Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 1.5 1NZ-FE - Wymiana ECU - z czym się wiąże

12 Lut 2016 09:09 1296 4
  • Poziom 18  
    Prawdopodobnie mam uszkodzone ECU w mojej Yarisce z 2001 roku 1.5 1NZ-FE. Uszkodzenie objawia się tym że przekaźnik włączający cewki i jeszcze inne urządzenia osprzętu silnika nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i rozładowuje mi się akumulator (pobór prądu gdy auto jest całkowicie wygaszone to ponad 1A).
    Na aukcjach można dostać takie sterowniki za przystępną cenę tylko sam sterownik to chyba nie wszystko. Moje pytanie do forum, z czym jeszcze się wiąże taka wymiana. Czy trzeba go programować odpowiednio dla danego wyposażenia auta? Co z immobilizerem?
  • Poziom 31  
    Kolego o ile nie jesteś elektronikiem to nie rozgrzebuje ecu.

Po drugie jeśli jednak jesteś elektronikiem to zmierz czy sterownik podaje masę na przekaźnik czy przekaźnik po prostu się skleił.
  • Poziom 18  
    Samego ECU nie mam zamiaru rozgrzebywać. Co do masy i sklejenia się styków to sklejony na pewno nie jest bo słychać cykanie gdy odłączam klemę akumulatora i nawet zrobiłem tymczasowe rozwiązanie wstawiając dodatkowy przekaźnik, który odłącza przekaźnik cewek zapł. po wyłączeniu zapłonu. Co do masy to raczej jest podawana, inaczej przekaźnik by się nie załączał.
    Dziękuję za zainteresowanie i bardzo proszę o dalsze sugestie bądź odpowiedź na pytanie.
  • Poziom 9  
    Witam

Kolego Wieslaw3 napisz proszę gdzie znajduje się przekaźnik od ECU?

ronin
  • Poziom 18  
    W skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.