Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura bezprzewodowa do "alarmu" no name.

12 Lut 2016 14:32 1077 16
  • Poziom 12  
    Witam kupiłem sobie coś takiego Klawiatura bezprzewodowa do "alarmu" no name. i chodzi to od dłuższego czasu bez problemu, załącza się jak otwieram drzwi lub jak wchodze do drugiej części szopki przy aktywowanym alarmie. Może ktoś napisze że to do niczego się nie nadaje ale działa łącznie z powiadomieniem na telefon i załączeniem syreny. Ale do czego zmierzam w zestawie są 2 piloty a ja chciałbym klawiature która po wpisaniu kodu deaktywowała by alarm(nie muszą na niej działać żadne ustawienia, informacje, tylko załącz, wyłącz). No i teraz pytanie co musze kupić?

Moderowany przez suworow:

Poprawiłem ten tytuł.

• Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    grzegorzmce napisał:
    No i teraz pytanie co musze kupić?

wychodzi na to że jak kolega sam napisał:
    grzegorzmce napisał:
    klawiature która po wpisaniu kodu deaktywowała by alarm

Ale z tym to chyba najlepiej będzie chyba zgłosić się do sprzedawcy/ dystrybutora tego systemu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Chyba naiwnie napisałem ten temat myślałem że ktoś mi napisze że klawiatura działa na takiej samej zasadzie jak pilot tylko trzeba wpisać kod i że będzie pasować każda. W sumie nie ma problemu bo pilotem też można załączyć wyłączyć. Swoją drogą jak już pytam, to na jakiej zasadzie działają manipulatory do alarmu czym one przy odblokowaniu różnią się od pilota chodzi mi o przesył sygnału odblokowania?
  • Poziom 26  
    Tą centralką można sterować za pomocą smsa lub clip tylko trzeba wsadzić kartę sim i oprogramować ją odpowiednio też robisz to z telefonu.
    Można użyć aplikacji (tylko android) i wtedy sterujesz centralą poprzez telefon jak z klawiatury.

Typowej klawiatury do tej centrali nie ma.
  • Poziom 12  
    To wiem mam aplikacje do tego z tym że żonie podoba się klawiatura.
    Dzięki za odpowiedź troche szkoda bo by się ucieszyła.
  • Poziom 26  
    Jest wyjście, trzeba przymocować telefon do ściany... Żona będzie happy Ty będziesz miał święty spokój, a to przecież bezcenne... :-)
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    W sumie nie głupie ale w aplikacji na telefon wystarczy guzik wcisnąć i nie trzeba wpisywać kodu:) Pozatym trzeba płacić za kolejną karte do telefonu.
  • Poziom 12  
    Też o tym myślałem ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać odstęp między dwoma przyciskami które używam to 1 cm. No i kwestia bezpieczeństwa bo ktoś to rozbierze to ma pilot.
    No chyba że w pilocie mamy też przycisk " napad" lub taki możemy zdefiniować. Wtedy sabotaż zamka pod ten przycisk.Klawiatura to też czas na wejście i zadbanie o to by centrala znalazła się w strefie natychmiastowej
    Pozdrawiam

Oczywiście traktujemy tę dyskusję z przymrużeniem oka i świadomością że nie ma to nic wspólnego z profesjonalnym zabezpieczeniem obiektu ;)
  • Poziom 12  
    suworow napisał:
    No chyba że w pilocie mamy też przycisk " napad" lub taki możemy zdefiniować. Wtedy sabotaż zamka pod ten przycisk.

no ale to nie rozwiązuje tematu otwarcia i w sumie nic nie wnosi do tematu
    suworow napisał:

Oczywiście traktujemy tę dyskusję z przymrużeniem oka i świadomością że nie ma to nic wspólnego z profesjonalnym zabezpieczeniem obiektu ;)

a kto powiedział że to jest profesjonalne zabezpieczenie, co nie zmienia faktu że ktoś jak wejdzie może być niemiło zaskoczony:)

Troche posiedziałem nad tym i znalazłem jak kolega wyżej radził Zamek kodowy cyfrowy 751781 ma on 2 przekaźniki osobno programowane. Z tym że musiał bym rozebrać pilot i zobaczyć jak wyglądają przyciski czy wystarczy dolutować 4 przewody i po problemie. Wpisał bym jeden kod przekaźnik 1 zwarł by styk załącz na sekunde na pilocie. Wpisał bym 2 kod przekaźnik zwarł by styk wyłącz. No i podpiął bym kablem styk sabotażowy do centrali jak by ktoś próbował otworzyć zamek i zewrzeć przewody do pilota. Jedynym mankamentem jest to że musze kabel pociągnąć ale w sumie wszystko by można było założyć przy centrali łącznie z zasilaniem 12V i pilotem a żeby ograniczyć grubość kabla zastosował bym kabel do domofonu.
    grzegorzmce napisał:
    suworow napisał:
    No chyba że w pilocie mamy też przycisk " napad" lub taki możemy zdefiniować. Wtedy sabotaż zamka pod ten przycisk.

no ale to nie rozwiązuje tematu otwarcia i w sumie nic nie wnosi do tematu

A ja bym powiedział, że jest to próba rozwiązaniu bezprzewodowo kwestii sabotażu zamka szyfrowego
    grzegorzmce napisał:
    No i podpiął bym kablem styk sabotażowy do centrali jak by ktoś próbował otworzyć zamek i zewrzeć przewody do pilota.

No ale o tym że ma kolega na centrali wejścia przewodowe to akurat mowy nie było......
    grzegorzmce napisał:
    ale w sumie wszystko by można było założyć przy centrali łącznie z zasilaniem 12V i pilotem
    Widzę, że z kolegi to taki domowy Okrasa, tj " łamie kolejne przepisy" ;)
    Pozdrawiam

ps. pozwoliłem sobie po raz kolejny zmienić tytuł ( dopisek po kresce) na bardziej adekwatny.
  • Poziom 12  
    suworow napisał:
    Pozdrawiam

Alarm jest w na piętrze a klawiatura była by na dole w przedsionku więc o co ci chodzi?

suworow napisał:
    ps. pozwoliłem sobie po raz kolejny zmienić tytuł ( dopisek po kresce) na bardziej adekwatny.

Według mnie nie jest to temat z przymrużeniem oka
    No tak nie dziwie się w końcu jak można by takiemu specjaliście jak ty napisać że coś czego by w życiu nie założył działa. W sumie każde zabezpieczenie da się obejść a jak cię mają okraść to nawet najlepszy alarm ci nie pomoże. Ostatnio niedaleko mnie okradali na śpiocha(jeżeli wiesz o co chodzi) i nawet alarmy profesjonalne im nie pomogły. Wystarczy dobry złodziej i nic ci nie pomoże.
    Na forum są tematy w których ktoś podłącza czujke ruchu do telefonu i jakoś nikt mu nie pisze że to temat z przymrużeniem oka.
    suworow napisał:
    No ale o tym że ma kolega na centrali wejścia przewodowe to akurat mowy nie było......

No jak ktoś się nawet nie zainteresował co mam to się nie ma co dziwić, choć trzeba docenić że są tacy co nawet wiedzieli jak to działa.
    Przynajmniej mi podsunąłeś pomysł z tym sabotażem, bo jest taki pilot z jednym przyciskiem co załącza alarm i tu miałbym wszystko co chciałem czyli bezprzewodowość, jedyne co musiał bym podłączyć to 12V do zasilania klawiatury.
    @grzegorzmce
    Jam Ci naprawdę życzliw czego niezbitym dowodem jest to, że temat utrzymuje się na forum.
    Ale proszę nie pisz mi że nie wiem jaką masz centralę. Wybacz, ale to Ty powinieneś nam takich informacji dostarczyć. Byłeś o to nawet proszony poleceniem moderatora. Ok napisałeś, że nie wiesz- przyjąłem do wiadomości. Teraz okazuje się że jednak coś tam wiemy o tej centrali. Może więc podziel się z nami tym co wiesz, udało Ci się zdobyć.
    Tak po kolei
    grzegorzmce napisał:
    suworow napisał:
    Pozdrawiam

Alarm jest w na piętrze a klawiatura była by na dole w przedsionku więc o co ci chodzi?

Bo wcześniej napisałeś:
    grzegorzmce napisał:
    Jedynym mankamentem jest to że musze kabel pociągnąć ale w sumie wszystko by można było założyć przy centrali łącznie z zasilaniem 12V i pilotem

grzegorzmce napisał:
    No tak nie dziwie się w końcu jak można by takiemu specjaliście jak ty napisać że coś czego by w życiu nie założył działa.

personalne wycieczki?
    grzegorzmce napisał:
    . W sumie każde zabezpieczenie da się obejść a jak cię mają okraść to nawet najlepszy alarm ci nie pomoże. Ostatnio niedaleko mnie okradali na śpiocha(jeżeli wiesz o co chodzi) i nawet alarmy profesjonalne im nie pomogły. Wystarczy dobry złodziej i nic ci nie pomoże.

Oczywiście że każde zabezpieczenie da się obejść- chodzi o stopień trudności. Pewnie dużym utrudnieniem dla włamywaczy w tym wypadku byłby system obwodowy. Mam propozycję aby kolega skupił się na swoim " alarmie" a dyskusje o profesjonalnych zabezpieczeniach pozostawił jednak specjalistom.

ps. Przepraszam za temat. Nie miałem nic złego na myśli. Przywróciłem.
  • Poziom 12  
    Dziękuje bardzo, jak podkreślałem wcześniej nie jest to profesjonalne zabezpieczenie i dziękuje że temat nie wylądował w koszu bo dzięki temu znalazłem rozwiązanie tematu.
    Ja nigdzie wcześniej nie napisałem gdzie jest centrala, tylko napisałem że w przypadku podłączenia pilota i sabotażu kablem zasilanie jak i pilot można było by zrobić przy centrali co nie jest jednoznaczne z tym że klawiatura miała by być w tym samym pomieszczeniu.
    Ok, teraz rozumiem o co Ci chodzi. Weź pod uwagę że zwarcie na tym kablu w takim układzie może dać efekt w postaci rozbrojenia.
    To napiszesz nam coś więcej o tym systemie?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    suworow napisał:
    Weź pod uwagę że zwarcie na tym kablu w takim układzie może dać efekt w postaci rozbrojenia.

No przy pierwotnych założeniach tak, ale dzięki tobie uzyskam bezprzewodowość. Więc kabel będzie tylko do zasilenia 12V. Tylko troche potrwa zanim to co zamówiłem przyjdzie. Zastosuje pilot zaraz pod zamkiem szyfrowym a zamek ma funkcje sabotażu tak jak napisałem wcześniej, do którego podepne przycisk z czujki napad. Najpierw muszę poczekać na pilot i go rozebrać żeby zobaczyć czy da się to polutować, tego co mam nie ruszam bo przy rozbieraniu może się uszkodzić.
    suworow napisał:

To napiszesz nam coś więcej o tym systemie?
    Pozdrawiam

Co chciałbyś wiedzieć? No to tak na chwile obecną centrala jest na poddaszu gdzie mam zamontowany jeden czujnik ruchu wszystkie czujniki działają bezprzewodowo ale opcjonalnie można podłączyć na kabel(zastosowałem bezprzewodowe bo były w zestawie). Piętro niżej są dwa niezależne pomieszczenia do których można wejść od strony placu. W przypadku pomieszczenia gdzie są schody mam tam zamontowany czujnik ruchu do tego pomieszczenia prowadzi przedsionek na drzwiach którego zamontowałem czujnik otwierania drzwi. W pomieszczeniu bez schodów jest tylko czujnik ruchu.
    Jeżeli chodzi o centrale to szału nie ma po zaniku napięcia jest podtrzymanie bateryjne, niestety syrena załącza się dopiero wtedy gdy mamy prąd. Po powrocie napięcia syrena się załącza sama jeżeli podczas zaniku napięcia zadziałał czujnik. Musiał bym do tego jakieś rezerwowe zasilanie zrobić, ale nie warto inwestować w to więcej kasy, bo okaże się że sam alarm będzie droższy od tego co zabezpiecza. W centrali jest 6 stref które można dowolnie programować i to co wspominałeś o strefie obowdowej również jest do zaprogramowania. Z braku czasu i potrzeby nie chciało mi się tego testować. Po zadziałaniu alarmu centrala dzwoni na 5 nr które są wprowadzone do niej. Można podczas połączenia wyłączyć zadziałanie alarmu. W środku mam karte na której jest pare złotych i rok ważności konta. W zestawie miałem pilot do sterowania alarmem. No i jak kolega wyżej wspomniał można załączać ją i wyłączać poprzez wysłanie sms bądź aplikacją na telefonie centrala wysyła potwierdznie zadanej czynności sms. Programowanie jest banalnie proste i są filmiki do tego na internecie. Mam w tym zestawie tylko syrene wewnętrzną z diodami, ale jest ona dla mnie wystarczająca. W razie czego alarm do mnie zadzwoni o ile jakiś pijaczyna będzie chciał się do szopki dostać. Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć uważam że jak za 200zł to i tak funkcje ma to dość ciekawe. Wracając do syreny zastanawiałem się nad zakupem bezprzewodowej na zewnątrz ale musiał bym wydać kolejne 100zł.
    Co nie zmienia faktu że żona się ucieszy z klawiatury:)