Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yaris 1.4 d4d 2003r - rozrząd

11 Lut 2016 19:20 1872 9
  • Poziom 8  
    witam, posiadam toyotę yaris 1.4 d4d 2003r, wymieniam uszczelkę pod głowicą, potrzebuję, momenty dokręcani śrub są z uszczelką, a czy ktoś wie jaką siłą dokręcać mocowania ( mostki ) wałka rozrządu???
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    dokręć na 45 nm i resztę normalnie bez klucza dynamometrycznego sprawdź czy są ciasno. ja zawsze tak robie i jest git
  • Poziom 8  
    dzięki jutro ostro działam
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    oczywiście wszystko z umiarem. Jeśli idzie ciężko to więcej nie kręć. i wszystkie jednakowo muszą być dokręcone
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    zaku1990 napisał:
    dokręć na 45 nm i resztę normalnie bez klucza dynamometrycznego sprawdź czy są ciasno. ja zawsze tak robie i jest git

Czy aby na pewno? Tam są chyba śruby M8. Jak ją tak dokręcisz to na pewno zerwiesz gwint. Dokręcać M8 na 20Nm, M7 15Nm, M6-10Nm
  • Poziom 39  
    toku74 napisał:
    Dokręcać M8 na 20Nm, M7 15Nm, M6-10Nm

Jak "zwykłej twardości to pewnie tak ale to śruby głowicy więc trzeba mocniej bo twardość większa.
  • Poziom 39  
    Kwa-kwa nie doczytałem że chodzi o mostki - to jak najbardziej ręką z wyczuciem 45 może być już absolutnie max. Ręka i wyczucie to chyba najlepszy pomiar hehehehe.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Panowie. Nie da rady 45. To śruba M8 i żadna w aluminiu tyle nie pociągnie /chba, że 10cm gwintu/. Max 20Nm. dodam, bo może się przyda. To , że po rusku to pikuś, ale skale "internationale".
  • Poziom 8  
    witam auto złożone wszystko działa jak należy, dzieki za pomoc