Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon DRA F100 - Podłączenie subwoofera pasywnego

redbull00 12 Lut 2016 00:18 678 4
  • #1 12 Lut 2016 00:18
    redbull00
    Poziom 15  

Witam,
    Tak jak w temacie - czy można jakoś do tego amplitunera podłączyć subwoofer pasywny? Amplituner ma tylko 2 wyjścia na głośniki. Domyślam się że wpięcie równolegle subwoofera pasywnego między głośniki to dość głupi pomysł... Jakie opcje mi pozostają?
    Myślałem o zmontowaniu wzmacniacza 100W mono pod ten subwoofer, ale sam wzmacniacz to minimum 100zł, a trafo toroidalne 100W to prawie drugie tyle, więc chyba taniej byłoby kupić po prostu aktywny subwoofer...
    Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś porady w tej kwestii - może ktoś z was ma lepszy pomysł?

EDIT:
    Amplituner ma wyjście do nagrywania kaset oraz do nagrywania CD, więc z podpięciem aktywnego subwoofera nie ma raczej najmniejszego problemu.

0 4
  • #2 12 Lut 2016 01:36
    Setel
    Poziom 25  

Ale po co? Ten Denon nie jest przystosowany do zasilania subwoofera pasywnego. Najlepsze rezultaty osiągniesz stosując dobre kolumny; pamiętaj, że bas z dwóch dobrych kolumn jest mocniejszy i bardziej miękki, niż z suba. Można podłączyć suba aktywnego i się pobawić, ale nie dostaniesz takich basów, jak z dwóch dobrych kolumn.

0
  • #3 12 Lut 2016 11:22
    redbull00
    Poziom 15  

Niestety nie mam miejsca na duże kolumny. Obecnie kupiłem sobie kolumny podstawkowe Wharfedale Diamond 220 i grają bardzo fajnie z subem na kinie domowym, ale ono ma chyba wbudowaną zwrotnicę czy coś, że obcina poniżej 100Hz i daje na sub, więc po odpięciu suba, basów prawie wcale nie ma. Zobaczę jak będą grały te kolumny na Denonie.

A podpinanie aktywnego subwoofera do wyjścia na tape recorder też nie ma sensu?

0
  • #4 12 Lut 2016 12:14
    Polon_us
    Poziom 40  

redbull00 napisał:
    A podpinanie aktywnego subwoofera do wyjścia na tape recorder też nie ma sensu?

Nie ma. Nie będzie regulacji poziomu dźwięku. Wyjście Rec Out jest wyjściem o stałym poziomie.

0
  • #5 12 Lut 2016 14:15
    redbull00
    Poziom 15  

To przyszła mi jeszcze jedna opcja do głowy - mam kartę dźwiękową AIM SC 808 i ona ma wyjście na subwoofer. Może do RCA podpiąć amplituner, a subwoofer aktywny do wyjścia na sub? Dobry pomysł?

0