Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IPCAM - nie wyświetla obrazu

jacob4187 12 Lut 2016 08:41 960 0
 • #1 12 Lut 2016 08:41
  jacob4187
  Poziom 1  

  Cześć,
  mam dość dziwny problem. Podpiąłem niedawno dwie kamery IP zakupione na chińskiej aukcji (kolega ma i chwali jak na tę cenę). Obie kamery podpięte są do routera ZTE ZXV10 W300, ten natomiast do routera ZTE F460 (internet przez światłowód od lokalnego operatora). Wszystko pięknie działało, gdy nagle wczoraj jedna z kamer przestała działać, kontrolka na routerze tylko mruga (druga natomiast działa, kontrolka świeci cały czas).
  Adres kamery 192.168.1.45 mogę wpisać i zalogować się do kamery, ale wszystko ładuje się opornie, obrazu w ogóle nie wyświetla, gdy chcę coś zmienić w ustawieniach to albo się zmieni, albo wywala błąd "przekroczono limit czasu połączenia". Próbowałem już chyba wszystkiego, resetowałem kamerę z poziomu oprogramowania (kamera nie ma żadnej tabliczki znamionowej, nie wiem czy posiada fizyczny przycisk "reset", sprawdzę to dopiero w sobotę ponieważ aby się do niej dostać, muszę wyjść po drabinie). Resetowałem też router, ale nic z tego. Kamera normalnie dostaje zasilanie, lampka od portu na routerze mruga (a powinna świecić ciągłym światłem), gdy jest ciemno to podczerwień normalnie działa.
  Zastanawiałem się czy czasami nie podeszła do niej gdzieś woda, wczoraj dość mocno padał śnieg (kamera jest niby wodoodporna ale kable są ukryte obok kamery w puszcze koncentrycznej przykręconej do elewacji) ale chyba gdyby się tak stało, to padła by całkiem.
  Co może być problemem?

  PS. Program dedykowany do tych kamer do ustalania adresu IP nie wykrywa jej w ogóle. Jak mogę w inny sposób zmienić jej IP?

  0 0