Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzycie CPU 100% w Windows 7 Starter - Netbook Samsung NP-N102S-B01PL.

bartek.malin 11 Lut 2016 20:52 1470 18
  • #1 11 Lut 2016 20:52
    bartek.malin
    Poziom 6  

Witam
    Kupiłem netbooka jak w tytule.
    Wszystko działało bez zarzutu procesor ok 5 % wtedy miał 1 GB RAM.
    Wykonałem przywrócenie systemu do najwcześniejszego punktu. Przy przewracaniu komputer wykonywał tą czynność ok 2 h. Po wykonaniu normalnie się uruchomił. Zainstalowałem podstawowe programy - Pulpit usunełem wcześniej wszystkie nie potrzebne programy, Windows Live itd program do odtwarzania fimlmów itd. Już wtedy przed instalacją zaczeła się max przycinka z użyciem procesora 100 %. Przy 1 GB ramu nawet wyłączenie komputera było ciężkie do wykonania. Kupiłem 4 GB ram i się ruszyło na tyle że działa można obsługiwać. Teraz zużycie jest ok 83 do 90 %. Wcześniej nie można było ustalić który to program. Skanowałem antywirusem, malware wykonałem defragmentację zoptymalizowałem programem Win utylises. W tej chwili wygląda na to że najwięcej zabiera svchost oraz drugi poroces. Czytałem różne wątki tematy nie znalazłem. Przed poddaniem się i koniecznością oddania kompa do informatyka chce spróbować może ktoś pomoże. Aktualizacje próbowałem instalować niektóre przyjął inne nie. Przy zamykaniu zamyka proces który nie odpowiada ale nie pokazuje co to za proces. Antywirusa wyłączałem jakby co żeby go wykluczyć

0 18
  • #2 11 Lut 2016 20:59
    krzychupar
    Poziom 40  

Czy SP1 zainstalowany i jak się ma rzecz odnośnie aktualizacji ?.

0
  • #3 11 Lut 2016 21:11
    japycz321
    Poziom 25  

jakiego antywirusa używasz? najbardziej prawdopodobnie wygląda infekcja. W takiej sytuacji najłatwiej zrobić czystą instalacje systemu a nie przywracanie. Możesz przeskanować przy użyciu Comodo Cleaning Essentials. Zainstaluje też resztę aktualizacji, one potrafią bardzo obciążać sprzęt.

0
  • #4 13 Lut 2016 10:27
    bartek.malin
    Poziom 6  

Wykonałem skanowanie w/w programem, wyszło co na dołączonym skanie zauktualizował i zainstalował nowe aktualizacje program wirus to avast - widać w ikonie TRAY. Format to ostateczność będe musiał zrobić pen drive z windows 7 bo mam na płycie cd wersję home a tu jest starter nie wiem czy klucz aktywacyjny będzie pasował ? Najwyżej zrobię bez klucza. Fajnie by było jakby się udało. Od razu po włączeniu komputera przy włączonym menadżerze zadań procesor zajety w 70 % ale nie można ustalić który proces tyle zabiera bo nie ma go na liście. Dlaczego jest napisane dostępne 2 GB a zainstalowane 4 GB. W menadzerze zadań sprawdzałem nie ma urządzeń które mają znak zapytania lub problem ze strerownikiem. Przy formacie będe musiał poszukać sterowniki wiem że są na stronie ale zawsze leczy mnie to że są 2 sterowniki np do bluetooth i nie wiem który jest prawidłowy jak to sprawdzać ?

0
  • #5 13 Lut 2016 10:38
    safbot1st
    Poziom 43  

Wygląda jak infekcja. Zamieść logi z FRST lub jeśli tak Ci wygodnie - "przywracanie oprogramowania układowego" - tak zapewne będzie szybciej i w 100% skutecznie.
    Ostatnio przy takiej infekcji ręcznie usuwałem z rejestru Lightzap.exe.
    Jak jesteś spostrzegawczy i masz refleks to w manag. zadań na ułamek sekundy się pokazuje przy wejściu na pulpit.
    Proces jest sprytnie zabezpieczony i zaraz za pulpitem znika całkowicie, jest widoczny tylko w rejestrze. ;)
    ps. W logach z FRST takiej infekcji i tak nie widać...

Dodano po 3 [minuty]:

ps.2 "To" chyba "żeruje" na Windows Update, bo po wycięciu tworu "wgrały" mi się 1.400 (tysiąc czterysta) .... poprawek (tak było napisane na ekranie) ;)

Dodano po 1 [minuty]:

ps.3 Mogę być też w błędzie, bo w międzyczasie usunąłem 3 inne infekcje. :d

0
  • #6 13 Lut 2016 10:41
    bartek.malin
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź :) Jak to mniej więcej zrobić ? Nie mam pojęcia jak to zrobić ?

0
  • #7 13 Lut 2016 11:03
    safbot1st
    Poziom 43  

safbot1st napisał:
    "przywracanie oprogramowania układowego"

?
    Zbackupuj ważne dane z C: i użyj menu recovery Samsunga (do wciśnięcia jakiś klawisz funkcyjny w POST).

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lut 2016 13:09
    DarekPhilips
    Poziom 18  

Miałem podobny przypadek przy kilku kompach , system Win 7 czy to Home premium czy Professional , wina za zamulenie ponosi proces svhost a dokładniej usługa wupdate ( Windows update ) . Najprościej sprawdź to zamykając własnie ten proces wupdate z menażera zadań ,jeżeli po kilkunastu sekundach spadnie Ci zużycie CPU do normalnej wartości kilku ~kilkunastu procent to wszystko ok . Podejrzewam że Microsoft znowu coś skopał w procesem W.U. ,podobna sytuacja była z Windows XP jakieś 2 lata temu .Najlepiej zostawić komputer załączony na noc ( jeżeli jest taka możliwość ) aby pobrał wszystkie aktualizacje i je zainstalował , lub od razu zrobić update do W 10 . Po zainstalowaniu któreś z poprawek do W7 system się odmuli i będzie dalsze poprawki instalował już prawidłowo, niestety nie doszedłem jeszcze po której poprawce system uzyskuje "używalność "

1
  • #9 13 Lut 2016 13:47
    bartek.malin
    Poziom 6  

OK opanowałem przywracanie systemu z momentu kupna poprzedniego właściela tj. 2012 podczas włączania trzeba wcisnąć F4 później przywracanie całkowite. Chwile jest ok użycie 1 do 5 max 7 procent później faktycznie jest zamuła i zaczyna się szaleństwo jak na obrazku - po wpisaniu kodu do sieci. nawet odświeżanie pulpitu powoduje wzrost do 50 % i więcej. O XP czytałem nawet był nr poprawki napisany który trzeba pobrać przez chwilę myślałem właśnie o odpowiedniku do windows 7. KOMP ma służyć do diagnostyki komputerowej a nie wszystkie starsze programy są na win 10 dlatego chciałbym pozostać przy 7. Ktoś coś może pomóc odnośnie tej poprawki albo jaki myk zrobić żeby ją pobrać ? Procesu który wymienił forumowicz u mnie nie ma sprawdzałem wstrzymując kilka razy monitor procesów i spokojnie przeglądając listę. Proszę o dalszą pomoc czuję że jesteśmy coraz bliżej rozwiązania problemu z tym dziadowstwem :)

0
  • #10 13 Lut 2016 13:55
    japycz321
    Poziom 25  

Spróbuj na chwilę wyłączyć automatyczne aktualizacje i zobacz co się dzieje wtedy.

0
  • #11 13 Lut 2016 14:21
    bartek.malin
    Poziom 6  

Po wyłączeniu sprawdzaj automatycznie aktualizacje na NIGDY nic sie nie zmieniło , ale ale proces który przy wyłączaniu nie miał nazwę jeden raz pokazał swoją nazwę TASK HOST WINDOWS - czy to coś zmieni w moim życiu ?

0
  • #12 13 Lut 2016 14:52
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screen z ProcessExplorer, uszereguj procesy wg użycia CPU. Skoro po przywróceniu do ustawień fabrycznych ten system dalej tak działa to w dalszym ciągu wygląda to na spowalnianie przez aktualizacje automatyczne, na pewno są całkowicie wyłączone?

0
  • #13 14 Lut 2016 12:15
    bartek.malin
    Poziom 6  

Włączyłem żeby poszukał i pobrał aktualizacje mielił 5 h wróciłem i nic się nie zmieniło aktualizacje wyłączyłem myślę że poprawnie. Zaraz doślę procesy z programu.

Dodano:

Załączam screena z programu, który poleciłeś.
    Przy próbie zamknięcia znowu nie pokazuje jaki program chcę zamknąć i na 0,5 sek pokazuje TASKENG+ (nie zdążyłem przeczytać po czym jeszcze jakieś 2 różne procesy pokazuje, ale nie jestem w stanie ich odczytać - za szybko).

Dodano:

http://www.download.net.pl/jak-naprawic-uslug...s-update-gdy-nie-pobiera-aktualizacji/n/3367/

Po wykonaniu tego komputer zaczął normalnie funkcjonować na razie. Pobierać aktualizację?

Dodano:

Jak tylko zaczyna wyszukiwać, to komputer zaczyna znowu 100% - jest jakaś opcja w ogóle usunięcia opcji Windows 7 Update, a najlepiej odinstalowanie opcji żeby nie "pamiętał", że coś takiego w ogóle miał?

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

0
  • #14 14 Lut 2016 14:47
    safbot1st
    Poziom 43  

Ja wciąż "jestem za" infekcją. Może ktoś ma inne zdanie?
    Chyba, że to rzeczywiście wirus o nazwie Microsoft...

0
  • #15 14 Lut 2016 16:22
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Od tego trzeba zacząć:

Wykonaj skanowanie i usuń to, co zostało wykryte (dotyczy pkt 1-3):
    1. MBAM: https://www.malwarebytes.org/
    2. ADWCleaner: http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
    3. CCLeaner (opcja czyszczenia plików tymczasowych i opcja naprawy rejestru): http://www.filehippo.com/pl/download_ccleaner/download/78325cb97c23cd95a395335c7a6bc5bd/
    4. Pobierz FRST zgodny z Twoim Windows (32bit lub 64bit) http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ Uruchom skanowanie i wygenerowane logi (frst.txt i addition.txt) zamieść jako załączniki.
    Naciśnij Uzycie CPU 100% w Windows 7 Starter - Netbook Samsung NP-N102S-B01PL. a następnie Uzycie CPU 100% w Windows 7 Starter - Netbook Samsung NP-N102S-B01PL.

0
  • #16 14 Lut 2016 19:19
    bartek.malin
    Poziom 6  

Generalnie nie mam antywirusa i odinstalowałem wszystkie niepotrzebne programy Microsoftu; wyłączyłem aktualizacje w panelu i za pomocą komendy jak wyżej napisałem netbook ożył. Dlaczego? Nie wiem. Użycie procesora na poziomie 20 procent z czego ok 16% zabiera iexplorer.exe.
    W załączniku wysyłam załączniki z programów. Z ccleaner większość błędów było od Microsoft Framework; usunąłem Silverlight - może ma to związek? Gdzie był błąd i czy to koniec? Jakiego antywirusa zainstalować w razie czego, żeby nie mulić kompa?

0
  • Pomocny post
    #17 14 Lut 2016 19:28
    Acorus 20
    Spec od komputerów

Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Cytat:
    HKLM\...\Run: [RTHDVCPL] => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtHDVCpl.exe [11463272 2011-11-04] (Realtek Semiconductor)
    SearchScopes: HKLM -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = hxxp://www.bing.com/search?q={searchTerms}&form=SMSTDF&pc=MASM&src=IE-SearchBox
    SearchScopes: HKLM -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = hxxp://www.bing.com/search?q={searchTerms}&form=SMSTDF&pc=MASM&src=IE-SearchBox
    SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1115324672-683725379-276214280-1000 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
    Toolbar: HKU\S-1-5-21-1115324672-683725379-276214280-1000 -> Brak nazwy - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - Brak pliku
    2016-02-14 19:01 - 2016-02-14 19:01 - 00000000 ____D C:\AdwCleaner
    EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
    Uruchom jako administrator FRST i kliknij w Fix/Napraw.

0
  • #18 14 Lut 2016 20:08
    bartek.malin
    Poziom 6  

W tym services.msc wyłączyłem całkowicie windows update żeby się nie uruchamiał od startu. To co w/w zrobiłem przy włączeniu filmu na youtube początek strasznie buforuje. Facebook normalnie można przeglądać jak się na film natknie to jest przycinka, mam włączony widget użycie procesora i ram. Procesor przy przeglądaniu neta ok 75 jak jest bezczynny to udało się zejść dzięki waszej pomocy ze 100 % do 7 - 16 % normalnie można pracować
    Jak to jest że jakby był wirus to mimo zrobienia samsung recorvery podczas uruchamiania F4 i całkowite przywracanie z kasowaniem danych nie usunie go samoczynnie ?
    I jeszcze pytanie które mnie nurtuje dlaczego jest 4 GB ram zainstalowane a 2 GB dostępne ?
    Zainstalowałem google chrome i zużycie CPU podczas przeglądania neta jeszcze do mniejszego zużycia zeszło.
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/op...optimize-windows-better-performance=windows-7
    Przyspieszył i to znacznie

Wszystkim bardzo dziękuję z góry za zaangażowanie w temat nie myślałem że będzie takie poruszenie :) Co by nie było nie ma bata trzeba to rozwiązać na własną rękę ( z waszą pomocą ) temat jest za ciekawy.

Czy uda się coś jeszcze ruszyć czy poprostu z procesora jest wysiśnięte 100 % wydajności przecież to 1.6 wg specyfikacji ?
    I jak to z antywirusem jaki żeby jak najmniej zamulał. Ściągam z chomikuj więc czasami może coś wpaść na ruski rok .... nigdy się nie zdażyło ale odpukać. Dane zawsze mam na dysku zewnętrznym
    Z tym Youtubem pobiera treść o ładuje szary pasek raz dwa ale same oglądanie to przycinka ....

0
  • #19 16 Lut 2016 21:54
    bartek.malin
    Poziom 6  

Więc tak:
    Zrobiłem całkowite przywracanie systemu F4 przy starcie za pomocą Samsung recovery.Komputer mieli mieli i się włącza. Od razu po uruchomieniu w uruchom wpisuje services.msc tam wyszukuje wszystkie procesy które uruchamiają się automatycznie przy starcie systemu zaczynam od update i wyłączam wszystkie z których nie skorzystam. Nawet jeżeli w przyszłości będę chciał użyć jakiejś funkcji po prostu ją włączę. Później po ponownym uruchomieniu wpisuje w uruchom ( START i pole wyszukiwania ) msconfig.exe rozruch opcje zaawansowane wybieram liczbę procesorów u mnie max 2. Uruchamiam ponownie panel sterowania opcje informacje wydajności i narzędzia->dopasuj efekty wizualne ->największa wydajność , przyciemniaj ekran na tyle żeby był czytelny. Odinstalowuje wszystkie niepotrzebne programy microsoftu i samsunga skype adobe flash player o i tak wersja jest z 2012. Jako przeglądarkę internetową instaluje google chrome. Generalnie praca na baterii bez neta ponad 11 h. Użycie pamięci max 33 Użycie procesora max 86 % jak naprawdę dam dużo zadań normalnie koło 54 % jak nic się nie robi ogląda Facebooka Youtube to normalnie koło 15 %. Trzeba pamiętać że zamiast oryginalnego 1 GB ram wymieniłem na 4 GB. Dziękuję wszystkim kolegom za rady gdzie szukać jak można przyspieszyć i ogólnie za wszystko.
    Myślę że temat można zamknąć
    Pozdro !:)

1