Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Perfect 150 - Regeneracja GDN

12 Lut 2016 08:47 828 2
  • Poziom 1  
    Witam, dostałem od wujka kolumny Tonsil Perfect 150, głośniki niskotonowe wymagają regeneracji. Są w dobrym stanie, ale niestety zawieszenie górne z upływem czasu się trochę wykruszyło.
    Zamówiłem już oryginalne części od Tonsila, ale mam kilka pytań.

1. Czy przy wymianie samego zawieszenia górnego muszę odklejać kopułkę i centrować cewkę? (Widziałem poradniki na Elektrodzie, ale w nich rozbierany jest cały głośnik, a u mnie jest sprawny oprócz zawieszenia, więc wolałbym uniknąć całego rozbierania, bo nie jestem aż tak doświadczony).

2. Jakiego kleju użyć do zawieszenia piankowego? Pamiętam, że koledzy zawsze używali "Magika", ale w poradnikach widzę również Butapren.

3. Jakim środkiem usunąć resztki zawieszenia z membrany? Rozpuszczalnikiem? Nie chciałbym uszkodzić samej membrany.

Regenerowałem już GDN 25/40, ale wtedy miałem kompletny, sklejony zestaw (niestety zamiennik, nie mam nic na swoją obronę :) ), i mi się udało. [/center]
  • Poziom 15  
    Wszystko znajdziesz tu dokładnie opisane, polecam ściśle się trzymać tego poradnika.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404.html

Na przyszłość, nie wiem czy nie lepiej zastanowić się nad opcją zlecenia regeneracji głośnika w Tonsilu, koszty są przystępne a odpada cała robocizna, nie ma ryzyka że coś się nie uda i jest roczna gwarancja. Sam jeszcze niedawno regenerowałem sobie i znajomym, ale w końcu skorzystałem z ich usługi i nie żałuję. Praktycznie nowy głośnik za połowę ceny.
  • Poziom 20  
    Również polecam rozebrać całość. Da się zrobić tak, żeby nie było śladu jakiejkolwiek naprawy, lepsze dojście z każdej strony. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość, dokładność i dobry klej typu Butapren, reszta jest łatwa. ;)

Przyklejając samo zawieszenie, nie ruszając czegokolwiek łatwo przypadkiem upaprać membranę lub zawieszenie klejem.