Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa pompy wody PASSAT B4 1.9 TDI

adrian080 12 Lut 2016 17:31 831 7
  • #1 12 Lut 2016 17:31
    adrian080
    Poziom 1  

Witam w moim passacie koło na pompie ma luz, nie można naprężyć i brak wspomagania. Czy trzeba wymienić całą pompę? Czy jest możliwość usunięcia luzu na pompie?

0 7
  • #2 12 Lut 2016 17:50
    Nemonek
    Poziom 27  

O ile nie jest wytarta ośka pod uszczelniaczem, to można wymienić łożyska i uszczelniacz, a jak nie, to może szukaj używki

0
  • #3 12 Lut 2016 17:52
    robokop
    Moderator Samochody

Pompę się wymienia.

Dodano po 54 [sekundy]:

Nemonek napisał:
    O ile nie jest wytarta ośka pod uszczelniaczem, to można wymienić łożyska i uszczelniacz, a jak nie, to może szukaj używki

Pokaż proszę gdzie można ten uszczelniacz i łożysko kupić?

0
  • #4 12 Lut 2016 17:53
    marseluss_2009
    Poziom 24  

adrian080 napisał:
    Witam w moim passacie koło na pompie ma luz, nie można naprężyć i brak wspomagania.

Czy jest możliwość usunięcia luzu na pompie?

To wspomagania czy wody?
    Jak wspomaganie kierownicy, i jeszcze nie cieknie to tylko wymiana łożyska i uszczelnienia.

0
  • #5 12 Lut 2016 18:04
    Nemonek
    Poziom 27  

@Robocop, z całym szacunkiem, łożysko do pompy wspomagania, to chyba nawet w rolniczym dostanie. Faktycznie, temat nie za bardzo koreluje z treścią, stąd cały czas po przeczytaniu postu, myślałem o pompie wspomagania

0
  • #6 12 Lut 2016 18:15
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Nio, nie ma ładu nie ma składu, nie ma po nim nawet śladu, tu jest chaos.... ; -)

A na poważnie wymieniałem łożyska w pompach wspomagania mazda i mitsubishi, parę minut roboty a jak kolega wspomniał zabawki dostępne niemal wszędzie.

0
  • #7 12 Lut 2016 18:33
    robokop
    Moderator Samochody

marseluss_2009 napisał:

A na poważnie wymieniałem łożyska w pompach wspomagania mazda i mitsubishi, parę minut roboty a jak kolega wspomniał zabawki dostępne niemal wszędzie.

Jak już w ogóle nie ma wspomagania, to wszelkie naprawy tej pompy są już bez sensu panowie. Wirnik dawno spiłował się o obudowę. Zresztą wymiana przedniego łożyska i tak do końca sprawy nie załatwia - ośka wirnika drugim końcem podparta jest w łożysku igiełkowym.

0
  • #8 12 Lut 2016 18:46
    marseluss_2009
    Poziom 24  

robokop napisał:
    marseluss_2009 napisał:

Jak już w ogóle nie ma wspomagania, to wszelkie naprawy tej pompy są już bez sensu panowie. Wirnik dawno spiłował się o obudowę. Zresztą wymiana przedniego łożyska i tak do końca sprawy nie załatwia - ośka wirnika drugim końcem podparta jest w łożysku igiełkowym.

Przyznaję rację.

0