Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żaden mikrofon nie działa

12 Lut 2016 07:22 1302 22
  • Poziom 6  
    Witam 4 dni temu korzystałem z mikrofonu zm-mic1 normalnie wyłączyłem komputer. Następnego dnia nie chciał działać słychać było tylko szum. Najlepsze jest to że mikrofony działają na laptopie jak i komputerach znajomych.
    Karte dźwiękową mam zintegrowaną realtek high audio definition oraz mam najnowsze sterowniki. Win7 64bit
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 43  
    Kula1612 napisał:
    słychać było tylko szum

Czyli nie ma odsłuchu. A jak nagrywasz np. rejestratorem głos nagrywa się?
    Podaj też OS. Zdarza się, że różne programy przejmują kontrolę nad mikserem nagrywania i ściszają tor mikrofonu.
    Otwórz panel realteka na zakładce mikser i zaznacz mikrofon jako urządzenie nagrywania, ustaw poziom głośności.
    To samo tu:
    zamieść, co masz ustawione i czy pasek sygnału "skacze" tędy:
    https://obrazki.elektroda.pl/
  • Poziom 6  
    Jak nagrywam rejestratorem także słychać tylko szum Miks stereo mam wyłączony i mam ustawiony mikrofon jako urządzenie nagrywania
  • Poziom 43  
    Dzięki za screena ! ! ! ;) On wiele wyjaśnia. Widać, że masz output w złą dziurkę wsadzone w czarną zamiast zieloną - to raz.
    Dwa, widać, że masz podłączony mikrofon na FP i rear - "pink" - "jakby" jednocześnie(?). Tak nie może być.
    Podaj co masz pod ikoną żółtego foldera.

Dodano po 1 [minuty]:

ps. No i widać, że masz odsłuch mikrofonu (górne suwaki - ten wyżej)całkowicie ściszony ;) (nie mylić z wyciszony).
    Poziom nagrywania mikrofonu (górne suwaki - ten niżej) też ultra niski.
    ps. Już nie wspominam, że w oknie systemowym "pink in" na FP figuruje jako "Line in".
    Są bugi w sterownikach realteka - to normalne - ogólnie "strach się bać".
  • Poziom 6  
    Mógłbyś dokładnie powiedzieć bo średnio rozumiem co teraz zrobić
  • Poziom 43  
    safbot1st napisał:
    Podaj co masz pod ikoną żółtego foldera.

Możesz też napisać gdzie masz podłączony output... ?
  • Poziom 6  
    Jedynie mam słuchawki podłączone do czarnego i mikrofon do różowego na żóltym nic nie mam
  • Poziom 43  
    Jeszcze raz napiszę w sposób bardziej skomplikowany:
    na monitorze masz szmaragdowy panel realteka a w nim po prawej na górze ikonę foldera - taką żółtą.
    Tak, wiem, d......e z realteka tak sobie wymyślili taką ikonę tam do sądu ich nie podam.
    Po kliknięciu na tą ikonę o symbolu żółtego foldera masz opcje - poprzełączaj je sobie, to Tobie pomoże - zaręczam.

Dodano po 34 [sekundy]:

Kula1612 napisał:
    Jedynie mam słuchawki podłączone do czarnego

Nie słyszałeś, że to się podłącza do zielonego? ;)
  • Poziom 6  
    Działało przez dosłownie 20sekund a potem znowu przestało działać

I znowu to samo

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Ciągle próbuje jednak efekt jest ten sam
  • Poziom 43  
    Możesz łaskawie zamieścić jakie masz opcje po kliknięciu żółtego foldera w panelu realteka?
    Odłącz całkowicie audio na FP- może tam być zwarcie.

Dodano po 2 [minuty]:

Podłączyłeś już słuchawki prawidłowo w zieloną dziurkę? ;)
    Jak masz podłączone do czarnej i włączy ci kwadro/5.1 np. jakaś gra - wtedy może nie być nic słychać, bo tor milczy przy odtwarzaniu stereo w kwadro i takie tam inne przygody z torami dźwięku... ;)
  • Poziom 30  
    Kolega niech dobrze pozmienia kolory wejść w opcjach realteka. Zielony do słuchawek mic itd do odpowiednich. Prościej nie da się tego ująć.
    Jeżeli samo się zmienia to można próbować reinstalacji sterownika lub dokładnego odinstalowania i ponownej instalacji.
    Może jak wyżej jakaś gra czy aplikacja to przełącza. Warto to sprawdzić wręcz trzeba.
  • Poziom 6  
    Przełączyłem czarny do zielonego i teraz to buczenie jest jakby ucichło jednak nadal występuje, jednak mikrofon dalej nie reaguje na żadne bodźce zewnętrzne

Dodano po 1 [minuty]:

Próbowałem już też przełączać te opcje za pierwszym razem mikrofon dobrze działał przez 20 s jednak potem się wyłączył i nie reagował już na ponowne zmiany
  • Poziom 43  
    safbot1st napisał:
    Odłącz całkowicie audio na FP
  • Poziom 6  
    Nie mam tam nic podłączonego
  • Poziom 43  
    Sorry - nieprecyzyjnie się wyraziłem - odłącz wtyczkę od FP od pinów na płycie głównej.
    Zaptaszkuj "Wyłącz wykrywanie gnazda panela przedniego".
    I teraz posłuchaj uważnie: matoły, które tłumaczyły opcje tego panela na język polski źle to przetłumaczyli i opcje mogą działać odwrotnie!

Widać, że ciągle jest coś nie tak, bo w panelu realteka na FP aktywna jest różowa dziurka.
    Wg. mnie dopóki ona nie zniknie problem też nie zniknie.
  • Poziom 6  
    Zmienię na angielski na wszelki wypadek
  • Poziom 43  
    A teraz opis funkcji nr. 2 podaję: Po odptaszkowaniu "Włącz automatyczne..."
    powinno się dać dwuklikać na te dziurki, co będzie wywoływać dialog. Jest tak?
    I addendum do funkcji nr. 2 ;) :
    matoły, które tłumaczyły również tą funkcję panela na język polski źle to przetłumaczyli i opcja może działać odwrotnie!

3ci punkt - może ważny - wyłącz na ostatniej zakładce wyjście cyfrowe. Z mojego info wynika, że "gryzie się" z analogowym.
    4. To samo dot. Audio przez HDMI na GPU.
  • Poziom 6  
    Opcja 1 czyli odłączeniu pinów.
    Różowa dziurka znikneła jednak problem występuje dalej sprawdzam następne sposoby

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli chodzi o wyjścia cyfrowe wyłączyłem je jednak cały czas świecą się w menu realteka
    I nie wiem o co chodzi z czwartym

Dodano po 2 [minuty]:

I przed chwilą dosłownie na chwilę znikneło mi różowe wyjście i zaczeło świecić czarne do którego nic nie jest podłączone po czym znowu zaczeło się świecić różowe O.o
  • Poziom 43  
    Kula1612 napisał:
    I przed chwilą dosłownie na chwilę znikneło mi różowe wyjście i zaczeło świecić czarne do którego nic nie jest podłączone po czym znowu zaczeło się świecić różowe O.o

Układ audio na płycie możesz mieć uszkodzony lub zwarcie w gniazdach minijack.
    Ewentualnie zabugowane sterowniki realteka, do wyczyszczenia jakąś dobrą "niszczarką sterowników" i instalacja zupełnie innych.
    Kula1612 napisał:
    I nie wiem o co chodzi z czwartym

Chodzi mi o wyłączenie w managerze urządzeń HDMI audio na karcie grafiki, ale już się powoli "klaruje", że to realtek "szwankuje".
  • Poziom 6  
    Ostatecznie będę chyba zmuszony kupić nową kartę dźwiękową :/
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @Kula1612 Nie poddawaj się. Miałem już wielokrotnie taką sytuację, że myślałem, że układ realtek mam na płycie "spalony". Po zainstalowaniu nowego sterownika nagle "ożywał".
    Co więcej, można używać dziurki niebieskiej jako wejścia mikrofonu.
    Próbuj do skutku - ciężko stwierdzić na odległość co to. Przynajmniej spróbuj inny sterownik.

Dodano po 1 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Po odptaszkowaniu "Włącz automatyczne..."
    powinno się dać dwuklikać na te dziurki, co będzie wywoływać dialog. Jest tak?
  • Poziom 6  
    Gdy na niebieskiej klikam żeby używać mikrofonu wyskakuje że urządzenie nie jest obsługiwane

Dodano po 40 [sekundy]:

Sterowniki też już kilka razy reinstalowałem
    Jutro chyba spróbuje format jeszcze zrobić

Dodano po 2 [minuty]:

O jejku działają sam nie wiem co zrobiłem

Dodano po 58 [sekundy]:

Wielki dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Teraz możesz próbować podłączyć z powrotem FP - najlepiej jednak jakbyś najpierw go "przedzwonił" miernikiem na przewodzenie, bo to zapewne jak większość chińskie g.... jest.
    Jak mówiłem - z tym innym z kolei g.... o nazwie realtek są przygody natury programowej - bugi itp. ...i to tłumaczenie z angielskiego...