Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito Czujnik temperatury wody

Pietrek74t 12 Lut 2016 18:09 792 2
  • #1 12 Lut 2016 18:09
    Pietrek74t
    Poziom 1  

Witam, posiadam Mercedes Vito 2002r. 108km CDI. Mój problem polega na tym, że na postoju wskaźnik temp. wody wskazuje prawidłową temperaturę, natomiast w trakcie jazdy wskaźnik spada do zera. Kolejnym problemem jest słabe grzanie pojazdu, wymieniałem termostat, ale to nic nie pomogło.

• Fibaro
  • #2 13 Lut 2016 14:11
    decybel91
    Poziom 38  

Nowy termostat uszkodzony.

• Fibaro
  • #3 15 Lut 2016 01:37
    atip
    Poziom 15  

Witam, może być padnięta pompa wody. Sprawdź czy nagrzewnica grzeje stopniowo wraz z rozgrzewaniem się silnika, a gdy silnik zaczyna osiągać temperaturę pracy, czyli 90 stopni to jeśli nagrzewnica zaczyna dmuchać coraz to chłodniejszym powietrzem lub w ogóle słabo grzeje (powinna dmuchać naprawdę gorącym powietrzem gdy silnik osiągnie 90 stopni) to jest to wina pompy chłodzenia, słabo pompuje lub w ogóle nie pompuje płynu chłodzenia i jest do wymiany, nie koniecznie musi cieknąć.

Dodano po 11 [minuty]:

W sytuacji którą opisujesz wygląda na to jak by termostat stary i nowy stał cały czas otwarty.
    To co ci opisałem powyżej to silnik trzymał by temperaturę ale płyn nie krążył by w układzie chłodzenia, głównie sama głowica z silnikiem byłaby gorąca a reszta układy tylko ciepła lub chłodna.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo