Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki routera belkin f5d7230-4

12 Lut 2016 10:24 654 9
  • Poziom 9  
    Witam Panowie Panie.

Od ponad godziny szukam sterwoników do routera Belkin F5D7230-4. Zainstalowałem juz jakieś dziwne programy, wyskakują mi reklamy przez te programy ;)

Ogólnie nie mogę sobie poradzić. Mam nadzieje, że jesli ktoś pomoże to nie napisze że było to proste tylko trzeba było na prawdę natrudzić. Moje pomysły się wyczerpały dlatego tutaj uderzam.

Chodzi o stery pod win7.

Dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Nie za bardzo rozumiem po co Ci sterowniki (i o jakie konkretnie sterowniki Ci chodzi). Łączysz urządzenie z komputerem kablem LAN (do konfiguracji) i nie trzeba żadnych sterowników. Bawiąc się tak jak teraz robisz, nałapiesz sobie tylko "syfu" do komputera.
    Zrestartuj urządzenie sprzętowo do ustawień domyślnych i próbuj się połączyć kablem LAN (sprawdź ustawienia swojej sieci - najlepiej ustaw IP, DNS na "automat")
  • Poziom 9  
    Chciałbym skonfigurować połączenie wifi gdyz mi nie działa, nadać hasło sieci wifi zeby zaden sąsiad nie czochrał mojego transferu. Po kablu działa wszystko, wifi niestety nie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    przecież do urządzenia dostaniesz się "po kablu"
  • Poziom 9  
    Chyba nie jestem aż takim majstrem żeby dostać się po kablu.

Jeśli masz ochotę łopatologicznie to (konfiguracje wifi) wyjaśnić to na pewno sobie wiedze przyswoję i będę mądrzejszy na przyszłość.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Tu nie trzeba być specjalistą, wystarczy instrukcja obsługi tego routera. Masz instrukcję. Konfiguracja jest sprawą prostą. Po zalogowaniu w ustawieniach WiFi ustawiasz odpowiedni typ szyfrowania danych: WPA2 PSK oraz podajesz klucz i to powinno wystarczyć. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ustawienie filtrowania adresów MAC.

W załączniku instrukcja obsługi i konfiguracji urządzenia (w języku angielskim)
  • Poziom 9  
    Nie mam instrukcji, dostałem sam sprzęt od kolegi.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Instrukcję masz w załączniku w poprzednim moim poście. Miłej lektury. Sprawa ustawień jest prosta.
  • Poziom 9  
    Już wiem o co kaman. Chodzi o to zeby dostać sie jak w tp linku 192.168.1.1 i tam sobie grzebac. W manualu Belkina jest podane 192.168.2.1 jednak nie chce wejść w ustawienia routera :/

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Zresetowałem router i wszystko poszło ładnie pięknie także dzięki za pomoc!
  • Poziom 27  
    Jeśli dodatkowo chcesz wzmocnić ochronę, to ustaw w routerze filtrowanie MAC, wpisując na białą listę adresy MAC urządzeń z których będziesz korzystał. Wówczas obce urządzenia (nie będące na tej liście) nawet gdy będzie znany klucz szyfrujący - nie połączą się z routerem.