Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG smart tv - problem z "playerami"

bieniu3000 11 Lut 2016 21:00 5592 8
  • #1 11 Lut 2016 21:00
    bieniu3000
    Poziom 4  

Witam, model telewizora to LG 42LB650V. Problem jest przy oglądaniu filmów na różnych playerach typu ipla, tvn player, vod tvp itp. Głównie oglądałem tvn player, ale od kilku miesięcy się po prostu nie da, co kilka/kilkanascie sekund jest kilkusekundowe buforowanie. Jedynie youtube działa ok. W normalnych warunkach telewizor hulał przez wifi, dziś jednak podłączyłem go lanem. Połączenie internetowe to adsl neostrada więc w miare stabilnie(ok 2-3km od centrali). Speedtest pokazuje download ok 5-7mbit, upload 0,5Mbit i ping ok 35ms. Co ciekawsze próbowałem też połączenia z sieci komórkowej mając download ok 0,3mbit playery przycinają się na podobnym poziomie, albo nawet mniej (?!) Przy tej prędkości miały jednak prawo. Proszę więc o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy w konfiguracji routera czy wina dostawcy neta czy tv na gwarancje? Dodam jeszcze że próbowałem też zmieniać dns-y np na 8.8.8.8

2 8
  • #2 12 Lut 2016 00:03
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Przy oglądaniu filmów połączenie lanem - download 12 Mbit upload 1 Mbit ping 10ms - Vod tvp zacinający się serwis u mnie było do tej pory bez problemów ostatnio co jakiś czas buforowanie.
    Na pozostałych wszystko chodzi dobrze.
    A sprawdzałeś jak jest na komputerze, upewnisz się czy to samo występuje.
    Sprawdź czy masz do LG nowe aktualizacje oprogramowania.

0
  • #3 12 Lut 2016 09:23
    bieniu3000
    Poziom 4  

Na kompie sprawdzalem tylko online bo chyba nawet nie ma aplikacji i chodzi bezproblemowo. Aktualizacje robie na biezaco jak tylko sie pojawia

0
  • #5 12 Lut 2016 18:49
    bieniu3000
    Poziom 4  

Dzwonilem - kazal zrobic reset do ustawien fabr. Bede w domu to sprawdze i dam znac jaki efekt

Dodano po 5 [godziny] 28 [minuty]:

Reset nic nie dał, zadzowniłem na infolinie i pani stwierdziła, że to nie ich problem tylko producentów aplikacji 8-O Zgłaszałem tez drugi problem, że włączając przez przeglądarke serwis vod z filmem dłuższym niż 30 min po 5 minutach wyskakuje komunikat "brak pamięci" i robi się reset przeglądarki . Pani stierdziła, że telewizor ma ograniczone możliwości i tak ma być, no ręce mi opadły na taką olewke klienta. To chyba ten smart lg się kupuje po to żeby mieć napis smart, bo korzystać się z jego funkcji raczej nie da. Już o wielu innych wkurzjących w nim rzeczach, utrudniajacych codzinne użytkowanie nie wspomne. Przestrzegam was - nie kupujcie tego badziewia. Jutro telewizor wyląduje na allegro i pojade kupić normalny sprzęt i przestane psuć sobie nerwy. Tyle w temacie.

1
  • #6 12 Lut 2016 21:37
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Totalna bzdura jeśli się po tak krótkim filmie wyskakuje taki komunikat. Widać problemy oprogramowania.
    Jeśli masz gwarancję zgłoś do serwisu. A za aplikacje ponosi producent aplikacji ale też odpowiedzialność spada na LG.

0
  • #7 12 Lut 2016 21:58
    bieniu3000
    Poziom 4  

Dzięki za podpowiedzi, gwarancji jest jeszcze rok, rozważałem taki temat, ale po ich podejściu już widać, że będzie to "odbijanie pingponga", a ja zostane bez tv. Soft jest tragicznie nie dopracowany, pomimo wielu aktualizacji niewiele się poprawiło. Np po włączeniu tv informacje o programach wczytają się tylko z tego multipleksu na którym kanał aktualnie oglądamy, dopóki nie włączymy jakichś kanałów z pozostałych multipleksów informacji się nie doczekamy nawet po godzinie. inny przykład - nie da się ustawić na jednej liście kanałów programów dvbt i dvbs (a głownie ze względu na dvbs wbudowany kupiłem ten tv), ba, nawet nie da się miedzy tunerami przełączyć w jakiś łatwy sposób tylko trzeba wchodzić w jakieś głęboko zawikłane ustawienia, więc pomimo wbudowanego dvbs nadal muszę trzymać na półce mojego wysłużonego fergusona. Po ostatniej aktualizacji sprawdzając informacje o programie który oglądamy opis przeczytamy tylko do połowy, bo jest pasek przewijania, ale niestety niczym się go nie da poruszyć :| dla pełnego opisu trzeba wejść w przewodnik i długo bym jeszcze mógł wymieniać o "udogodnieniach"....

0
  • #8 12 Lut 2016 22:32
    brofran
    Poziom 37  

bieniu3000 napisał:
    Soft jest tragicznie nie dopracowany, pomimo wielu aktualizacji niewiele się poprawiło

Nie łudź się ze kupując inny TV pozbędziesz się problemów . Poczytaj forum HDTV a dowiesz się że cały ten SMART to niedopracowany system . Chcesz mieć dobry internet i gry na TV , to jedyny pewniak to lapek , a jeszcze lepiej stary poczciwy blaszak do sterowania telewizora . :D

1
  • #9 12 Lut 2016 22:58
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Najlepszy dostęp tylko przez komputer i inne przykładowo mini-PC ( MINIX ).
    Praktycznie wszystko działa bez problemów.

0
  Szukaj w 5mln produktów