Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy zawór EGR ( Audi A4 B7 2.0 tdi BLB ) PO zmianie zaworu egr na nowy błąd sil

11 Lut 2016 22:36 3189 2
  • Poziom 1  
    Pomóżcie proszę. Zepsuł mi sie zawór egr,który został wymieniony na nowy. Wszystko miało byc w porządku aczkolwiek zauwarzylam ze turbina raz sie załącza a raz nie czyli silnik czasami gubi moc:-(. Po sprawdzeniu pod komputerem stwierdzono nieprawidłowe działanie zaworu egr. Wykasowano błąd,zrobiono jakiś test 3 razy i niby jest dobrze a nie jest :| czasami mi sie wyświetla cheek,a po ponownym odpaleniu silnika gaśnie. Co to moze być?
  • Poziom 21  
    Jakie kody błędów pojawiają się - konkretnie numer błędu dotyczący niesprawności EGR. Po czym poznajesz, że nie załącza się turbina? Może to tylko przejście w stan awaryjny po pojawieniu się błędu EGR. Komp sprawdza w tym silniku poprawność sygnałów elektrycznych ale nie monitoruje uszkodzenia mechanicznego np. luźnej lub niedomykającej się klapki. Dwa zawory egr sypiące błędami to raczej niesprawność elektryczna - polecałbym sprawdzenie kostki i wiązki.
  • Poziom 32  
    Powinnaś oddać auto do przejrzenia instalacji, ja na Twoim miejscu nie kupował nowego tylko próbował wyłączyć stary ( przeprogramowanie ECU) i zaślepić, ewentualnie jeśli byłaby taka potrzeba, na pewno taniej wyszłoby i raczej skuteczniej.