Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA WS400 - Jak podpiąć zestaw

luc_lamer 13 Lut 2016 10:01 837 4
  • #1 13 Lut 2016 10:01
    luc_lamer
    Poziom 9  

Witam.

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc tak jak w temacie mianowicie mam zestaw wieżowy Unitra Serii 400 w skład którego wchodzi WZMACNIACZ-MAGNETOFON-KOREKTOR-RADIO. Potrzebuje schemat podłączenia ewentualnie jakieś uwagi jak to zrobić żeby było wszystko OK.

Mam coś takiego jak na obrazku nie za bardzo czytelne.

Może ktoś dysponuje oryginalną instrukcją :D

Z góry dziękuje za pomoc.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Lut 2016 10:49
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

Jakie to sa konkretne modela wieży ?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Lut 2016 16:10
    luc_lamer
    Poziom 9  

TUNER - AS642

KOREKTOR GRAFICZNY - FS042

MAGNETOFON - MDS442

WZMACNIACZ - WS442

W takiej kolejności jest poskładany zestaw.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2016 21:14
    antek1cza
    Poziom 29  

No to zaczynamy

1. TUNER - AS642 :
    a) 23 to gniazdo (L + R) CINCH wyjściowe (OUT) połączyć ze wzmacniaczem z wejściowym (IN) 34 ,
    UNITRA WS400 - Jak podpiąć zestaw UNITRA WS400 - Jak podpiąć zestaw

2. KOREKTOR GRAFICZNY - FS042
    a) 7 (IN) to gniazdo połączyć ze wzmacniaczem z 19 (lub 20) - kanał prawy ,
    b) 8 (OUT) to gniazdo połączyć ze wzmacniaczem z 20 (lub 19) - kanał prawy ,
    c) 9 (IN) to gniazdo połączyć ze wzmacniaczem z 22 (lub 23) - kanał lewy ,
    d)10 to gniazdo połączyć ze wzmacniaczem z 23 (lub 22) - kanał lewy ,

3. MAGNETOFON - MDS442 :
    a) 33 to gniazdo (L + R) CINCH wyjściowe (OUT) połączyć ze wzmacniaczem z 28 ,
    b) 34 to gniazdo (L + R) CINCH wejściowe (IN) połączyć ze wzmacniaczem z 30 - jeżeli nie przewiduje się nagrywania czegokolwiek na kasety magnetofonowe to połączenie jest zbędne.

4. WZMACNIACZ - WS442 :
    a) 24-27 gniazda głośnikowe to chyba nie trzeba tłumaczyć, ważna jest również biegunowość kolumn!

b) 19 i 20 to gniazdo (IN + OUT) korektora kanał prawy FS042 ,
    c) 22 i 23 to gniazdo (IN + OUT) korektora kanał lewy FS042 ,
    d) 28 to gniazdo (L + R) CINCH wejściowe (IN) do podłączenia magnetofonu DS442 ,
    e) 30 to gniazdo (L + R) CINCH wyjściowe (OUT) do nagrywania na magnetofon MDS442 ,
    f) 34 to gniazdo (L + R) CINCH wejściowe (IN) do podłączenia tunera AS642 .

5. Uwagi dotycząca podłączania korektora graficznego do wzmacniacza a na zdjęciach nic nie pisze :
    - trzeba z tyłu wzmacniacza dokładnie zobaczyć które gniazdo CINCH górne (19) czy dolne (20) jest wejściem (IN) a które wyjściem (OUT) bo przy odwrotnym podłączeniu nie będzie grać. Dotyczy to kanału prawego.
    - trzeba tez sprawdzić z tyłu wzmacniacza które gniazdo CINCH górne (22) czy dolne (23) jest wejściem (IN) a które wyjściem (OUT) Dotyczy to kanału lewego .
    - oczywiście przed montażem wtyczek od korektora należy wyciągnąć aktualnie tam wsadzone zworki co zresztą też widać na rysunku (zwierające 19 z 20 i 22 z 23). Służą one do ominięcia korektora.

6. Wzmacniacz WS442 ma też gniazda (18) rozłączane jego głównym wyłącznikiem pod które warto podłączyć magnetofon oraz tuner. Pod gniazdo 17 można podłączyć korektor włączany indywidualnie.

7. Wszystkie połączenia robi się popularnym kablem tzw.CINCH STEREO (po dwie wtyczki białą i czerwoną z każdej strony L+R kanał) który lepiej kupić trochę lepszy jakościowo i nie za długi.

8. Zwracać uwagę żeby łączyć lewy kanał (L) z lewym kanałem a prawy (P lub R) z prawym kanałem. Tzn.białe wtyczki w kablu podłączać do lewego kanału a czerwone do prawego.

Uffff - znacznie więcej pisania niż samego łączenia - powodzenia

1
  • #5 16 Lut 2016 23:53
    luc_lamer
    Poziom 9  

Wielkie dzięki w szczególności dla kolegi "antek1cza" myślę że nie tylko mnie się to przyda .
    Wieżyczka gra aż miło.

Dzięki raz jeszcze - zamykam temat.

0