Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuję super tunera

19 Cze 2005 22:26 963 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich
    Poszukuję tunera tv satelitarnej takiego który by odbierał wszelkie programy kodowane np:(p..sat,cy..ra+,itd.) za free i żeby był bez karty czyli sam emulował takową albo coś w tym stylu,no i oczywiście dobrze by było jak by miał wyjscie na PC,i niebyło by problemu z załadowaniem odpowiedniego softu do tego tunerka.
    Z góry przepraszam jeżeli moje wymagania to jakieś głupoty ale aż tak dobrze się na tym nie znam.Aha ostatnio słyszałem że po..at przechodzi na jakiś nowy system kodowania (alladyn) czy coś takiego? podobno nie do złamania. To właśnie chciałbym żeby ten tunerek którego poszukują poradził sobie z tymi najnowszymi systemami kodowania.
    Bardzo dziękuję za rzetelne odpowiedzi :lol:
  • Poziom 28  
    Rzetelna odpowiedz jest taka:Nie bredż!!.Odbiór programów kodowanych przez tunery cyfrowe bez karty, chociaż mozliwy po modyfikacjach jest bardzo niepewny z powodu walki operatorów (wszystkich) z tym zjawiskiem.Obecnie sytuacja powoli ulega znacznemu pogorszeniu w tym temacie.Nas interesuje program po polsku a te są coraz bardziej uszczelnione.Zabawa w odbiór "edukacyjny" programów kodowanych jest kosztowna i w zasadzie dla hobbystów mających cierpliwość .Tak zwany normalny klient nie ma szans gdy zmienią parametry kodowania na przykład 15 minut przed ważnym meczem lub innym programem na topie.I co z tego,że będziesz oglądać za friko poprzednie kilka tygodni "odkodowane" programy i filmidła przerywane co kilka minut reklamami bez sensu i na dodatek długimi, jak w momencie decydującym -mecz,ważne inne wydarzenie zostajesz z ciemnym ekranem ?.
  • Poziom 26  
    Tylko jeden nasuwa mi się na myśl. Niestety jest on na karcie PCI i wetkniety w komputer.

Zwie się toto Technisat Skystar2.

Kupisz tutaj. Sprzedawca sprawdzony, sam u niego kupiłem:
    http://www.skystar2.cnet.pl/

I mimo, że kolega powyżej do nadażania za technikami kodowania przez domorodnych specjalistów ma sceptyczne podejście, to jednak nie jest tak źle ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

gramster napisał:
    Witam wszystkich
    Poszukuję tunera tv satelitarnej takiego który by odbierał wszelkie programy kodowane np:(p..sat,cy..ra+,itd.) za free i żeby był bez karty czyli sam emulował takową albo coś w tym stylu,no i oczywiście dobrze by było jak by miał wyjscie na PC,i niebyło by problemu z załadowaniem odpowiedniego softu do tego tunerka.
    Z góry przepraszam jeżeli moje wymagania to jakieś głupoty ale aż tak dobrze się na tym nie znam.Aha ostatnio słyszałem że po..at przechodzi na jakiś nowy system kodowania (alladyn) czy coś takiego? podobno nie do złamania. To właśnie chciałbym żeby ten tunerek którego poszukują poradził sobie z tymi najnowszymi systemami kodowania.
    Bardzo dziękuję za rzetelne odpowiedzi :lol:

Apropo Alladin jest już częściowo złamany :-))) To tylko kwestia czasu jak operatorzy będą musieli szukać innych sposobów na zabezpieczenie transmisji DVB.
  • Poziom 11  
    Wow czyli jest jakas nadzieja na to że sobie pooglądam :) dzięki longines
  • Poziom 28  
    Podtrzymuję moje zdanie ,że nie jest to zabawa dla osoby nie znającej bliżej zagadnienia lub takiej,która chciałaby aby to wszystko działało automatycznie.