Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głosniki EAS-20PL235SA prośba o identyfikację parametrów

Odżi 12 Lut 2016 11:48 420 4
  • #1 12 Lut 2016 11:48
    Odżi
    Poziom 9  

Cześć,
    jestem w posiadaniu głośników z oznaczeniem Technics EAS-20PL235SA 8ohm, made in Japan, średnica ok. 21cm, głębokość ok. 13cm. To są same głośniki, bez pudła. Głośniki działają.
    I to tyle co o nich wiem.
    Ostały mi się z kolumn od staaarej wieży jednego koleżki, którym nawet nie miałem się dobrze okazji przyjrzeć jak szły w drzazgi.
    Chciałbym je jakoś wykorzystać, wmontować gdzieś, coś, może subwoofer, może do auta, ale nawet nie wiem jaką mają moc, czy są basowe, czy jakie czy srakie ;)
    Mam zatem uprzejme pytanie, czy ktoś jest mi w stanie coś na ich temat napisać?
    ..bo internety milczą :|
    Thx pozdro

• #2 12 Lut 2016 12:34
    sztuku
    Poziom 7  

Znasz model wieży? Wtedy będzie można oszacować moc głośnika.
    Masz jeszcze stare pudła od tych głośników ?

• #3 12 Lut 2016 12:47
    Odżi
    Poziom 9  

Niestety. Nie mam nic. Napisałem na kontakt do Technicsa, a nóż widelec coś odpiszą.

• Pomocny post
    #4 12 Lut 2016 14:12
    sztuku
    Poziom 7  

Tu są kolumny, na podobnych przetwornikach basowych Link
    Spodziewałbym się podobnej konstrukcji w przypadku pochodzenia Twoich. Moc też 70 W może troche więcej, ze względu na oznaczenie 20PL a nie 18PL.
    Poczekaj na odpowiedź od technicsa, może o dziwo Ci powiedzą co i jak.
    Jeśli nie, to przeczytaj to Link i działaj.
    Podepnij głośniki do źródła i ocenisz ich przeznaczenie. Na 90% są to niskotonowe, nie nisko-średniotonowe. Najlepiej byłoby zrobić z nich suba.

• #5 18 Lut 2016 14:53
    Odżi
    Poziom 9  

Technics odprowadza mnie do kontaktu z serwisem Marksonic, ale Ci niestety milczą (nie odpowiadają na maile i nie odbierają telefonu). Spróbuję zrobić jak pisałeś. Jak coś się z tego wysmyczy, to może się pochwalę ;). Dzięki pozdro.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME