Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

electrolux EWW168543W wypompowuje wodę cały czas podczas suszenia

valler 11 Lut 2016 23:52 1032 0
 • #1 11 Lut 2016 23:52
  valler
  Poziom 13  

  Witam wszystkich. Mam w naprawie pralko-suszarkę Electrolux EWW168543W. Naprawa dotyczyła wymiany zbiornika (pęknięcia w okolicach obudowy łożysk). Po naprawie testowałem pralkę i zauważyłem niepokojące zjawiska:

  1. Wentylator suszenia zaciąga wodę z skraplacza, do tego stopnia że woda skapuje z kanału z grzałkami - problem niknie jak odłączę elektrozawór dopływu wody do skraplacza. Poobserwowałem dokładnie i stwierdziłem, że pęd powietrza porywa kropelki wody wydostające się z rurki doprowadzającej wodę do skraplacza.
  Problem rozwiązałem doraźnie, ale skutecznie - umieszczając w górnej części skraplacza 3 zmywaki tzw druciaki z nierdzewki - zrobił się naturalny separator. Wiem, że to rozwiązanie śmieszne. Moje pytanie: czy w skraplaczu fabrycznie występuje jakiś separator? Może ktoś go wcześniej usunął?
  2. Następne niepokojące, a raczej uciążliwe zjawisko to praca pompy wylewającej wodę do kanalizacji bez przerw przez cały cykl suszenia, tzn. od momentu załączenia się wentylatora. Jest to bardzo hałaśliwe, ponieważ wody w bębnie nie ma i powstaje charakterystyczne odbijanie się wody w przewodzie spustowym. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat pracy pompy podczas suszenia. Posiadam prywatnie pralko-suszarkę ARDO EVA 888 i tak pompa włącza się cyklicznie co parę minut - na chwilkę. W Electroluksie hałas jest nie do zniesienia.

  0 0