Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przycinanie się gry Just Cause 3 na niskich detalach.

kolos20 13 Feb 2016 08:16 3036 7
    kolos20
    Level 9  
    Witam
    Kilka dni temu zakupiłem grę Just Cause 3 na PC sprawdzając specyfikację wymagań co do sprzętu na którym gra działa optymalnie.Po zainstalowaniu gry niestety gra strasznie się przycina nawet na niskich detalach.Moje parametry techniczne laptopa to Intel Core i7 5500U 2,4-3,0 GHz turbo ,8GB RAM DDR 3,grafika nvidia GeForce 840M 2 GB, Windows 8.1.Zatem proszę o odpowiedz czy da się coś z tym zrobić.Na innych grach np. Rise of the Tomb Raider, czy GTA V nie występuje taki problem.Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    safbot1st
    Level 43  
    Uruchom grę i program HWmonitor jednocześnie. Po 10 minutach gry zamieść screen z HWM.
    kolos20 wrote:
    strasznie się przycina

Mało FPS, lagi?
    Upewnij się, że działa z GeForce 840M, a nie ma IntelHD.
    Prawy klik na grę i "uruchom z akceleratorem...".
    kolos20
    Level 9  
    Dzięki za podpowiedź już po zainstalowaniu programu HWmonitor nie widzę tego GeForce tylko samego Intela HD.

Dodano po 35 [minuty]:

Przycinanie się gry Just Cause 3 na niskich detalach.
    safbot1st
    Level 43  
    kolos20 wrote:
    Dzięki za podpowiedź już po zainstalowaniu programu HWmonitor nie widzę tego GeForce tylko samego Intela HD.

Czyli grałeś na intelu, dlatego "cięło" - czyli masz rozwiązanie tematu. Poradzisz sobie dalej?
    kolos20
    Level 9  
    Tak z tym że przełączyłem już na GeForca w panelu na wybór o wysokiej wydajności i jeszcze gorzej się gra.Nie wiem może ta gra ma problemy z optymalizacją?
    safbot1st
    Level 43  
    Odpal GPU-Z na zakładce Sensors dla GeForce wybranego z menu rozwijanego programu. Zamieść jak wyglądają wykresy przy obciążeniu grą.
    kolos20
    Level 9  
    Tak wyglądają wykresy Przycinanie się gry Just Cause 3 na niskich detalach.
    safbot1st
    Level 43  
    GPU prawidłowo obciążone. Może za wysokie detale masz w ustawieniach gry?
    Anti-aliasing=0? V-sync?

Dodano po 31 [sekundy]:

Ewentualnie do podmiany sterownik.