bez podłączania do USB rozpoczął instalację.
    W 90% przypadków takie postępowanie usuwa problemy z drukarką.
    Nie pomaga.
    Poza tym, ten sam problem dotyczy zarówno drukarek lokalnych jak i drukarek i ploterów sieciowych.
  • Poziom 10  
    Jeśli to dotyczy wszystkich drukarek, to mi to sugeruje problem z usługą bufora wydruku. Kilka dni temu miałem podobny problem z tym że pod Windows 7. Objaw był taki, że po restarcie usługi przez chwilę, ciągle odświeżając okno drukarek (F5) pojawiały się elementy, ale po 3-4 sekundach znikały.
    Można by sprawdzić co się dzieje w logach systemowych. Nie mam przed oczami win8 ale tam to jest praktycznie tak samo jak w innych systemach z rodziny MS, czyli Mój Komputer (albo Komputer) na prawym klawiszu myszy->zarzadzaj-> Narzędzia systemowe/Podgląd zdarzeń/Dziennik systemu Windows/System. Trzeba zobaczyć co się tam wysypuje (jaka usługa).
    W moim wypadku problem rozwiązałem tak, że jak na chwilę uruchamiała się usługa buforowania wydruku to odinstalowywałem po kolei drukarki. Okazało się, że wysypał się sterownik jednej z drukarek i to powodowało dysfunkcyjne zachowanie się usługi buforowania.
    szopenek2 napisał:
    Jeśli to dotyczy wszystkich drukarek, to mi to sugeruje problem z usługą bufora wydruku.

Proszę moda o wybaczenie...
    TO NIE JEST PROBLEM Z BUFOREM WYDRUKU!

Drukarki są widoczne w menu drukowania w rozmaitych programach oraz można na nich drukować, co jednoznacznie oraz bez jakichkolwiek wątpliwości wyklucza problem z buforem wydruku.
  • Poziom 10  
    Niezależnie czy jest, czy nie, czy w logach nie ma błędów które mogły by się z tym wiązać?
    szopenek2 napisał:
    Niezależnie czy jest, czy nie, czy w logach nie ma błędów które mogły by się z tym wiązać?
    Nie ma.
  • Poziom 10  
    Ciężka sprawa.
    Wiem, że brzmi to niepowiązanie, ale jeśli w komputerze jest NVidia to można by spróbować wyłączyć zarządzanie kartą przez panel NVIDI - potrafi mieć dziwny wpływ na działanie systemu.
    Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
    Jakiś problem jest z uprawnieniami, tak podejrzewam. Ale niestety Windows nie jest w wersji Pro, więc nie ma tu przystawki "printer managment".
  • Poziom 3  
    Też stawiam jakieś blokowanie na użytkowniku Windowsa.
  • Poziom 21  
    Witam
    A spróbuj nadać pełne uprawnienia do c:\Windows\system32\spool i podkatalogów
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ponieważ to HP obstawiam na zablokowany bufor wydruku (częste po wydruku PDF) poniżej załączam skrypt do odblokowania, wielu pomógł więc może i tobie pomoże.
    Uruchom go jako administrator (prawy na pliku i uruchom jako Administrator) poczekaj aż się wykona i spróbuj wydrukować coś na drukarce.
    smigly napisał:
    Ponieważ to HP obstawiam na zablokowany bufor wydruku (częste po wydruku PDF) poniżej załączam skrypt do odblokowania, wielu pomógł więc może i tobie pomoże.

Po raz kolejny powtórzę - to nie jest problem z buforem wydruku.
    Przeczytaj UWAŻNIE pierwszy post - można drukować, problem jest w wyświetlaniem drukarek w panelu sterowania.

A problem dotyczy drukarek wszystkich producentów, od OCE, przez HP, Samsung, Brother, podłączonych przez USB, LPT oraz sieciowych.
  • Poziom 21  
    A próbowałeś:
    Solution
    The problem turned out to be a Device service not running.

Right-click on "This PC" and pick "Manage" to open Computer Management. (I am using Classic Shell for a start menu so how you get to Computer Management may be different - you could try search from the start menu to get a link to open the console).
    Open "Services" (under Services and Applications). In the main window of services scroll down until...
    You should find five "Device" services: "Device Association Service", "Device Install Service", "Device Management Enrollment Service", "Device Setup Manager" and "DevQuery Background Discovery Broker". The first, third, fourth and fifth should have a startup type of "Manual (Trigger Start)". "Device Management Enrollment Service" is just "Manual".
    On the problem machine the "Device Install Service" was shown as disabled. I set this to "Manual (Trigger Start)" (from the properties). (I have been typing so long now that I forget whether it was this or one of the others that was disabled - pretty certain it was this. In any case enable manual start for all of them and make sure none are disabled.)
    After checking and (if necessary) changing the service startups, reboot the machine.

Now check the Devices and Printers folder: all the missing printer icons should appear. I found that there were other things missing too that now appeared - e.g. a network NAS drive appeared that I had not realised was missing.

Plug in a USB stick. You should find that now the eject device safely icon appears correctly in the system tray with the USB device and drive letter and clicking eject works as it should.

I hope this helps anyone else who experiences the same frustrating bug.

źródło:http://www.tenforums.com/drivers-hardware/18382-devices-printers-icons-missing-following-update-windows-10-a.html
  • Poziom 2  
    Podajesz że nie jest to problem bufora bo masz drukarki itp. OK a czy puściłeś skrypt załączony w moim poście tak z ciekawości? Wystarczy że będziesz miał jeden niedopasowany dokument najczęściej PDF i blokuje wszystko. Drukarki są widoczne idzie niby zadanie do wydruku ale efektów brak. Więc puść ten skrypt i będziesz miał 100% pewności. Jeżeli komputer udostępnia też jedną ze swoich drukarek to trzeba najpierw uruchomić skrypt na komputerku który z nich korzysta.
    Po długim czasie udało mi się obejść problem - znalazłem sposób, by wejść bezpośrednio w ustawienia drukarek z pominięciem interfejsu "urządzenia i drukarki":
    Code:
    C:\Windows\explorer.exe ::{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}
    Problem rozwiązany - częściowo. Temat zamykam.