Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz Bloody Gun3 V8 - Nie rozpoznano urządzenia USB/ jedno z urządzeń ma awarię

szeherezada_01 11 Lut 2016 18:50 828 6
  • #1 11 Lut 2016 18:50
    szeherezada_01
    Poziom 4  

Witam forumowiczów.

Dostałem w 'prezencie' mysz marki Bloody model Gun3 V8 w stanie określonym jako 'nie działa, weź sobie bo zgubiłem paragon, jak naprawisz to będziesz miał fajną mysz'.

Urządzenie prawie nieużywane, kabel nienaruszony. Po podłączeniu do portu USB zapala się podświetlenie myszy w sekwencji:
    mignięcie + 2s stałe i gaśnie, system zwraca komunikat 'Nie rozpoznano urządzenia USB', a w Menadżerze Urządzeń po rozwinięciu drzewka 'Kontrolery magistrali szeregowej' zgłasza się jako 'Unknown Device' o stanie urządzenia:
    System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

To samo dzieje się po podłączeniu do laptopa z win7, 2x stacjonarnego z win7 (po formacie) i innego lapka z win XP, testy na różnych portach USB. Inne myszki jakie mam (przewodowe i bezprzewodowe na USB) działają na każdym z tych komputerów.
    Najnowsze oryginalne oprogramowanie ze strony bloody.tw pobrane dla tej myszy pokazuje, że nie jest podłączona i jego instalacja nie rozwiązuje problemu.

W internecie doczytałem, że zapis ustawień robi się do wewnętrznej pamięci myszy, czy jest jakiś 'factory reset' w tego typu urządzeniach? Podejrzewam zawiechę oprogramowania lub błąd podczas wgrywania tych ustawień.
    Czy urządzenie jest do odratowania?

0 6
  • #2 11 Lut 2016 20:46
    polacyxd333
    Poziom 9  

Strasznie ciekawy przypadek , nie jestem specjalistą od takich zdarzeń . Próbowałeś pobierać sterowniki w różnych wersjach starszych i nowych ?? . Ogólnie to wygląda na problem z budową myszki coś jest nie tak . Może kabel ,może coś w środku niej , nie wiadomo .Czy myszka działała przez jakiś czas ? i co było przyczyną jej awarii .

0
  • #3 11 Lut 2016 20:52
    szeherezada_01
    Poziom 4  

Działała i przestała :D nie upadła. Jeszcze nie rozbierałem. Na innym forum była informacja, że po wgraniu ustawień nowszą wersją oprogramowania producenta nie da się już użyć starszej.

0
  • #4 11 Lut 2016 20:55
    polacyxd333
    Poziom 9  

sprawdź czy ze złączem USB na kablu nic nie jest . Tego raczej tak szybko się nie zrobi wydaje mi się że bedzie trzeba albo rozebrać myszkę albo zarobić kabel od nowa.

0
  • #5 11 Lut 2016 21:05
    310artur
    Poziom 43  

Jeśli to nie kabel to mysz raczej na złom. Rozbierz myszkę i sprawdź miernikiem przejście od wtyczki do miejsca lutowania na płytce w myszy.
    Tyle że marne szanse bo mysz jest wykrywana tylko źle. Jeśli działała i przestała to najprawdopodobniej zdechła ;)

0
  • #6 11 Lut 2016 22:14
    szeherezada_01
    Poziom 4  

Jest przejście między pinami i masą wtyku USB a miejscami lutowania na płytce myszki, nie ma zwarć pomiędzy. Zbadane dwukrotnie, również po naginaniu przewodu.

0
  • #7 11 Lut 2016 22:35
    310artur
    Poziom 43  

Czyli raczej nic z tego nie będzie. Ponieważ ta myszka faktycznie ma w swojej pamięci sterownik nie można wykluczyć że to on padł. Tylko skoro nie da się wykryć myszki to nie wiem jak niby go wgrać od nowa. Więcej raczej prostymi metodami się nie zdiagnozuje.

0