Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzałka elektryczna od czajnika- łaźnia piaskowa

ExplorerPvP 11 Feb 2016 22:01 1347 8
Computer Controls
    ExplorerPvP
    Level 11  
    Witam
    Posiadam sprawną grzałke 2kW od czajnika elektrycznego i chce z niej zrobić łażnie piaskową, polega to na tym że grzałka będzie umieszczona w garnku z piaskiem i będzie go podgrzewać do wysokiej temperatury i będzie ona ogrzewała różne substancje. Czajnik ma czujnik ( taka blaszka która przy określonej temperaturze się wygina i wyłącza czajnik-woda się ugotowała), grzałka nie zalana wodą szybko się wyłącza (po paru sekundach) bo osiągnęła już temperaturę w której się blaszka wygina, pod odkręceniu czujnika grzałka grzała i grzała i teraz moje pytanie czy grzałka bez takowego czujnika cała zanurzona w piasku się nie spali po godzinie? Jak by to nie wypaliło to mam też samą grzałkę bodajże 2kW od bojlera elektrycznego.
    Proszę o szybką odpowiedź!
    Pozdr.
  • Computer Controls
    Nemonek
    Level 27  
    Cała rzecz w tym, że piasek jest nienajlepszym przewodnikiem ciepła i grzałka nie miała by gdzie oddawać tego ciepła. Jeśli masz drugą o podobnej mocy, to połącz je szeregowo, będą słabiej grzały ale może wystarczająco. Ale jak to wszystko ma mieć kontakt z wodą, musisz solidnie zabezpieczyć to przed porażeniem.
  • Computer Controls
    ExplorerPvP
    Level 11  
    Zrobiłem maly test. Wziąłem garść piachu i na grzałke, po nie długim czasie piasek był BARDZO gorący aż się lekko dymił. Nie będzie bezpośredniego kontaktu z wodą. Grzałka podgrzewa piasek a piasek podgrzewa szklane naczynie w którym jest jakaś ciecz. Dlatego chce wiedzieć czy grzałka się nie przepali po dłuższej pracy.
    kot mirmur
    Level 33  
    Grzałka od czajnika tylko na łaźnię wodną, bądź parową. Do piaskowej możesz użyć takich, jakie są w piekarnikach. Pozdrowienia dla młodych chemików.
    ExplorerPvP
    Level 11  
    A taka od bojlera by się nadała? Gdzieś mam .taki stary przenośny piecyk elektryczny nie urzywany no przypalał ciasta :D Tylko czy grzałki z tego piecyka moge bezpośrednio zasypać piaskiem czy musze grzałke zabudować czymś metalowym (w piekarniku grzałki są osłonięte blachą).Szczerze to wolałbym wersje z grzałką od bojlera (ma dokładnie 1.5 kW jest ona dość stara ale nie śmigana, jeszcze na 220v model SELFA 17 051 220V 1500W 08 90 BN) Grzałka w bojlerze jest "metelowa" a ta w piecyku wydaje się jak by była z ceramiki.
    suchy_18
    Level 12  
    Tak na logikę patrząc grzałki z bojlera czy czajnika projektowane są do pracy w wodzie nie bez powodu podawana jest na czajnikach minimalna ilość wody czyli pełne zanużenie grzałk. Weź lepiej grzałkę z piekarnika, raczej jej nie musisz niczym obudowywać.
    ExplorerPvP
    Level 11  
    Myślę że jeszcze lepszą opcją niż grzałka z piecyka będzie zastosowanie prodiża. Posiadam takowy tylko nie wiem czy jest sprawny, z rana sprawdzę. Ma on 650w i jest już obudowany aluminium i mam nawet specjalne garnki w komplecie :D więc będę miał do czego nasypać piachu.Niedługo napisze co z tego wyszło. Bajo
    kot mirmur
    Level 33  
    No i co z tym prodiżem?