Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośnika gdm 10/60

Handwriting 13 Lut 2016 11:56 921 12
 • #1 13 Lut 2016 11:56
  Handwriting
  Poziom 9  

  Witam! Dziś zabrałem się za regenerację tego oto głośnika i w środku są takie dwa kawałki waty(podeślę załącznik) Co mam z nimi zrobić bo utrudniają one regenerację całego głośnika a musze wkleić cały układ drgający od nowa? Można je jakoś wyciągnąć a potem wkleić? Czy muszę sobie jakoś z nimi poradzić?

 • #3 13 Lut 2016 17:14
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Nie waty, ale luźnego filcu. Można wkleić cały układ drgający (kompletny, fabrycznie sklejony zestaw cewka, resory, membrana) najpierw wklejając dolny resor (można docisnąć np. ołówkiem z gumką pomiędzy koszem a membranę wsuniętym), a potem górny. Więcej roboty - fakt. Ale i głośnik mniejszy, więc nawet gdyby kosz był otwarty i tak byłoby trudniej.
  Ja w każdym razie tak robiłem (ołówek z gumką i najpierw wklejenie dolnego resora, a potem dopiero górnego) - oczywiście przy zablokowanej i wycentrowanej cewce! - i się udało

 • #4 13 Lut 2016 17:21
  Handwriting
  Poziom 9  

  A jak zablokować cewkę? Centruje się poprzez wsadzenie np. kartki z bloku technicznego tak? I tak filc musi zostać? Źle też będzie czyścić pozostałości po membranie bo będą te śmiecie w ten filc się dostawać. No i też jak będę odchylał membranę ,żeby dociskać ten resor to może mi się odklejać , to widzę ze będzie ciężko :(

 • #5 13 Lut 2016 18:15
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Handwriting napisał:
  Centruje się poprzez wsadzenie np. kartki z bloku technicznego tak?
  Tak. Tm razem tylko szczególnie dokładniej musisz ustawić cewkę na środku wysokości szczeliny.
  Handwriting napisał:
  I tak filc musi zostać?
  Musi zostać.
  Handwriting napisał:
  Źle też będzie czyścić pozostałości po membranie bo będą te śmiecie w ten filc się dostawać.
  Masz zamiar zostawić cewkę z dolnym zawieszeniem na miejscu? Tak nie zrobisz tej regeneracji dobrze. Musisz mieć kompletny sklejony fabrycznie zestaw o którym wspomniałem wyżej.
  Handwriting napisał:
  No i też jak będę odchylał membranę ,żeby dociskać ten resor to może mi się odklejać
  ??? Co się może odklejać? Czytałeś co napisałem wcześniej, czy nie? Zrozumiałeś? A jak nie - to której części konkretnie?

  Dodano po 58 [sekundy]:

  Handwriting napisał:
  widzę ze będzie ciężko
  Zawsze można oddać do jakiegoś zakładu, który to robi, albo kupić nowy głośnik. Nikt nie mówi, ze będzie lekko.

 • #6 13 Lut 2016 19:21
  Handwriting
  Poziom 9  

  Mam już kupiony zestaw do regeneracji taki jak pisałeś tylko takie zdjęcie wrzuciłem, żeby zapytać co z tym filcem.Czyli tak:
  Smaruje resor i kosz na dole i próbuje przykleić resor dociskając tą gumką z ołówkiem a jak już to zrobię to smaruje kosz u góry i przyklejam zawieszenie górne czy jak?

 • #7 13 Lut 2016 19:54
  398216 Usunięty
  Poziom 43  

  Tak. Z tym, że musisz mieć oczywiście w trakcie klejenia cewkę na tulei centrującej - najlepiej z oznaczonym położeniem cewki w którym jej połowa wysokości (wysokości nawoju) będzie w połowie wysokości szczeliny magnetycznej górnego nabiegunnika.
  Klejąc Butaprenem jego opary powodują zmiękczenie dolnego resoru i może się on zniekształcić w położeniu dla którego te środki nie będą się pokrywały.
  Najlepiej więc aż do wyschnięcia (ulotnienia się rozpuszczalników) kleju nie zmieniać położenia cewki.

 • #8 13 Lut 2016 20:04
  Handwriting
  Poziom 9  

  Dostałem jakiś specjalny klej "klej pod membranę,krążek" i chyba pod resor także raczej tymi będę kleił, czy lepiej kupić inny? Bo skoro dostałem te do innego nie kupowałem

 • #9 14 Lut 2016 07:36
  wkj
  Poziom 34  

  Osobiście w tym modelu przetwornika wszystkie elementy spojone ze sobą lubię kleić sam. Mam trochę inna kolejność klejenia jak są oddzielnie komponenty.

 • #10 15 Lut 2016 21:22
  Handwriting
  Poziom 9  

  Dziś wyczyściłem kosz i już zacząłem brać się za klejenie ale ten klej pod resor co dostałem od Tonsila jest taki jakby zaschnięty , kosz udało mi się nim posmarować ale resora nie dało się bo odpadał i jakoś ciężko się wyciskał (bo był w takich strzykawkach). Chyba ,że tak ma być a ja coś zrobiłem. Ale wolałem wyczyścić ten klej i zapytać bo jednak lepiej kupić klej niż zepsuć wszystko. Teraz już raczej mi tego kleju nie starczy, także jakiego użyć pod resor i na resor ? Mam jeszcze drugi " pod krążek i membrane" ale ten wydaje się być bardziej płynny , chociaż wolałbym pewnie też użyć czegoś innego co polecicie. Tu wyżej ^ jest mowa o butaprenie , czyli jego warto użyć do klejenia wszystkiego?

  Wrzucam tu zdjęcia tych klejów, chyba że wszystko skleić tym do membran

  :)

 • #11 15 Lut 2016 22:01
  wkj
  Poziom 34  

  Nie miałem tych klejów od nich, także nie pomogę.

 • #12 15 Lut 2016 23:41
  Handwriting
  Poziom 9  

  A jaki ty możesz polecić? Już mi się nie spodobało także może lepiej kupić taki co większość używa :) Większość pisze o butaprenie ale podobno jest kilka rodzajów to jak mam wybrać ten dobry?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME