Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samochód sprowadzony z Niemiec - jak zarejestrować?

pawel-99 11 Lut 2016 22:06 621 2
  • #1 11 Lut 2016 22:06
    pawel-99
    Poziom 6  

Witam mam taki problem bo nie wiem czy mogę jeździć autem, czy go sprzedać itp.
    Zakupiłem Seata Leona 6.02 i tak mam fakturę. Samochód jednak był sprowadzony gdzieś w listopadzie 2015 i wtedy niby była zapłacona akcyza, mam jakies potwierdzenie ale bez pieczątek itp. jest ubezpieczenie i teraz zrobiłem przegląd. Ile mam czasu na rejestracje? jak w ogóle go zarejstrować? Ile jest ważne ubezpieczenie jęsli tamten gość powiedział ze wycofa? Miesiąc? On powiedział ze mogę nim normalnie jeździć na niemieckich blachach ale ja tego nie widzę za bardzo. Np mogę teraz sprzedać ten samochód bez rejestrowania?
    Wiem że dużo pytań, z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi

0 2
  • #2 11 Lut 2016 22:21
    Nemonek
    Poziom 27  

Na tyle niejasno jest to opisane, że chyba nikt Ci się nie odważy odpowiedzieć. Niby była akcyza, (a może nie było), jakieś potwierdzenie w dodatku bez pieczątek (co to za potwierdzenie?). Weź wszystkie papiery jakie masz, idź do Wydziału Komunikacji i dowiesz się wszystkiego.
    Jeśli jest na tablicach wyjazdowych, to w Niemczech został wycofany z ruchu, a w Polsce jeszcze nie dopuszczony, czyli NIE MOŻESZ się nim poruszać po drodze

0
  • #3 12 Lut 2016 11:38
    andrzej20001
    Poziom 43  

Potwiedzenie akcyzy masz mieć z vinem auta i pięczęciami urzędu celnego ,bez tego kibel. Po prostu zaświadczenie ma być i już. Nie ma czegoś takiego jak jezdzenie sobie na niemieckich blachach , na wyjazdowych masz date ważności oc i wszystko.Nigdzie nie łaż po urzędach , podjedz do jakiegoś znajomego komisu to ci pomogą.

0