Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 4 co to jest za urządzenie?

goryl85 11 Lut 2016 21:17 774 6
 • #2 11 Lut 2016 21:34
  A.Gieronimo
  Poziom 35  

  Wygląda na dokładany "moduł" filtra DPF, względnie SCR (adblue), ktoś chciał sobie dorobić nowszą normę euro w starej skakance. Pomysłowy dobromir musiał być...

  0
 • #4 12 Lut 2016 11:36
  A.Gieronimo
  Poziom 35  

  Szukać filtra DPF albo katalizatora SCR (ew. zbiornika na adblue).
  Nie wiem jak się mają do tego nasze przepisy, norma musi być udokumentowana.
  Z tego co przeglądam musisz mieć opinię niezależnego rzeczoznawcy, względnie wystarczy homologacja dokonanej instalacji. Więc daleka droga przed tobą, skoro sprzedający nie wiedział że to ma to i pewnie papierów nie ma. :D

  0
 • Pomocny post
  #6 12 Lut 2016 14:42
  A.Gieronimo
  Poziom 35  

  Pytanie czy jest sens legalizowania tej "instalacji", bo ona była instalowana w celu wpuszczenia na jakąś konkretną drogę i/lub zmniejszenia opłat przejazdowych przez drogi krajowe, jeśli masz zamiar kręcić się w koło komina to bez różnicy która norma euro to będzie. Gdybyś jeździł po drogach gdzie euro obowiązuje to byś szukał konkretnego samochodu - widocznie nie potrzebujesz, tym samym dałeś odpowiedź swoim dyskutantom - olej ten shit ;). Chyba że to jednak filtr cząstek i będzie problem jak się zatka ale skoro poprzednik nic nie wiedział... , może już dawno ta instalacja z kolektora jest zdjęta (bo się komuś zatkało) a komputerek został w spadku, tak to jest z kupowaniem (po 5 właścicielach).

  Niech mechanik przejrzy kolektor (układ) wydechowy, to nie igła, albo coś jest albo nie ma, może znajdzie jakieś ślady montażu-demontażu podzespołów, ew. wiszące luźne wiązki od czujników (których już nie ma).

  0
 • #7 12 Lut 2016 19:32
  goryl85
  Poziom 8  

  No bede musiał zobaczyć czy coś jest. Dodam że to co jakiś czas "cicho bzyczy" i po chwili przestaje i na koniec słychać lekkie psiknięcie gdzieś na zewnątrz (powietrze).
  Może to mieć związek z centralnym smarowaniem (mam na powietrze).

  0