Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat Roschell srt-02 podaje drut, nie spawa

kozyk9 12 Feb 2016 21:37 5694 2
    kozyk9
    Level 2  
    Witam.Problem z migomatem firmy Roschell srt-02. Cały czas ładnie spawał,jednak od pewnego czasu potrafił wysuwać się sam drut , jednak nie był podawany prąd. Po małym ruchu , rączki kabla(sam nie wiem już co pomagało w tej sytuacji) wszystko wracało do normy i spawało się dobrze. Któregoś razu podczas spawania, zostaje wysuwany drut, jest podawany gaz , jednak nie przetapia materiału. Rozkręciłem rączkę i poprawiłem wszystkie styki itp. Sprawdziłem kabel od masy i jest ok. Zacząłem mierzyć prąy. i na wyjściu ze spawarki na "+" i gniazdo masy jest jakies 30V na najmniejszej mocy spawania. Jednak przy kablu na rączce prąd ten wynosi dużo mniej (około 1V). Przewód nie jest już w najlepszej kondycji, jednak zastanawiam się czy warto jest inwestować w nowy przewód, nie mając pewności ,czy aż taki spadek napięcia nie jest przypadkiem wynikiem uszkodzonej spawarki. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    SQ5AZP
    Level 29  
    Masz przerwany przewód prądowy w kablu z palnikiem.
    Wbrew pozorom - nie jest to jakaś straszna ,,inwestycja''. Najtańsze (z zaworkiem w rękojeści) to circa 70 zł+ przesyłka.
    rafii56
    Level 1  
    witam mam proźbe do kolegi od migomata roschell srt-02 potrzebuję zdjęć srodka ktos przełożył kilka kabli i zamiast na 230v to jest 400v odwdzięcze się pozdrawiam mój meil 56mopek(malpa)wp.pl