Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania 4 co to jest za urządzenie?

goryl85 11 Feb 2016 21:17 978 6
 • #2
  A.Gieronimo
  Level 35  
  Wygląda na dokładany "moduł" filtra DPF, względnie SCR (adblue), ktoś chciał sobie dorobić nowszą normę euro w starej skakance. Pomysłowy dobromir musiał być...
 • #4
  A.Gieronimo
  Level 35  
  Szukać filtra DPF albo katalizatora SCR (ew. zbiornika na adblue).
  Nie wiem jak się mają do tego nasze przepisy, norma musi być udokumentowana.
  Z tego co przeglądam musisz mieć opinię niezależnego rzeczoznawcy, względnie wystarczy homologacja dokonanej instalacji. Więc daleka droga przed tobą, skoro sprzedający nie wiedział że to ma to i pewnie papierów nie ma. :D
 • Helpful post
  #6
  A.Gieronimo
  Level 35  
  Pytanie czy jest sens legalizowania tej "instalacji", bo ona była instalowana w celu wpuszczenia na jakąś konkretną drogę i/lub zmniejszenia opłat przejazdowych przez drogi krajowe, jeśli masz zamiar kręcić się w koło komina to bez różnicy która norma euro to będzie. Gdybyś jeździł po drogach gdzie euro obowiązuje to byś szukał konkretnego samochodu - widocznie nie potrzebujesz, tym samym dałeś odpowiedź swoim dyskutantom - olej ten shit ;). Chyba że to jednak filtr cząstek i będzie problem jak się zatka ale skoro poprzednik nic nie wiedział... , może już dawno ta instalacja z kolektora jest zdjęta (bo się komuś zatkało) a komputerek został w spadku, tak to jest z kupowaniem (po 5 właścicielach).

  Niech mechanik przejrzy kolektor (układ) wydechowy, to nie igła, albo coś jest albo nie ma, może znajdzie jakieś ślady montażu-demontażu podzespołów, ew. wiszące luźne wiązki od czujników (których już nie ma).
 • #7
  goryl85
  Level 9  
  No bede musiał zobaczyć czy coś jest. Dodam że to co jakiś czas "cicho bzyczy" i po chwili przestaje i na koniec słychać lekkie psiknięcie gdzieś na zewnątrz (powietrze).
  Może to mieć związek z centralnym smarowaniem (mam na powietrze).