Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzałka elektryczna od czajnika- łaźnia piaskowa

ExplorerPvP 11 Feb 2016 22:01 1347 8
Computer Controls
 • #1
  ExplorerPvP
  Level 11  
  Witam
  Posiadam sprawną grzałke 2kW od czajnika elektrycznego i chce z niej zrobić łażnie piaskową, polega to na tym że grzałka będzie umieszczona w garnku z piaskiem i będzie go podgrzewać do wysokiej temperatury i będzie ona ogrzewała różne substancje. Czajnik ma czujnik ( taka blaszka która przy określonej temperaturze się wygina i wyłącza czajnik-woda się ugotowała), grzałka nie zalana wodą szybko się wyłącza (po paru sekundach) bo osiągnęła już temperaturę w której się blaszka wygina, pod odkręceniu czujnika grzałka grzała i grzała i teraz moje pytanie czy grzałka bez takowego czujnika cała zanurzona w piasku się nie spali po godzinie? Jak by to nie wypaliło to mam też samą grzałkę bodajże 2kW od bojlera elektrycznego.
  Proszę o szybką odpowiedź!
  Pozdr.
 • Computer Controls
 • #2
  Nemonek
  Level 27  
  Cała rzecz w tym, że piasek jest nienajlepszym przewodnikiem ciepła i grzałka nie miała by gdzie oddawać tego ciepła. Jeśli masz drugą o podobnej mocy, to połącz je szeregowo, będą słabiej grzały ale może wystarczająco. Ale jak to wszystko ma mieć kontakt z wodą, musisz solidnie zabezpieczyć to przed porażeniem.
 • Computer Controls
 • #3
  ExplorerPvP
  Level 11  
  Zrobiłem maly test. Wziąłem garść piachu i na grzałke, po nie długim czasie piasek był BARDZO gorący aż się lekko dymił. Nie będzie bezpośredniego kontaktu z wodą. Grzałka podgrzewa piasek a piasek podgrzewa szklane naczynie w którym jest jakaś ciecz. Dlatego chce wiedzieć czy grzałka się nie przepali po dłuższej pracy.
 • #4
  kot mirmur
  Level 33  
  Grzałka od czajnika tylko na łaźnię wodną, bądź parową. Do piaskowej możesz użyć takich, jakie są w piekarnikach. Pozdrowienia dla młodych chemików.
 • #5
  ExplorerPvP
  Level 11  
  A taka od bojlera by się nadała? Gdzieś mam .taki stary przenośny piecyk elektryczny nie urzywany no przypalał ciasta :D Tylko czy grzałki z tego piecyka moge bezpośrednio zasypać piaskiem czy musze grzałke zabudować czymś metalowym (w piekarniku grzałki są osłonięte blachą).Szczerze to wolałbym wersje z grzałką od bojlera (ma dokładnie 1.5 kW jest ona dość stara ale nie śmigana, jeszcze na 220v model SELFA 17 051 220V 1500W 08 90 BN) Grzałka w bojlerze jest "metelowa" a ta w piecyku wydaje się jak by była z ceramiki.
 • #6
  suchy_18
  Level 12  
  Tak na logikę patrząc grzałki z bojlera czy czajnika projektowane są do pracy w wodzie nie bez powodu podawana jest na czajnikach minimalna ilość wody czyli pełne zanużenie grzałk. Weź lepiej grzałkę z piekarnika, raczej jej nie musisz niczym obudowywać.
 • #7
  ExplorerPvP
  Level 11  
  Myślę że jeszcze lepszą opcją niż grzałka z piecyka będzie zastosowanie prodiża. Posiadam takowy tylko nie wiem czy jest sprawny, z rana sprawdzę. Ma on 650w i jest już obudowany aluminium i mam nawet specjalne garnki w komplecie :D więc będę miał do czego nasypać piachu.Niedługo napisze co z tego wyszło. Bajo
 • #8
  kot mirmur
  Level 33  
  No i co z tym prodiżem?