Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung solid - odzyskanie danych

11 Lut 2016 23:30 2076 7
 • Poziom 5  
  Witam. Mam dwa uszkodzone lekko, ale działające telefony, z których muszę wydobyć i zgrać - z jednego ważne dla klienta sms-y które by może usunął, z drugiego jego nagrania rozmowy z żoną jak się szykują do rozwodu;) MOże jakaś magiczna podpowiedź? Są to SAMSUNGI SOLIDY
  P.S. do administratora - poprzedni login miałem przemas 19694 i nie mogę się zalogować. A byłem!!!! chyba średnim forumowiczem. Miałem dłuższy okres niebytu posród normalnego społeczeństwa, powoli wracam. Może jakiś program do podłączenia telefonów i ściągnięcia z ich dysków twardych ( za grubo - z pamięci telefonów potrzebnych rzeczy)
 • Poziom 12  
  Co masz na myśli pisząc 'uszkodzone lekko, ale działające telefony' ?
  z tego co widzę, to solidow jest kilka, które to są te co masz?
  Na początek próbowałeś soft od samsunga, np stąd:

  B2710
 • Poziom 34  
  Można na przykład takim programikiem:
  https://www.paraben.com/device-seizure.html
  A jeśli za drogi to trzeba się udać do firmy która go posiada (lub podobny) i wyłożyć na stół kilka banknotów Narodowego Banku Polskiego.

  Jeśli jednak po skasowaniu danych telefon był używany o istnieje ryzyko iż dane zostały nadpisane i nie da się ich odratować
 • Poziom 5  
  Przepraszam za mało precyzyjny post. Są to telefony SAMSUNG SOLID GT-B2710. Jeden ma stłuczony ekran, nie działa, a klient chciałby odzyskać nagrania audio z niego. Drugi jest sprawny, ale klient chce odzyskać wiadomości sms, które usunął z telefonu, ale są jednak dla niego na wagę złota. Telefon nie był od czasu usunięcia sms używany. Oczywiście wyłożenie kilku banknotów pomogłoby by, tylko jeszcze trzeba je mieć;)
 • Poziom 12  
  Masz właściwie tylko jedną opcję - zrobić zrzut pamięci wewnętrznej.
  Jak już będziesz miał obraz .bin, montujesz go w jakimś programie do odzyskiwania danych. Powinien wyświetlić strukturę plików i wyszukać usunięte multimedia.
  Gdy będziesz widział strukturę plików, odnajdujesz:
  /data/data/com.sec.android.provider.telephony/databases/mmssms.db
  Ścieżka jest czasem inna, ale plik zawsze ten sam. Otwierasz go programem do podglądu lub edycji plików bazodanowych. Niektóre maja opcję odzyskiwania usuniętych rekordów.

  Jeśli telefon od usunięcia SMS nie był używany, to jest bardzo duża szansa na odzyskanie wiadomości.
  Tu masz trochę teorii dodatkowo. Warto przeczytać, żebyś nie zaszkodził klientowi. Jak nie jesteś pewien, to lepiej wyślij do kogoś kto ma z tym doświadczenie.

  PS. Paraben ma słabe wyniki w odzyskiwaniu danych.
 • Poziom 28  
  @dejko - twoja porada nie ma sensu bo ten telefon nie ma Androida.
 • Poziom 12  
  Faktycznie. Nie wiem dlaczego skojarzyłem Samsunga z rozbitym ekranem, z Androidem...

  W takim wypadku sprawa się komplikuje, bo nie będzie tak łatwo odzyskać SMS-y.
  Tak jak pisałem wcześniej, konieczne będzie wykonanie zrzutu pamięci. Tyle, że w przypadku tego modelu niezbędny będzie BOX serwisowy. Z odzyskiem multimediów sytuacja jest taka sama - zamontować obraz w programie do odzyskiwania danych i odzyskać multimedia.
  Co do SMS - to jedynie dłubanina w hex. Jeśli klient zna treść wiadomość, to będzie dużo łatwiej. Jeżeli nie, a wiadomości jest dużo, to próba odzyskania treści może być bardzo czasochłonna.
  Niestety UFED nie obsługuje tego modelu w zakresie odzysku fizycznego, więc na automatyzację nie masz co liczyć. Programy typu Oxygen, Paraben czy Mobiledit również sobie nie poradzą. Co najwyżej odczytasz istniejącą zawartość pamięci.

  Do ręcznego odzysku SMS może Ci się przydać ta strona.
 • Poziom 5  
  Dzięki wszystkim za pomoc. Problem przerasta takiego "fachowca" jak ja. Oddałem klientowi, właściwie koledze telefon i dałem namiar do firmy zawodowo zajmującej się takim odzyskiem danych. Biorą od 150zł do blisko 2000zł. Ale najpierw sprawdzają, czy jest możliwość odzyskania danych i ile procentowe są szanse. Wtedy dyskutują z klientem. Kilka razy udawało mi odzyskać dane z twardych dysków czy kart pamięci, ale telefon to już inna bajka. Temat pozostawię jeszcze parę dni, może ktoś ma jakieś pytania lub sugestie.